Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump is er 'niet gerust op' dat akkoord Gaza standhoudt

Trump is er 'niet gerust op' dat akkoord Gaza standhoudt

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is er "niet gerust op" dat het pas gesloten akkoord tussen Hamas en Israël voor de Gazastrook standhoudt. "Het is niet onze oorlog, het is hun oorlog, maar ik ben er niet gerust op", zei Trump tegen verslaggevers in het Witte Huis.

Sinds zondagochtend geldt een bestand in de Gazastrook, na vijftien maanden strijd. De eerste fase van het bestand duurt zes weken en omvat een staakt-het-vuren en gevangenenruil.

Volgens Trump is Gaza "verslapt" sinds de aanval op Israël op 7 oktober 2023. "Ik heb een foto van Gaza gezien. Gaza lijkt wel een enorme sloopplaats", zei Trump. Als het wordt heropgebouwd, kan Gaza volgens Trump "fantastisch" zijn. "Het is een fenomenale locatie. Aan zee, met het beste weer. Eigenlijk is alles er goed, er kunnen mooie dingen mee gedaan worden", zei hij.

Meer uit Buitenland

Kunstveilingen in New York maken comeback met recordprijzen

NEW YORK (ANP/AFP) - Met recordprijzen voor werken van onder anderen Jackson Pollock, Constantin Brâncuși en Mark Rothko staan de voorjaarsveilingen in New York in bloei. Volgens cijfers van persbureau AFP zijn er in mei in New York al twaalf werken verkocht voor meer dan 30 miljoen dollar, waaronder twee die de grens van 100 miljoen dollar overschreden.

3 uur geleden
Venezuela laat voor vrijdag 300 politieke gevangenen vrij

CARACAS (ANP/AFP) - De voorzitter van het Venezolaanse parlement, Jorge Rodríguez, heeft beloofd om voor vrijdag driehonderd politieke gevangenen vrij te laten.

3 uur geleden
Poetin met ceremonieel onthaal in China aangekomen

BEIJING (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin is met ceremonieel onthaal aangekomen in China voor zijn bezoek aan de Chinese president Xi Jinping. Op beelden van Al Jazeera is te zien hoe Poetin uit zijn vliegtuig stapt en onder meer wordt ontvangen door een groep schoolkinderen die met vlaggetjes zwaaien. De Amerikaanse president Donald Trump kreeg bij zijn bezoek vorige week een vergelijkbaar onthaal.

10 uur geleden
Laatste livestream van Gaza-vloot weggevallen na onderschepping

MARMARIS (ANP) - Op zo'n 200 kilometer voor de kust van Gaza is de laatste livestream met de boten van de Global Sumud Flotilla uitgevallen. De boot Sirius met zes opvarenden lijkt de laatste boot te zijn die door Israël is onderschept bij een poging de blokkade naar het Palestijnse gebied te breken en daar noodhulp te bieden.

10 uur geleden
Alle boten van Global Sumud Flotilla onderweg naar Gaza gestopt

MARMARIS (ANP) - Er is geen enkele boot van de Global Sumud Flotilla meer onderweg naar Gaza. Dat bevestigt de organisatie nadat ook de laatste livestream van een boot is gestopt toen het Israëlische leger dat schip enterde.

10 uur geleden
Niet 9000 maar 5000 militairen VS minder, vooral Polen geraakt

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten verminderen hun troepental in Europa niet met 9000, maar met 5000 militairen. Het grootste deel ervan zou in Polen worden gelegerd, zegt een hoge NAVO-bron. De Amerikaanse president Donald Trump meldde eerder 5000 troepen uit Duitsland terug te trekken uit woede over kritiek uit Berlijn op de oorlog tegen Iran. Meerdere media meldden dat daarnaast 4000 Amerikanen in Polen bij hun aanstaande vertrek niet zouden worden afgelost.

12 uur geleden
Luchtalarm moet vervangen worden door alternatief systeem

DEN HAAG (ANP) - Het luchtalarm dat in 2028 verdwijnt, moet worden vervangen door een alternatief systeem. Dat zei justitieminister David van Weel (VVD) dinsdag. Het systeem moet nog worden uitgekozen, maar het kan volgens de minister voor 2028 actief zijn.

12 uur geleden