
Trump in beroep tegen boete van 454 miljoen dollar
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig president Donald Trump gaat in beroep tegen het vonnis van de staat New York in een fraudezaak tegen hem. De rechtbank veroordeelde hem tot een boete van in totaal 454 miljoen dollar (419 miljoen euro). Trump had al aangekondigd het vonnis van 16 februari aan te vechten. De zaak kan zich nog maanden, tot mogelijk een jaar, voortslepen.
Hij was veroordeeld, omdat hij jarenlang de waarde van zijn bezittingen heeft overdreven. Zo kon hij belastingvoordelen, gunstige leningen en lage premies krijgen.
Uit de gerechtelijke documenten van Trumps beroep blijkt niet welke argumenten hij van plan is aan te voeren. De huidige koploper om de Republikeinse presidentsnominatie heeft steeds gezegd dat hij niets verkeerd heeft gedaan door de waarde van zijn bezittingen met miljarden dollars per jaar op te blazen. Ook heeft hij meermaals betoogd dat geen enkele bank geld heeft verloren door hem leningen te verstrekken.
Meer uit Buitenland
DOHA (ANP/AFP) - Golfstaat Qatar zegt na de Amerikaanse aanval op Iran te vrezen voor "rampzalige gevolgen" voor de regio en de rest van de wereld. Het roept betrokken partijen op "verstandig en terughoudend te handelen en verdere escalatie te vermijden".
4 minuten geledenBEIROET (ANP/DPA) - Libanon wil niet meegesleurd worden in de oplopende spanningen tussen Iran, Israël en de Verenigde Staten. Premier Nawaf Salam zegt in een bericht op X dat hij bang is dat de Amerikaanse aanvallen op Iran leiden tot een verdere escalatie van alle spanningen in de regio.
9 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas roept alle betrokken partijen op terug te gaan naar de onderhandelingstafel om verdere escalatie te voorkomen, schrijft ze op X na de aanval van de Verenigde Staten op Irans nucleaire installaties. Ze herhaalt dat "Iran geen kernwapens mag ontwikkelen, aangezien dit een bedreiging zou zijn voor internationale veiligheid".
42 minuten geledenRIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië roept de internationale gemeenschap op om zich "dubbel zo hard" in te spannen om een politieke oplossing te vinden voor de crisis in Iran. Het land volgt de situatie met "grote bezorgdheid", staat in een verklaring van het ministerie van Buitenlandse Zaken op X.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische hulpdiensten hebben melding gemaakt van zeker zestien gewonden na nieuwe Iraanse raketaanvallen. De meeste slachtoffers raakten lichtgewond, bericht nieuwssite Times of Israel.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO "volgt natuurlijk nauwlettend" wat er in en rond Iran gebeurt nu de Verenigde Staten dat land hebben aangevallen, zegt een bron bij de alliantie. In buurland Irak zijn NAVO-troepen gelegerd, tot voor kort Nederlandse. Die hebben door de vijandelijkheden van de afgelopen weken het land nog niet kunnen verlaten.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) zegt een nieuwe reeks aanvallen uit te voeren op Iran. Het zou gaan om aanvallen op militaire doelen in het westen van het land, waaronder raketlanceerinstallaties en manschappen.
1 uur geleden