Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump in Georgia naar de rechter om poststemmen

Trump in Georgia naar de rechter om poststemmen

ATLANTA (ANP) - Het campagneteam van president Donald Trump stapt in de staat Georgia naar de rechter om te eisen dat poststemmen apart worden gelegd die na verkiezingsdag binnenkomen. Dat staat in een verklaring van het team van Trump.

Een campagnemedewerker van Trump zegt dat de president en zijn team er "in het landsbelang" voor proberen te zorgen dat de wet wordt nageleefd. "En de wet in Georgia is erg duidelijk: om nog meegeteld te worden moeten poststemmen voor 19.00 uur op verkiezingsdag binnen zijn."

De campagne van Trump wil voorkomen dat via de post verstuurde stembiljetten die te laat zijn binnengekomen alsnog worden meegeteld. In rechtbankdocumenten wordt gesproken over een voorval waarbij stembiljetten die "niet goed waren verwerkt" bij andere stembiljetten zijn gelegd.

De regels over hoe poststemmen verwerkt moeten worden, verschillen van staat tot staat. Op sommige plekken in de Verenigde Staten moeten op tijd verstuurde stembiljetten ook worden meegeteld als ze in de dagen na de verkiezingen binnenkomen. In Georgia worden alleen poststemmen meegeteld die uiterlijk om 19.00 uur op de verkiezingsdag zijn ontvangen.

Trump heeft geklaagd dat de verkiezingen worden "gestolen" en heeft een juridisch offensief ingezet in meerdere staten. Zijn campagne eist ook dat het tellen van de stemmen in Georgia wordt stilgelegd. Die staat is goed voor 16 kiesmannen. Media hebben er nog geen kandidaat tot winnaar uitgeroepen.

Ook in twee andere cruciale swing states, Pennsylvania en Michigan, zijn dergelijke rechtszaken aangespannen door het team van de president. Een advocaat van de Democratische Partij ziet dat als een wanhoopsactie. "Laat je niet misleiden. Ze weten dat ze hebben verloren en dit is alles wat ze nog kunnen doen", schreef jurist Marc Elias op Twitter.

Meer uit Buitenland

Trump staat export Nvidia-chips naar China toe

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering heeft chipconcern Nvidia toestemming gegeven om H200-chips voor kunstmatige intelligentie naar China te exporteren. Dat maakte president Donald Trump maandag bekend. De Amerikaanse regering zal 25 procent van de opbrengsten inhouden.

1 uur geleden
Von der Leyen en Rutte spreken opnieuw steun voor Oekraïne uit

BRUSSEL (ANP/RTR) - In een overleg met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky hebben NAVO-baas Mark Rutte en EU-Commissievoorzitter Ursula von der Leyen opnieuw hun steun uitgesproken voor Oekraïne. "Terwijl de vredesbesprekingen voortduren, blijft de EU Oekraïne onverminderd steunen", schreef Von der Leyen maandagavond op X.

1 uur geleden
Maker van app die ICE-agenten lokaliseert klaagt regering VS aan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De maker van een app die gebruikers laat zien waar zich agenten van de Amerikaanse immigratiedienst ICE bevinden, klaagt de regering van Donald Trump aan. De app werd in oktober op verzoek van de autoriteiten uit de appstore van Apple verwijderd.

1 uur geleden
Sint-Maarten vraagt tijdelijk militaire bijstand om criminaliteit

PHILIPSBURG/DEN HAAG (ANP) - Premier Luc Mercelina van Sint-Maarten heeft maandag in Den Haag premier Dick Schoof gevraagd om tijdelijke militaire bijstand. Hij wil hulp bij het bestrijden van de stijgende criminaliteit op het eiland. Volgens Mercelina is er recent sprake van een toename van georganiseerde misdaad.

1 uur geleden
Zelensky wil VS dinsdag aangepast vredesplan voorleggen

LONDEN/BRUSSEL (ANP/RTR) - Oekraïne verwacht de Verenigde Staten dinsdag een aangepast vredesplan voor te leggen, zegt president Volodymyr Zelensky. De jongste Amerikaanse vredesvoorstellen zijn maandag bijgesteld in overleg met Europese bondgenoten.

7 uur geleden
Tsunamiwaarschuwing Japan na zware beving voor kust

AOMORI (ANP/AFP/RTR) - Ten oosten van de Japanse stad Aomori, in het Kamikita-district, heeft voor de kust een aardbeving plaatsgevonden met een kracht van ruim 7. De beving was aanleiding om direct een tsunamiwaarschuwing uit te vaardigen, meldt het Japanse NHK. Zeker enkele duizenden mensen moesten een veilig heenkomen zoeken.

12 uur geleden
Vierde dode door hoge golven op Tenerife

SANTA CRUZ (ANP/DPA) - Een vierde persoon is overleden door het jongste incident met hoge golven op het Canarische eiland Tenerife. Een vrouw die zondag na een hartstilstand werd opgenomen in een ziekenhuis, stierf daar. Naar een andere vrouw wordt nog gezocht. Eerder waren al drie lichamen geborgen. Onder de doden zijn twee Slovaken.

14 uur geleden