Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump: Ik voel me goed, ga spoedig weer aan het werk

Trump: Ik voel me goed, ga spoedig weer aan het werk

BATHESDA (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een videoboodschap zaterdagavond (lokale tijd) vanuit het ziekenhuis gezegd dat hij "hard op weg is naar herstel" en dat hij er "spoedig weer zal zijn om Amerika weer groots te maken".

"Toen ik hier binnenkwam, voelde ik me niet goed, maar inmiddels voel ik me een stuk beter. Ik zal zo snel mogelijk mijn werk hervatten en denk dat ik de campagne voltooien. Ik dank de medische staf die geweldig werk heeft verricht. De therapieën zijn een mirakel, een gift van God. Maar we zijn er nog niet, de komende dagen volgt de echte test, we moeten zien wat er dan gebeurt", zei Trump.

In de ruim vier minuten durende video bedankte hij alle Amerikanen, ook van de tegenpartij, voor het medeleven en vertelde Trump ook dat zijn echtgenote Melania, die ook is getroffen door het longvirus, het goed maakt.

Trump herhaalde dat hij op advies van de artsen naar het ziekenhuis is overgebracht en dat hij daar volledig achter stond. Volgens hem was het alternatief om geïsoleerd op het Witte Huis achter te blijven. "Dat kan ik niet doen, we moeten onze problemen tegemoet treden en niet afwachten", zei hij daarover.

De president, die deze week positief werd getest op het coronavirus, werd vrijdag opgenomen in het Walter Reed-ziekenhuis in Bathesda, nadat bleek dat hij moest worden beademd en zijn conditie verslechterde. Het medisch team van Trump zei eerder zaterdag in een persconferentie dat de toestand van Trump zaterdag was verbeterd en dat hij zich goed voelde.

Meer uit Buitenland

Media: uitbater Zwitsers café erkent dat nooduitgang op slot was

SION (ANP) - De eigenaar van het door brand getroffen café in Crans-Montana, Jacques Moretti, heeft volgens Zwitserse media toegegeven dat de nooduitgang beneden van binnenuit op slot was gedaan. Moretti zou dit vrijdag tegen onderzoekers van justitie hebben gezegd. Hij zei volgens media dat hij niet weet waarom de deur op slot is gedaan.

27 minuten geleden
Regisseur Tom Cherones, die Seinfeld maakte, overleden

FLORENCE (ANP) - Tom Cherones, de regisseur en producent van de eerste vijf seizoenen van hitserie Seinfeld, is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt Variety. Cherones won een kast vol prijzen voor zijn werk aan de beroemde komedieserie, waaronder een Emmy en een DGA Award. Cherones had de ziekte van Alzheimer.

58 minuten geleden
Syrië zegt dat operatie tegen Koerden in Aleppo voorbij is

DAMASCUS (ANP/AFP) - Het Syrische leger heeft volgens staatsmedia gezegd dat een grote militaire operatie tegen Koerdische strijders in de stad Aleppo voorbij is. Het bericht werd tegengesproken door Koerdische strijders. Volgens de Syrische strijdkrachten worden de Koerdische strijders naar het 130 kilometer oostelijker gelegen Tabaqah gebracht. Die plaats is in handen van Koerden.

1 uur geleden
Amnesty dringt aan op vrijlating meer gevangenen Venezuela

LONDEN (ANP) - Het Venezolaanse regime heeft donderdag enkele politieke gevangenen vrijgelaten, maar er zijn nog altijd rond de duizend mensen die om politieke redenen zijn opgepakt en opgesloten, meldt Amnesty International. De mensenrechtenorganisatie dringt aan op vrijlating van alle politieke gevangenen in het Zuid-Amerikaanse land.

3 uur geleden
Oekraïens energiebedrijf sluit stroom af voor reparaties in Kyiv

KYIV (ANP) - In de regio Kyiv is tijdelijk de stroom afgesloten voor reparaties na tal van Russische bombardementen. De staatsnetbeheerder heeft dit bepaald zonder aan te geven hoe lang de reparaties duren.

3 uur geleden
Iraanse oud-kroonprins: bereid je voor om steden in te nemen

TEHERAN (ANP/AFP) - De in de VS gevestigde Iraanse dissident en voormalig kroonprins Reza Pahlavi heeft Iraniërs opgeroepen tot meer protest. "Ons doel is niet langer om alleen de straten op te gaan; het doel is om ons voor te bereiden op het innemen en behouden van de stadscentra", aldus de criticus van het regime op sociale media. Pahlavi voegde eraan toe dat hij denkt "in de nabije toekomst" te kunnen terugkeren naar Iran.

7 uur geleden
Protesten in Minneapolis bij hotels waar ICE mogelijk verblijft

MINNEAPOLIS (ANP) - In de Amerikaanse stad Minneapolis zijn vrijdagavond (lokale tijd) protesten uitgebroken bij zeker twee hotels, meldt een verslaggever van CNN. De demonstranten vermoeden dat agenten van de immigratiepolitie (ICE) in die hotels verblijven, aldus de zender. Volgens een verslaggever zijn het de "hevigste protesten tot nu toe". In Minneapolis wordt al enkele dagen gedemonstreerd.

9 uur geleden