Trump houdt in eigen golfclub grote campagnebijeenkomst in Miami
MIAMI (ANP) - De in Florida woonachtige Republikeinse presidentskandidaat Donald Trump houdt naar eigen zeggen dinsdag een grote campagnebijeenkomst in Miami. Hij verwacht in zijn golfresort Doral "een groot gehoor en veel energie". Hij spreekt tot zijn aanhang rond 01.00 uur Nederlandse tijd op woensdag.
Volgens de krant Miami Herald is er een kans dat Trump dan bekendmaakt of hij Marco Rubio als de Republikeinse kandidaat voor het vicepresidentschap presenteert. Rubio is van Cubaanse komaf en in 1971 in Miami geboren. Zijn politieke loopbaan begon hij in het westen van Miami waar ook de golfclub Doral van Trump is. Rubio is nu senator voor Florida in Washington.
Wie Trump kiest als 'running mate' is vooralsnog onbekend. Hij heeft zelf geen aanwijzingen gegeven dat hij het er op de bijeenkomst in Miami over gaat hebben. Zaterdag houdt Trump een campagnebijeenkomst bij Pittsburgh in Pennsylvania. En dat is volgens de Miami Herald ook een geschikte plek om een kandidaat voor het vicepresidentschap te presenteren. Trump was in 2016 de eerste Republikein sinds 1992 die in Pennsylvania de presidentsverkiezingen won. De naam van senator James David Vance uit Ohio wordt vaak genoemd voor het vicepresidentschap, net als die van de gouverneur van North Dakota, Doug Burgum.
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP/RTR) - Hongarije zegt het gastransport naar Oekraïne geleidelijk op te schorten tot er weer olie vloeit door de Droezjba-pijpleiding. Die bij een aanval beschadigde verbinding levert Russische olie via Oekraïne naar onder meer Hongarije. De pijpleiding is al weken een twistpunt tussen de Ruslandgezinde regering van de Hongaarse premier Viktor Orbán en Kyiv.
52 minuten geledenISLAMABAD/TEHERAN (ANP/RTR) - Er zijn geen directe of indirecte contacten tussen Iran en de VS volgens de Iraanse ambassadeur in Pakistan, Reza Amiri Moghadam. Hij voegt eraan toe dat bevriende landen proberen een basis te leggen voor een dialoog tussen Teheran en Washington, om een einde te maken aan de oorlog die Iran is opgelegd.
53 minuten geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - De huidige oorlog in het Midden-Oosten stelt de wereld mogelijk voor "veel grotere" problemen dan de Amerikaanse invasie van Irak in 2003. Dat zei de Spaanse premier Pedro Sánchez tegenover het parlement. "Dit is niet hetzelfde scenario als de illegale oorlog in Irak. We staan voor iets veel ergers, veel ergers, met in potentie gevolgen die veel breder en verder strekken", aldus Sánchez.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De politie heeft in Londen twee mannen aangehouden in verband met de brandstichting in geparkeerde ambulances van een Joodse vrijwilligersorganisatie afgelopen maandag. De zaak wordt gezien als een "antisemitisch haatmisdrijf".
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben Iran een vijftienpuntenplan voor een einde aan de oorlog in het Midden-Oosten voorgelegd. Dat meldt The New York Times op basis van ingewijden. Het plan zou zijn overhandigd door Pakistan, dat dinsdag al aankondigde "klaar te zijn" de rol van gastland op zich te nemen voor mogelijke vredesgesprekken.
3 uur geledenTSJERNIHIV (ANP/RTR) - Bijna 150.000 Oekraïners zitten zonder stroom door een Russische aanval op energievoorzieningen bij Tsjernihiv, meldt de regionale netbeheerder. De gouverneur van de aan Rusland en Belarus grenzende regio meldde eerder deze week ook al grootschalige stroomuitval, toen door een droneaanval.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een woordvoerder van het Iraanse leger heeft de Verenigde Staten bespot om uitlatingen over mogelijke onderhandelingen over het conflict in het Midden-Oosten. Volgens Iraanse staatsmedia zei hij dat Washington "met zichzelf onderhandelt".
5 uur geleden