'Trump in 2024 Republikeinse presidentskandidaat als hij wil'
WASHINGTON (ANP) - Oud-president Donald Trump zal volgens zijn criticus en partijgenoot Mitt Romney in 2024 de nominatie voor het presidentschap van de Republikeinse partij winnen als hij zich opnieuw kandidaat stelt. Senator Romney zei dat bij een virtueel evenement georganiseerd door The New York Times dinsdag.
Romney, een van de weinige Republikeinse senatoren die onlangs in de tweede impeachmentprocedure voor een veroordeling van Trump stemde wegens diens aandeel in de Capitoolbestorming, verwacht dat Trump de komende jaren een grote rol blijft spelen in de Republikeinse partij.
"Hij heeft met afstand de luidste stem en een grote invloed in mijn partij", aldus Romney. "Ik weet niet of hij van plan is zich kandidaat te stellen in 2024, maar als hij dat doet, ben ik er behoorlijk zeker van dat hij de nominatie in de wacht sleept."
De twee vleugels van de Republikeinse partij, de traditionalisten zoals Romney en de Trump-loyalisten, staan momenteel lijnrecht tegenover elkaar. Trump heeft nog altijd een grote invloed op de Republikeinse kiezers. In een recente peiling van USA Today zei 46 procent van de ondervraagde Republikeinse kiezers dat zij op Trump zullen stemmen als die een eigen partij zou oprichten.
De Republikeinse volksvertegenwoordiger Liz Cheney, net als Romney uit het traditionalistische kamp, zei dinsdag in een toespraak dat de partij de schade die Trump met zijn misleidende beweringen over de verkiezingen heeft gedaan, onder ogen moet zien. Cheney was net als Romney een van de weinige Republikeinen die bij de laatste impeachmentprocedure tegen trump stemde.
Toen oud-presidentskandidaat Romney bij het online evenement dinsdag werd gevraagd of hij het tegen Trump zou opnemen als die zich kandidaat stelt, zei de senator van de staat Utah dat hij in elk geval niet op Trump zal stemmen.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP) - Jared Kushner, de schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump, is dinsdag bij de ontmoeting tussen de Amerikaanse gezant Steve Witkoff en de Russische president Vladimir Poetin. Zij gaan het onder meer hebben over het stoppen van de oorlog in Oekraïne.
16 minuten geledenJAKARTA (ANP/AFP/RTR) - Het dodental als gevolg van het noodweer in Zuid- en Zuidoost-Azië is opnieuw opgelopen. Meer dan 1200 mensen kwamen om door overstromingen en aardverschuivingen in Indonesië, Maleisië, Sri Lanka en Thailand. Honderden mensen worden nog vermist.
1 uur geledenRAMALLAH (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft bekendgemaakt twee Palestijnse verdachten op de Westelijke Jordaanoever te hebben doodgeschoten. Die zouden aanvallen hebben uitgevoerd op Israëlische militairen, met drie gewonden tot gevolg.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft in de Libanese hoofdstad Beiroet een mis gehouden die door meer dan 100.000 mensen is bezocht. Daarmee rondde hij zijn eerste buitenlandse reis als paus af.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïense legertroepen zeggen nog steeds het noordelijke deel van de strategische stad Pokrovsk in handen te hebben en van daaruit aanvallen uit te voeren op Russische strijdkrachten. Daarmee wordt de inname van Pokrovsk, maandag geclaimd door Rusland, ontkend.
3 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP/RTR) - De hoogste bestuurder van Hongkong, John Lee, heeft aangekondigd dat een onafhankelijke commissie onderzoek gaat doen naar de oorzaken van de dodelijke brand in de metropool. De commissie kijkt daarbij ook naar het overheidstoezicht op de renovatiewerkzaamheden die de brand zouden hebben verergerd.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse regering vindt het niet nodig dat de minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, een belangrijke vergadering van NAVO-buitenlandministers in Brussel bijwoont. De gesprekken gaan woensdag vooral over een potentieel vredesplan voor Oekraïne.
4 uur geleden