Trump houdt State of the Union tijdens afzettingsproces
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump houdt dinsdagavond (woensdag 01.00 uur Nederlandse tijd) zijn jaarlijkse State of the Union-toespraak voor het Congres. Voor- en tegenstanders wachten in spanning af of Trump het gaat hebben over het afzettingsproces dat tegen hem loopt.
De president wordt woensdag hoogstwaarschijnlijk vrijgesproken in dat proces in de Senaat. Trump valt op Twitter en tijdens toespraken regelmatig de Democraten aan die hem hebben aangeklaagd. Republikeinen zijn bang dat hij dit dinsdag ook gaat doen. Bronnen rond Trump zeggen dat hij het niet over partijpolitiek gaat hebben, maar dat hij zich focust op successen tijdens zijn presidentschap. Het is de laatste State of the Union voor de presidentsverkiezingen in november.
Trump zou vooral de economie willen uitlichten in zijn toespraak. De Amerikaanse economie zit in de lift en Trump zou volgens bronnen vooral zijn handelsovereenkomsten met China, Canada en Mexico willen bespreken.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD/BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Door Israëlische aanvallen zijn zondag in de Gazastrook ten minste acht Palestijnen gedood, aldus gezondheidsfunctionarissen. Dat aantal is inclusief de vier doden die Palestijnse autoriteiten eerder op zondag al meldden.
10 minuten geledenSEVILLA (ANP/AFP) - De socialisten van de Spaanse premier Pedro Sánchez lijken af te stevenen op een nederlaag bij de regionale verkiezingen in Andalusië, zo voorspelt een exitpoll. De stemming wordt gezien als een graadmeter voor de landelijke verkiezingen van volgend jaar.
43 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - Door een gewapende aanval in de Mexicaanse deelstaat Puebla zijn tien mensen om het leven gekomen. Dat heeft het ministerie van Openbare Veiligheid van de deelstaat bekendgemaakt. Onder de slachtoffers waren zes mannen, drie vrouwen en een kind. Zij werden in de gemeente Tehuitzingo onder vuur genomen.
2 uur geledenLIENZ (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een wandelaarster om het leven gekomen door een dodelijke aanval van koeien. De 67-jarige vrouw werd door een kudde koeien aangevallen in een weiland en raakte daarbij dodelijk gewond, aldus de politie.
2 uur geledenSOFIA (ANP/AFP) - Een beer heeft een man gedood in Vitosha, een bergachtig gebied net buiten de Bulgaarse hoofdstad Sofia. "De bevindingen van de forensisch patholoog en een expert op het gebied van wilde dieren tonen aan dat de sporen op het lichaam afkomstig zijn van een vrouwtjesbeer en haar jong," aldus een politiewoordvoerder.
3 uur geledenMODENA (ANP) - De man die zaterdag meerdere mensen verwondde door met hoge snelheid in het stadscentrum van de Italiaanse stad Modena op voetgangers in te rijden, is aangeklaagd voor doodslag en zware mishandeling, maar niet voor terrorisme. Dat melden lokale media waaronder Sky TG24.
5 uur geledenSCHKEUDITZ (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft een tijger doodgeschoten die ontsnapt was uit een particulier beheerd verblijf. Bij het incident zou een 73-jarige man zware verwondingen hebben opgelopen.
6 uur geleden