Trump in videoboodschap: laat corona je leven niet beheersen
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een videoboodschap op Twitter zijn volgers nogmaals opgeroepen niet bang te zijn voor het coronavirus. Trump had eerder maandagavond (plaatselijke tijd) het ziekenhuis verlaten en was teruggekeerd in het Witte Huis. In een daar opgenomen video zei hij opnieuw dat het goed met hem ging en dat mensen hun leven niet moeten laten beheersen door het coronavirus.
"Laat het je niet beheersen. Wees er niet bang voor", zei Trump, nadat hij bij aankomst in het Witte Huis voor de camera's zijn mondkapje had afgedaan. "We gaan weer aan het werk. we gaan het verslaan. We hebben de beste medische materiaal en de beste medicijnen. En de vaccins komen er ieder moment aan. "
Eerder op de dag had Trump al woorden van gelijke strekking via een bericht op Twitter verspreid. Dat bericht was enkele uren later "niet meer beschikbaar" omdat het "de Twitter-regels heeft geschonden", meldde het socialmediabedrijf.
Meer uit Buitenland
ABUJA (ANP/AFP) - In het noorden van Nigeria zijn afgelopen weekend opnieuw tientallen mensen ontvoerd door gewapende bendes. Bij twee losse incidenten zijn 47 boeren en 40 vrouwen gekidnapt.
21 minuten geledenPARIJS (ANP) - De Franse oud-president François Hollande overweegt om mee te doen aan de presidentsverkiezingen van volgend jaar. Hij zegt tegen de Italiaanse krant La Repubblica nog geen besluit te hebben genomen, maar alleen te willen deelnemen als hij ook denkt te kunnen winnen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse delegatie bij de Verenigde Naties in New York heeft geen plannen voor onderhandelingen met de Verenigde Staten. Dat schrijft het Iraanse persbureau IRNA, dat zich baseerde op een bron.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering heeft geen plannen om wapens te verkopen aan China. Dat wordt vanuit het Witte Huis benadrukt nadat de Amerikaanse ambassadeur in China zich daarover had uitgesproken, berichten de kranten The Wall Street Journal en The New York Times.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Nederland trekt 10 miljoen euro uit voor trainingsfaciliteiten in Oekraïne om ervoor te zorgen dat meer mensen getraind kunnen worden. Dat heeft minister Dilan Yeşilgöz (Defensie) gezegd bij aankomst in Brussel, waar de EU-ministers van Defensie maandag onder meer extra steun aan Oekraïne bespreken.
1 uur geledenWHELFORD (ANP) - Bij de belangrijke Britse luchtmachtbasis Fairford is maandagochtend nog steeds veel politie aanwezig. Ook is er volgens Sky News nog een afzetting bij het nabijgelegen dorp Whelford, waar bewoners van tientallen huizen het verzoek hadden gekregen te evacueren.
1 uur geledenPORTADOWN (ANP/DPA) - De honderden demonstranten die zondag in het Noord-Ierse Portadown een omstreden pro-Britse mars tegenhielden, hebben de straat die zij blokkeerden verlaten. Een groep bewoners meldt volgens de BBC wel wacht te blijven houden op Garvaghy Road.
6 uur geleden