Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump in de verdediging in eerste debat met Harris

Trump in de verdediging in eerste debat met Harris

PHILADELPHIA (ANP) - De Amerikaanse vicepresident Kamala Harris is in haar eerste debat met Donald Trump vol in de aanval gegaan. Ze verweet Trump leugens te verspreiden, begon over de strafzaken tegen de oud-president, zei dat dictators hopen dat hij de verkiezingen wint en claimde dat toeschouwers op zijn campagnebijeenkomsten verveeld weglopen.

Trump reageerde vaak geërgerd en vroeg Harris op enig punt om hem te laten uitpraten. "Wacht even, ik ben nu aan het woord", zei hij. "Klinkt dat bekend?" De oud-president trok ook de aandacht door het gerucht te verspreiden dat migranten in Ohio de huisdieren van hun buren hebben ontvoerd en opgegeten. Toen hij daar een vraag over kreeg, verklaarde hij daar op televisie iets over gezien te hebben.

Het eerste debat tussen de kandidaten was ook meteen de eerste keer dat ze elkaar persoonlijk troffen. Voor zowel Trump als Harris stond veel op het spel. De rivalen zijn minder dan twee maanden voor de verkiezingen volgens peilingen verwikkeld in een nek-aan-nekrace. Tijdens het debat kregen ze de kans zich te profileren voor een miljoenenpubliek.

Goede indruk

De 78-jarige Trump debatteerde in juni al met president Joe Biden, die soms nauwelijks uit zijn woorden kwam en zich later terugtrok als kandidaat. Zijn veel jongere vervanger Harris (59) kwam volgens Amerikaanse media een stuk beter over. Ze probeerde Trump herhaaldelijk in verband te brengen met het omstreden Project 2025, terwijl de oud-president haar onder meer omschreef als de "grenstsaar" die verantwoordelijkheid draagt voor problemen aan de grens.

Het was voor Harris onder meer belangrijk om een goede indruk te maken op economisch gebied. Daar geniet Trump volgens peilingen meer vertrouwen onder kiezers. Harris beloofde kleine ondernemers te zullen steunen en zei dat Trump belastingen wil verlagen voor miljardairs en grote bedrijven. "We gaan ons land opbouwen door te investeren in u, het Amerikaanse volk."

De oud-president zei op zijn beurt dat Harris al jaren de tijd heeft gehad om haar beloften uit te voeren. "Ze zegt dat ze al die fantastische dingen gaat doen. Waarom heeft ze het nog niet gedaan?", vroeg hij zich af. "Ze zit er al 3,5 jaar. Ze hebben al die tijd gehad om iets aan de grens te doen en banen te creëren." Hij waarschuwde dat zijn land in verval is en wereldwijd wordt uitgelachen. "Er zijn oorlogen in het Midden-Oosten. Tussen Rusland en Oekraïne. We eindigen nog in een Derde Wereldoorlog."

Meer uit Buitenland

Poetin viert inname Oekraïense stad Kostjantynivka

MOSKOU (ANP) - Bij de verovering van de stad Kostjantynivka heeft Oekraïne volgens de Russische president Vladimir Poetin zware verliezen geleden. Rusland stelt de Oost-Oekraïense stad te hebben ingenomen, nieuws dat Poetin volgens het Kremlin vierde tijdens een bezoek aan een commandopost van het leger.

1 uur geleden
Dodental aardbevingen Venezuela verder opgelopen

CARACAS (ANP/RTR/AFP) - Het dodental na de zware aardbevingen in Venezuela is verder opgelopen. Door het natuurgeweld zijn zeker 2645 mensen om het leven gekomen, meldt het ministerie van Informatie.

4 uur geleden
President Mexico roept WK-fans op tot 'verantwoorde vieringen'

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft haar landgenoten in aanloop naar de volgende WK-wedstrijd van Mexico opgeroepen op een verantwoorde manier feest te vieren. Er vonden eerder meerdere dodelijke incidenten plaats.

4 uur geleden
Bosbrand bij Costa Brava nog niet onder controle

CALONGE (ANP) - Een bosbrand in de bergen in Catalonië niet ver van de Costa Brava is na een dag blussen nog niet onder controle en breidt zich volgens Spaanse media juist uit door harde wind en droogte. De brand zou inmiddels duizend hectare beslaan, volgens de krant El Periódico.

6 uur geleden
Overleg VS met 'NAVO-voorhoede' inclusief Nederland wekt onrust

BRUSSEL (ANP) - Een overleg van de Verenigde Staten met Nederland en een selecte groep andere 'koplopers' binnen de NAVO is slecht gevallen bij sommige andere leden van het bondgenootschap. Sommigen vrezen verdeeldheid en vermoeden boze opzet van de Amerikaanse regering, zeggen NAVO-bronnen.

6 uur geleden
Paus Leo prijst geschiedenis VS van gastvrijheid voor immigranten

VATICAANSTAD (ANP/RTR) - Paus Leo heeft in zijn eerste grote toespraak tot de Verenigde Staten de geschiedenis van het land als gastvrij land voor immigranten geprezen. Dat deed hij in een videotoespraak op de vooravond van het 250-jarige bestaan van zijn thuisland.

7 uur geleden
Iran begint reeks rouwceremonies voor begrafenis Ali Khamenei

TEHERAN (ANP/AFP) - In Teheran zijn de vele uitvaartplechtigheden voor de eind februari omgekomen leider ayatollah Al Khamenei begonnen. Iraanse media berichten over de start in de 'Grote Mosalla' of de Imam Khomeini-moskee. De lichamen van Khamenei en zijn omgekomen familieleden zijn overgebracht naar de grote gebedshal van het moskeecomplex.

11 uur geleden