
Trump houdt uitgestelde 6 januari-toespraak in Arizona
FLORENCE (ANP) - De Amerikaans oud-president Donald Trump houdt een toespraak in de plaats Florence in de staat Arizona. De speech stond oorspronkelijk gepland op 6 januari, de dag waarop zijn aanhangers een jaar eerder het parlement hadden bestormd. De verwachting is dat Trump zijn verkiezingsnederlaag wederom wijt aan fraude. In de verklaring waarin hij het uitstel aankondigde sprak hij van "de misdaad van de eeuw", opnieuw zonder bewijs te leveren.
Zijn opvolger Joe Biden sprak wel op 6 januari. De Democratische president legde de verantwoordelijkheid voor de bestorming volledig bij Trump, die zijn aanhangers had opgehitst om te voorkomen dat de verkiezingen zouden worden ‘gestolen’. Biden beschuldigde zijn voorganger van het spinnen van "een web van leugens" over de verkiezingen. Trump reageerde daarop met een verklaring waarin hij de "theatrale" Biden aanwreef de verdeeldheid in de VS alleen maar te vergroten en het land te verwoesten met zijn beleid.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft een resolutie aangenomen waarin het onder meer "duidelijk verklaart dat antizionisme antisemitisme is", melden Amerikaanse media. Zionisme is het streven naar een onafhankelijke Joodse staat.
1 uur geledenWESTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden betwijfelt of hij herkiesbaar zou zijn als president als hij het niet zou opnemen tegen Donald Trump. Dat heeft hij gezegd bij een bijeenkomst even buiten Boston waar geld werd opgehaald voor de campagne voor de presidentsverkiezingen van de Democraten.
3 uur geledenAREQUIPA (ANP/AFP/RTR) - Het grondwettelijk hof van Peru heeft opdracht gegeven om de voormalige president Alberto Fujimori vrij te laten. De 85-jarige Fujimori werd veroordeeld tot een gevangenisstraf van 25 jaar voor misdaden tegen de menselijkheid onder zijn bewind.
4 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - De Amerikaanse krijgsmacht gaat ervan uit dat alle acht inzittenden van een militair vliegtuig dat verdween voor de kust van Japan, zijn omgekomen. Naar de resten van twee inzittenden wordt nog gezocht, maar het is onwaarschijnlijk dat zij nog in leven zijn. De Amerikaanse president Joe Biden en de minister van Defensie Lloyd Austin hebben hun medeleven betuigd.
4 uur geledenNAPLES (ANP) - Denny Laine, medeoprichter van The Moody Blues en Wings, is op 79-jarige leeftijd overleden. De Britse muzikant en zanger kampte met een longziekte.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De voormalige waarnemend voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden Patrick McHenry stelt zich niet herkiesbaar. McHenry viel in tijdens een wekenlange machtsstrijd binnen zijn eigen Republikeinse partij nadat in oktober Kevin McCarthy werd afgezet.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten leggen sancties op aan extremistische Israëlische kolonisten die Palestijnen op de Westelijke Jordaanoever hebben aangevallen. Minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken zegt dat de maatregelen gelden voor iedereen die "de vrede, de veiligheid of de stabiliteit op de Westoever ondermijnt" en dus ook voor Palestijnen die Israëlische burgers hebben aangevallen.
7 uur geleden