Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump in tv-interview voor reis naar Kenosha

Trump in tv-interview voor reis naar Kenosha

WASHINGTON (ANP) - President Trump verschijnt voor een vraaggesprek op de tv kort voor hij naar de door geweld en plunderingen geteisterde stad Kenosha gaat. Presentatrice Laura Ingraham ontvangt hem in haar programma 'de invalshoek van Ingraham' voor het rechts-conservatieve tv-netwerk FOX News.

Trump wil zich in de verkiezingscampagne profileren als de man van orde en recht en bekritiseert de Democratische besturen van steden waar het sinds mei onrustig is. Aanleiding voor de geweldsuitbarstingen is het harde politieoptreden tegen zwarte verdachten zoals in mei in Minneapolis en ruim een week geleden in Kenosha.

Gouverneur Tony Evers van Wisconsin, waar Kenosha ligt, heeft de president gevraagd van zijn bezoek af te zien uit vrees dat hij olie op het vuur gooit. Het was in de nacht van zondag op maandag voor het eerst sinds dagen rustig in de stad van circa 100.000 mensen aan het Meer van Michigan.

Plunderingen

Maar volgens het Witte Huis hebben zo veel mensen in de stad laten weten dat ze "de president graag verwelkomen", omdat ze "naar leiderschap en rechtshandhaving hunkeren" en steun zoeken nadat hun zaken zijn leeggeplunderd. De burgemeester van Kenosha, John Antaramian, heeft zondag aan de Democratische gouverneur Evers om 30 miljoen dollar steun gevraagd om na "de enorme verwoestingen" de wederopbouw ter hand te kunnen nemen.

Aanleiding in Kenosha voor de protesten, vernielingen en plunderingen was het neerschieten van een 29-jarige zwarte verdachte, Jacob Blake. Hij werd volgens de politie sinds juli verdacht van seksueel geweld en mocht niet in de buurt van zijn ex komen. De man verzette zich in Kenosha volgens de politie tegen zijn arrestatie. Een agent opende het vuur toen hij volgens de politie na de worsteling met agenten naar zijn auto liep en raakte hem zeven keer in de rug. Blake dreigt deels verlamd te blijven.

Meer uit Buitenland

VS leggen inreisverbod op aan nog eens 7 landen en Palestijnen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben volledige inreisverboden ingesteld voor burgers van nog eens zeven landen. Het gaat om Burkina Faso, Mali, Niger, Zuid-Soedan en Syrië, en ook Laos en Sierra Leone, waar voorheen slechts gedeeltelijke beperkingen voor golden. Ook voor personen met door de Palestijnse Autoriteit afgegeven reisdocumenten gelden volledige beperkingen, meldt het Witte Huis.

54 minuten geleden
Trump blijft stafchef steunen na spraakmakend artikel Vanity Fair

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump blijft achter Witte Huis-stafchef Susie Wiles staan, na de publicatie van een artikel in het tijdschrift Vanity Fair. Daarin stelde ze dat Trump, hoewel hij niet drinkt, een "alcoholische persoonlijkheid heeft".

1 uur geleden
Trump gaat het Amerikaanse volk toespreken

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat hij het Amerikaanse volk gaat toespreken. Dat gebeurt woensdag om 21.00 uur (lokale tijd) vanuit het Witte Huis. Het is dan in Nederland 03.00 uur in de nacht van woensdag op donderdag.

2 uur geleden
EU-toetreding Oekraïne stuit op veto Hongarije

BRUSSEL (ANP) - Hongarije blijft bij zijn weigering akkoord te gaan met de start van officiële EU-toetredingsonderhandelingen met Oekraïne. Ook wil Hongarije niet dat de EU-regeringsleiders tijdens hun top van donderdag akkoord gaan met volgende stappen richting de EU voor Moldavië, Albanië en Montenegro. Dit zei de Deense minister Marie Bjerre van Europese Zaken na afloop van een vergadering met EU-ministers.

2 uur geleden
Geen stemming Huis VS over verlenging zorgsubsidies

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Er komt geen stemming in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden over het verlengen van de subsidies om zorgpremies betaalbaar te houden, meldt de Republikeinse voorzitter Mike Johnson. De stemming was een laatste poging van gematigde Republikeinen om een stijging van de zorgpremies te voorkomen, voordat wetgevers vrijdag met kerstreces gaan.

3 uur geleden
VS bestempelen Colombiaans kartel als terroristische organisatie

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben Colombia's grootste drugskartel Clan del Golfo bestempeld als terroristische organisatie. In een verklaring noemt buitenlandminister Marco Rubio de groepering een "gewelddadige en machtige criminele organisatie" die voornamelijk leeft van cocaïnehandel en verantwoordelijk is voor terroristische aanslagen in Colombia.

5 uur geleden
EU-landen aan Russische grens willen meer Europese hulp

HELSINKI (ANP) - De EU-landen aan de Russische grens mogen niet alleen opdraaien voor hun veiligheid, vinden ze. Acht 'oostflankstaten' vragen de Europese Unie om hun verdediging tegen Rusland "onmiddellijk" en met voorrang te versterken.

6 uur geleden