Trump in Georgia naar de rechter om poststemmen
ATLANTA (ANP) - Het campagneteam van president Donald Trump stapt in de staat Georgia naar de rechter om te eisen dat poststemmen apart worden gelegd die na verkiezingsdag binnenkomen. Dat staat in een verklaring van het team van Trump.
Een campagnemedewerker van Trump zegt dat de president en zijn team er "in het landsbelang" voor proberen te zorgen dat de wet wordt nageleefd. "En de wet in Georgia is erg duidelijk: om nog meegeteld te worden moeten poststemmen voor 19.00 uur op verkiezingsdag binnen zijn."
De campagne van Trump wil voorkomen dat via de post verstuurde stembiljetten die te laat zijn binnengekomen alsnog worden meegeteld. In rechtbankdocumenten wordt gesproken over een voorval waarbij stembiljetten die "niet goed waren verwerkt" bij andere stembiljetten zijn gelegd.
De regels over hoe poststemmen verwerkt moeten worden, verschillen van staat tot staat. Op sommige plekken in de Verenigde Staten moeten op tijd verstuurde stembiljetten ook worden meegeteld als ze in de dagen na de verkiezingen binnenkomen. In Georgia worden alleen poststemmen meegeteld die uiterlijk om 19.00 uur op de verkiezingsdag zijn ontvangen.
Trump heeft geklaagd dat de verkiezingen worden "gestolen" en heeft een juridisch offensief ingezet in meerdere staten. Zijn campagne eist ook dat het tellen van de stemmen in Georgia wordt stilgelegd. Die staat is goed voor 16 kiesmannen. Media hebben er nog geen kandidaat tot winnaar uitgeroepen.
Ook in twee andere cruciale swing states, Pennsylvania en Michigan, zijn dergelijke rechtszaken aangespannen door het team van de president. Een advocaat van de Democratische Partij ziet dat als een wanhoopsactie. "Laat je niet misleiden. Ze weten dat ze hebben verloren en dit is alles wat ze nog kunnen doen", schreef jurist Marc Elias op Twitter.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft marihuana in een andere drugscategorie ingedeeld. Volgens justitieminister Todd Blanche gaat marihuana van de gevaarlijke klasse I naar klasse III en daarmee wordt dit verdovende middel veel toegankelijker voor onder anderen onderzoekers, geneeskundigen, patiënten en ondernemingen die producten met cannabis maken of verhandelen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De leiders van de Europese Unie hebben het definitief toekennen van een krediet van 90 miljard euro aan Oekraïne toegejuicht, nadat het lang door Hongarije was geblokkeerd. Het geld wordt officieel omschreven als een lening en moet Oekraïne in 2026 en 2027 financieel ondersteunen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft donderdag ingestemd met een twintigste pakket strafmaatregelen voor Rusland. Hongarije en Slowakije hebben hun verzet tegen de nieuwe sancties opgegeven, net als ze bij de miljardenlening voor Oekraïne deden.
3 uur geledenBANGKOK (ANP/RTR) - Meer dan 30 miljoen mensen vallen terug in bittere armoede door de gevolgen van de oorlog die Israël en de VS tegen Iran zijn begonnen. Dit stelt de chef van het VN-ontwikkelingsprogramma, de voormalige Belgische premier Alexander De Croo.
4 uur geledenBOEDAPEST/BRATISLAVA (ANP/RTR) - Hongarije en Slowakije hebben de eerste leveringen Russische olie ontvangen sinds de heropening van de Droezjba-pijpleiding. Sinds woensdag stroomt er weer olie door de pijpleidingen in Oekraïne, na maandenlange reparaties.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, is tijdens zijn bezoek aan Berlijn met een soort vloeistof bekogeld na een bijeenkomst met politici. Op zijn pak kreeg hij een rode vlek. Hij bleef ongedeerd. Zijn belager is aangehouden.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne krijgt definitief de EU-lening van 90 miljard euro, zo zijn alle lidstaten overeengekomen. Hongarije heeft zijn blokkade opgeheven. Dit betekent dat Oekraïne nu zo snel mogelijk de eerste 45 miljard euro voor 2026 ontvangt, voor onder meer de aanschaf van militair materieel. Dat heeft een woordvoerder van het Cypriotische voorzitterschap van de EU donderdag bekendgemaakt.
4 uur geleden