
Trump is er 'niet gerust op' dat akkoord Gaza standhoudt
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is er "niet gerust op" dat het pas gesloten akkoord tussen Hamas en Israël voor de Gazastrook standhoudt. "Het is niet onze oorlog, het is hun oorlog, maar ik ben er niet gerust op", zei Trump tegen verslaggevers in het Witte Huis.
Sinds zondagochtend geldt een bestand in de Gazastrook, na vijftien maanden strijd. De eerste fase van het bestand duurt zes weken en omvat een staakt-het-vuren en gevangenenruil.
Volgens Trump is Gaza "verslapt" sinds de aanval op Israël op 7 oktober 2023. "Ik heb een foto van Gaza gezien. Gaza lijkt wel een enorme sloopplaats", zei Trump. Als het wordt heropgebouwd, kan Gaza volgens Trump "fantastisch" zijn. "Het is een fenomenale locatie. Aan zee, met het beste weer. Eigenlijk is alles er goed, er kunnen mooie dingen mee gedaan worden", zei hij.
Meer uit Buitenland
BANGKOK (ANP/RTR/AFP) - Het grondwettelijk hof van Thailand heeft premier Paetongtarn Shinawatra geschorst tijdens een lopend justitieel onderzoek naar haar. De kans bestaat dat Paetongtarn moet aftreden.
28 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gehint op forse bezuinigingen op subsidies waar zijn eerdere bondgenoot Elon Musk van profiteert. Musk was een grote financier van Trumps verkiezingscampagne en leidde de taskforce DOGE voor besparingen op overheidsuitgaven. Trump suggereert dat diezelfde instelling moet korten op overheidsgeld voor Musks bedrijven SpaceX en Tesla.
33 minuten geledenIZMIR (ANP/AFP/RTR) - De politie heeft meer dan honderd mensen aangehouden in de Turkse stad Izmir. Het gaat onder meer om aanhangers van de belangrijkste Turkse oppositiepartij CHP. Volgens lokale media zijn 120 mensen opgepakt in het stadhuis. Omroep NTV spreekt van 157 aanhoudingen.
40 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De stemmingen in de Amerikaanse Senaat over Donald Trumps grote wet voor binnenlands beleid zijn nachtwerk geworden. De zogenoemde One Big Beautiful Bill Act omvat onder meer bezuinigingen op de sociale zekerheid en zorg en laat de staatsschuld in tien jaar oplopen met 3300 miljard dollar (2800 miljard euro).
1 uur geledenTEL AVIV/WASHINGTON (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu ontmoet de Amerikaanse president Donald Trump op 7 juli in Washington. Dat meldden verschillende Israëlische media maandag, onder verwijzing naar een Israëlische functionaris.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een gelimiteerde editie van een parfum van zijn eigen merk met een gouden beeldje van hem op de fles gepromoot. "De geuren van Trump zijn er", schreef hij op Truth Social. "Ze heten 'Victory 45-47' omdat ze draaien om winnen, kracht en succes." Trump is de 45e en 47e president van het land.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De forse Amerikaanse bezuinigingen op door USAID gefinancierde programma's voor buitenlandse hulp zouden tegen 2030 kunnen leiden tot meer dan 14 miljoen sterfgevallen in alle leeftijdsgroepen. Dit omvat 4,5 miljoen sterfgevallen onder kinderen jonger dan vijf jaar. Dat stellen onderzoekers in een publicatie in het medische tijdschrift The Lancet.
5 uur geleden