Trump houdt uitgestelde 6 januari-toespraak in Arizona
FLORENCE (ANP) - De Amerikaans oud-president Donald Trump houdt een toespraak in de plaats Florence in de staat Arizona. De speech stond oorspronkelijk gepland op 6 januari, de dag waarop zijn aanhangers een jaar eerder het parlement hadden bestormd. De verwachting is dat Trump zijn verkiezingsnederlaag wederom wijt aan fraude. In de verklaring waarin hij het uitstel aankondigde sprak hij van "de misdaad van de eeuw", opnieuw zonder bewijs te leveren.
Zijn opvolger Joe Biden sprak wel op 6 januari. De Democratische president legde de verantwoordelijkheid voor de bestorming volledig bij Trump, die zijn aanhangers had opgehitst om te voorkomen dat de verkiezingen zouden worden ‘gestolen’. Biden beschuldigde zijn voorganger van het spinnen van "een web van leugens" over de verkiezingen. Trump reageerde daarop met een verklaring waarin hij de "theatrale" Biden aanwreef de verdeeldheid in de VS alleen maar te vergroten en het land te verwoesten met zijn beleid.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - President Donald Trump acht het mogelijk dat er vrijdag een tweede ronde van de gesprekken met Iran in de Pakistaanse hoofdstad komt. Hij zei dit tegen de New York Post. Hij meent dat in Iran aan een voorstel wordt gewerkt om de onderhandelingen mee te voeren, maar de leiding van het land zou nog verdeeld zijn.
16 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky is blij dat het Europese steunpakket van 90 miljard euro voor Oekraïne steeds dichterbij komt. Hij noemt het opheffen van de Hongaarse blokkade op X "het juiste signaal onder de huidige omstandigheden".
36 minuten geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland heeft plannen uitgestippeld om binnen dertien jaar het militair sterkste land van Europa te worden. De Europese grootmacht zet daarvoor onder meer in op langeafstandswapens, luchtverdediging, drones en kunstmatige intelligentie, staat in zijn nieuwe militaire strategie.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon wil het staakt-het-vuren tussen Israël en Hezbollah verlengen. Volgens een functionaris gaat de Libanese delegatie donderdag in Washington voorstellen om het bestand een maand langer te laten duren.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van de EU-landen hebben in Brussel ingestemd met een wijziging van de EU-meerjarenbegroting, melden diplomaten. Dat was een van de laatste hordes voor de lening van 90 miljard euro aan Oekraïne, die maandenlang is geblokkeerd door Hongarije.
3 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben een Oekraïens anti-dronesysteem in gebruik genomen op een militaire vliegbasis in Saudi-Arabië, meldt persbureau Reuters op basis van vijf anonieme bronnen. De VS hebben zelf ook antidronetechnologie, maar de inzet van dit systeem laat volgens analisten zien dat Oekraïne door de oorlog met Rusland een voorsprong heeft genomen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - België koopt vijftien rijdende luchtverdedigingskanonnen voor Oekraïne, schrijft de Belgische krant L'Echo. Met de oude zogeheten Gepards zou Oekraïne Russische drones uit de lucht kunnen schieten.
3 uur geleden