Trump is er 'niet gerust op' dat akkoord Gaza standhoudt
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is er "niet gerust op" dat het pas gesloten akkoord tussen Hamas en Israël voor de Gazastrook standhoudt. "Het is niet onze oorlog, het is hun oorlog, maar ik ben er niet gerust op", zei Trump tegen verslaggevers in het Witte Huis.
Sinds zondagochtend geldt een bestand in de Gazastrook, na vijftien maanden strijd. De eerste fase van het bestand duurt zes weken en omvat een staakt-het-vuren en gevangenenruil.
Volgens Trump is Gaza "verslapt" sinds de aanval op Israël op 7 oktober 2023. "Ik heb een foto van Gaza gezien. Gaza lijkt wel een enorme sloopplaats", zei Trump. Als het wordt heropgebouwd, kan Gaza volgens Trump "fantastisch" zijn. "Het is een fenomenale locatie. Aan zee, met het beste weer. Eigenlijk is alles er goed, er kunnen mooie dingen mee gedaan worden", zei hij.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP) - Het Europese tegenvoorstel op het Amerikaanse vredesplan voor Oekraïne is "op het eerste gezicht niet constructief en werkt niet" voor Rusland, stelt Joeri Oesjakov, topadviseur van het Kremlin.
1 uur geledenLUANDA (ANP) - Een eventuele overeenkomst over de toekomst van Oekraïne mag niet ten koste gaan van de veiligheid van Polen en Europa, benadrukt de Poolse premier Donald Tusk. Hij reageert daarmee op het Amerikaanse vredesplan, waarin grote concessies van Oekraïne worden gevraagd.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie blijft doorwerken aan een voorstel voor een lening aan Oekraïne op basis van bevroren Russische tegoeden, ook nu er een mogelijk vredesplan ligt. Dat er een concreet voorstel komt is "nog urgenter gezien deze achtergrond", aldus een woordvoerder van de Commissie.
3 uur geledenKINGSTON (ANP) - De Jamaicaanse reggaezanger Jimmy Cliff is op 81-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie op Instagram bekendgemaakt. Hij overleed aan de gevolgen van een longontsteking.
3 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - Poolse aanklagers zeggen een Oekraïense man te hebben opgepakt op verdenking van spoorsabotage in samenwerking met Rusland. Eerder werden twee andere Oekraïners geïdentificeerd als verdachten.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie streeft naar consensus in een EU-standpunt over een vredesplan voor Oekraïne, aldus een woordvoerder van de Europese Commissie maandag. "Zo staan we sterker, zo staan we eensgezind tegenover een onderwerp dat zo belangrijk is als de vrede in Oekraïne en zo belangrijk als de veiligheid van Europa", zei ze. Maar dat lukt niet altijd en eventuele onenigheid tussen de lidstaten over een vredesplan mag geen "belemmering vormen voor de voortgang van zo'n cruciaal onderwerp".
3 uur geledenLUANDA (ANP) - Vredesbesprekingen over Oekraïne vereisen "volledige betrokkenheid en besluitvorming van de Europese Unie", zei voorzitter van de EU-leiders António Costa maandag. Het gaat daarbij om kwesties die de EU rechtstreeks aangaan, zoals sancties tegen Rusland, uitbreiding van de EU of de inzet van Russische bevroren tegoeden. Dat zei Costa na afloop van een bijeenkomst van 27 EU-leiders en voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie in de Angolese hoofdstad Luanda.
4 uur geleden