Trump: ik betaalde miljoenen aan belastingen
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft "vele miljoenen dollars belasting betaald", zegt hij in een nieuwe reactie op onthullingen van The New York Times. De krant ontdekte dat hij in tien van de afgelopen vijftien jaar helemaal geen inkomstenbelasting afdroeg, mede omdat hij opgaf veel meer geld te verliezen dan te verdienen.
Trump had de berichtgeving al afgedaan als nepnieuws en zegt nu op Twitter dat de informatie onrechtmatig en "met slechte intenties" is verkregen.
In de jaren 2016 en 2017 betaalde Trump volgens de krant slechts 750 dollar aan inkomstenbelasting. Hij had naar eigen zeggen "zoals iedereen" recht op aftrekposten en andere belastingvoordelen. Volgens Trump heeft hij "heel weinig schulden vergeleken met de waarde van bezittingen".
The New York Times ontdekte dat Trump kosten voor onder meer zijn haarstylist, privévliegtuig en strafrechtadvocaat als aftrekposten opvoerde.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij niet veel meer geduld met Iran zal hebben. Hij deed die uitspraak in een interview op Fox News.
57 minuten geledenPALM BEACH (ANP) - Palm Beach International Airport in Florida zal vanaf 9 juli officieel naar de Amerikaanse president Donald Trump vernoemd worden. Dat heeft de Federal Aviation Administration (FAA) bekendgemaakt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft donderdag besloten de toegang tot mifepristone na een telefonisch consult per post tijdelijk te handhaven. Mifepristone is de pil die in de overgrote meerderheid van de abortussen in het land gebruikt wordt.
4 uur geledenBEIJING (ANP) - De relatie tussen de VS en China "zal hopelijk sterker en beter zijn dan ooit tevoren". Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
4 uur geledenWENEN (ANP) - Denemarken en Australië zijn donderdag doorgedrongen tot de finale van het Eurovisie Songfestival. Beide landen worden gezien als kanshebbers voor de winst. Ook Malta, dat met een door de Nederlander Joep van den Boom geschreven nummer meedoet, heeft de tweede halve finale overleefd.
6 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door de zware Russische aanvallen op Kyiv is opgelopen tot zeker zestien, onder wie twee kinderen. Rusland bestookt Oekraïne al twee dagen lang met honderden drones en tientallen raketten, met Kyiv als voornaamste doelwit. Voor vrijdag is een dag van rouw afgekondigd in de hoofdstad.
6 uur geledenAMMAN (ANP/AFP) - De strijdende partijen in Jemen gaan zeker 1600 gevangenen uitwisselen. De door Iran gesteunde Houthi-rebellen en de door Saudi-Arabië gesteunde internationaal erkende regering kwamen dat overeen op een door de VN georganiseerde bijeenkomst in Jordanië.
8 uur geleden