Trump in speech: VS komen weer op de eerste plaats
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft na zijn aantreden aangekondigd dat Amerika weer op de eerste plek wordt gezet tijdens zijn presidentschap. Er zal niet meer worden toegestaan dat andere landen misbruik van de VS maken, verklaarde hij.
Trump stelde dat er een vertrouwenscrisis speelt in zijn land. "Een radicaal en corrupt establishment heeft jarenlang welvaart en invloed onttrokken aan onze burgers", stelde hij in het Capitool. "De regering kan nu niet eens een simpele crisis in eigen land aan."
De president verweet zijn voorgangers "onbeperkte financiering" te hebben vrijgemaakt voor de verdediging van buitenlandse grenzen. Hij stelde dat is nagelaten om de grenzen en inwoners van Amerika te verdedigen.
Gouden tijdperk
Trump beloofde een "gouden tijdperk" voor zijn land. Hij verwees naar de aanslag die hij vorig jaar overleefde tijdens een campagnebijeenkomst. "Ik ben door God gered om Amerika weer groots te maken."
Hij kondigde tijdens de speech maatregelen aan op het gebied van migratie. "Alle illegale binnenkomsten van ons land worden meteen gestopt", zei Trump, die troepen naar de zuidelijke grens wil sturen. Ook worden "miljoenen criminele illegalen" het land uitgezet.
Trump zei de regering competenter te willen maken. Daarom wordt zoals verwacht een zogenoemd departement van Overheidsefficiëntie opgericht. Dat is een adviesraad die onder leiding van miljardair Elon Musk met aanbevelingen moet komen over het afslanken van de overheid.
Diversiteitsbeleid afschaffen
De president wil ook het diversiteitsbeleid van de overheid afschaffen. Hij kondigde aan een samenleving te zullen smeden die "kleurenblind is en gebaseerd op verdienste". Volgens Trump worden nog maar twee geslachten erkend. "Man en vrouw."
De nieuwe president herhaalde ook dat de Golf van Mexico wordt omgedoopt naar Golf van Amerika. Zijn voormalige rivaal Hillary Clinton barstte op dat moment in lachen uit, schrijven Amerikaanse media. In de zaal klonk luid applaus.
Trump herhaalde ook zijn beschuldiging dat China nu het Panamakanaal runt. Hij zei tijdens zijn inauguratiespeech dat de voor de scheepvaart belangrijke waterweg "wordt teruggenomen".
Ruimtevaart
Het staatshoofd sprak ook over ruimtevaart, een sector die belangrijk is voor zijn bondgenoot Elon Musk. Trump stelde dat de Amerikaanse vlag ook moet wapperen op Mars.
Trump sloot de eerste speech van zijn presidentschap af met de belofte dat de VS gaan winnen zoals nooit tevoren. "Niets gaat ons tegenhouden. Want wij zijn Amerikanen. De toekomst is van ons. En ons gouden tijdperk is net begonnen."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag gezegd dat het erop lijkt dat Honduras "de resultaten van de presidentiële verkiezingen probeert te veranderen". Hij beweert dat het land vroegtijdig is gestopt met het tellen van de stemmen.
2 uur geledenHONGKONG (ANP) - De hoogste bestuurder van Hongkong, John Lee, kondigde dinsdag de oprichting aan van een onafhankelijke commissie die de oorzaken van de dodelijke brand in de metropool moet onderzoeken.A
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de president van Venezuela, Nicolás Maduro, een ultimatum gegeven om Venezuela te verlaten. Dat meldt persbureau Reuters op basis van vier bronnen met informatie over het telefoongesprek tussen Trump en Maduro op 21 november.
5 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP) - De presidentiële verkiezingen in Honduras zijn volgens de eerste telling geëindigd in een "technische gelijkstand". Presidentskandidaat Nasry Asfura van de conservatieve Nationale Partij had 39,91 procent van de stemmen. Zijn belangrijkste rivaal Salvador Nasralla, eveneens een rechtse kandidaat, had 39,89 procent van de stemmen.
6 uur geledenPOKROVSK (ANP/DPA/RTR) - Rusland zegt de Oost-Oekraïense stad Pokrovsk te hebben veroverd. Die strategisch belangrijke stad werd al meer dan een jaar belegerd. Oekraïne heeft de inname niet bevestigd.
10 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft de aanvallen met zeedrones op twee olieschepen op de Zwarte Zee een "zorgwekkende escalatie" genoemd. Die aanvallen van afgelopen vrijdag werden opgeëist door een anonieme Oekraïense veiligheidsbron, die zei dat de schepen ondanks Europese sancties Russische olie vervoerden.
12 uur geledenKINGSTON (ANP/RTR/AFP) - Jamaica krijgt 6,7 miljard dollar aan steun nadat orkaan Melissa in oktober over het eiland was geraasd. Het geld van internationale instanties is bedoeld om de wederopbouw de komende drie jaar te financieren.
13 uur geleden