
Trump is koortsvrij, onbekend wanneer hij ziekenhuis uit mag
BETHESDA (ANP) - President Donald Trump heeft de laatste 24 uur geen last van koorts meer. Ook heeft hij geen moeite gehad met ademhalen en hij heeft dan ook geen beademing nodig. Dat heeft zijn medisch team zaterdag op een persconferentie meegedeeld.
Het is nog wel onduidelijk hoe lang Trump in het ziekenhuis moet blijven. Hij zal een vijf dagen durende behandeling krijgen met het virusremmende middel Remdesivir. De president vroeg volgens zijn artsen zelf nog naar het omstreden middel hydroxychloroquine, maar daar zit hij niet aan.
De arts Sean Conley zei dat het "erg goed" gaat met Trump. Conley is tevreden met de positieve ontwikkelingen rond zijn gezondheidstoestand. Trump heeft de artsen laten weten dat hij voor zijn gevoel zo het ziekenhuis uit zou kunnen lopen.
Meer uit Buitenland
STOCKHOLM (ANP) - Zweden biedt de Zweedse activiste Greta Thunberg geen consulaire steun, omdat ze niet "in gevaar" is. Dat heeft de Zweedse buitenlandminister Maria Malmer Stenergard tegen Zweedse media gezegd. Thunberg is een van de elf opvarenden van de Madleen, de boot die met hulpgoederen op weg was naar Gaza. Israël onderschepte het schip in internationale wateren en dwong het naar Israël te varen.
12 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland en Oekraïne zijn begonnen aan een nieuwe grote gevangenenruil. Beide landen hebben een groep krijgsgevangenen overgedragen en zullen dat in de komende dagen opnieuw doen.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk zet zich in voor de snelle terugkeer van zes Franse staatsburgers aan boord van de Madleen. Het schip was met hulpgoederen onderweg naar Gaza, maar werd onderschept door Israël.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Mensenrechtenorganisatie Amnesty International heeft kritiek geuit op Israël voor het onderscheppen van de Madleen. Het schip van de Freedom Flotilla Coalition was met noodhulp op weg naar Gaza, maar moest van Israël koers zetten naar Israël.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De NAVO moet haar luchtverdediging vervijfvoudigen en duizenden extra tanks en pantservoertuigen aanschaffen. Ook zijn er miljoenen meer artilleriegranaten nodig, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Het bondgenootschap zit verder verlegen om twee keer zoveel militaire transportmiddelen en andere ondersteunende zaken.
8 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor het eerst zijn zondag daadwerkelijk troepen van de Nationale Garde ingezet in Los Angeles tegen demonstranten die zich verzetten tegen de arrestatie van migranten in hun stad. Voor de derde dag op rij kwam het op meerdere plekken in de tweede stad van de Verenigde Staten tot botsingen tussen demonstranten en de politie en extra ordetroepen.
11 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat het activistenschip Madleen van de Freedom Flotilla Coalition, dat op weg was naar Gaza, zijn koers heeft verlegd naar de kust van Israël. Iedereen aan boord is veilig volgens het bericht van het ministerie, en de activisten zullen volgens Israël eenmaal aan wal terugkeren naar hun landen van herkomst.
13 uur geleden