Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump houdt in eigen golfclub grote campagnebijeenkomst in Miami

Trump houdt in eigen golfclub grote campagnebijeenkomst in Miami

MIAMI (ANP) - De in Florida woonachtige Republikeinse presidentskandidaat Donald Trump houdt naar eigen zeggen dinsdag een grote campagnebijeenkomst in Miami. Hij verwacht in zijn golfresort Doral "een groot gehoor en veel energie". Hij spreekt tot zijn aanhang rond 01.00 uur Nederlandse tijd op woensdag.

Volgens de krant Miami Herald is er een kans dat Trump dan bekendmaakt of hij Marco Rubio als de Republikeinse kandidaat voor het vicepresidentschap presenteert. Rubio is van Cubaanse komaf en in 1971 in Miami geboren. Zijn politieke loopbaan begon hij in het westen van Miami waar ook de golfclub Doral van Trump is. Rubio is nu senator voor Florida in Washington.

Wie Trump kiest als 'running mate' is vooralsnog onbekend. Hij heeft zelf geen aanwijzingen gegeven dat hij het er op de bijeenkomst in Miami over gaat hebben. Zaterdag houdt Trump een campagnebijeenkomst bij Pittsburgh in Pennsylvania. En dat is volgens de Miami Herald ook een geschikte plek om een kandidaat voor het vicepresidentschap te presenteren. Trump was in 2016 de eerste Republikein sinds 1992 die in Pennsylvania de presidentsverkiezingen won. De naam van senator James David Vance uit Ohio wordt vaak genoemd voor het vicepresidentschap, net als die van de gouverneur van North Dakota, Doug Burgum.

Meer uit Buitenland

Trump dreigt met militaire actie tegen Colombia

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gedreigd met militaire actie in Colombia, het buurland van Venezuela. Aan boord van de Air Force One zei Trump tegen verslaggevers dat hij wel "oren heeft" naar een operatie in Colombia.

3 uur geleden
Oppositieleider González noemt zich president Venezuela in video

MADRID (ANP) - De Venezolaanse oppositieleider Edmundo González Urrutia heeft voor het eerst gereageerd op de ontwikkelingen in Venezuela van de afgelopen dagen. In een Spaanstalige videoboodschap die hij zondagavond via X, Facebook en Instagram verspreidde, zei hij dat het vertrek van president Nicolás Maduro een "belangrijke stap, maar niet genoeg" is. In de video verwijst González naar zichzelf als "president" en "leider" van Venezuela.

4 uur geleden
Deense premier roept VS op te stoppen met bedreigen van Groenland

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - Denemarken heeft de Verenigde Staten zondag opgeroepen te stoppen met het "bedreigen" van Groenland, nadat president Donald Trump tegen het Amerikaanse blad The Atlantic had gezegd dat zijn land het "absoluut" nodig heeft. Het Deense gebied is volgens Trump "omringd door Russische en Chinese schepen".

7 uur geleden
Alle dodelijke slachtoffers brand Crans-Montana geïdentificeerd

CRANS (ANP/AFP) - Alle slachtoffers van de brand in een bar in het Zwitserse Crans-Montana zijn geïdentificeerd, melden de autoriteiten. De brand rond de jaarwisseling in bar Le Constellation, die mogelijk werd veroorzaakt door vuurwerkfonteinen in flessen, eiste veertig levens. Nog eens 119 mensen raakten gewond, voornamelijk tieners en jongvolwassenen.

8 uur geleden
EU: herstel democratie in Venezuela vereist respect voor wil volk

BRUSSEL (ANP) - De landen van de EU, met uitzondering van Hongarije, hebben zondag "alle betrokkenen" in Venezuela opgeroepen tot terughoudendheid. Ze stellen dat respect voor de wil van het Venezolaanse volk de enige manier is om de democratie in het land te herstellen. Zaterdag namen Amerikaanse militairen president Nicolás Maduro in Caracas gevangen en brachten hem naar de VS.

9 uur geleden
Buit inbraak Duitse bankkluis mogelijk meer dan 100 miljoen euro

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - De buit van de spectaculaire inbraak in een Duitse bank in Gelsenkirchen zou wel eens meer dan 100 miljoen euro kunnen bedragen. Dat meldden bronnen binnen de veiligheidsdiensten zondag aan persbureau dpa. De buit was aanvankelijk geschat op het bedrag waarvoor het verzekerd was, zo'n 30 miljoen euro.

10 uur geleden
Letse premier: glasvezelkabel in Oostzee beschadigd

VILNIUS (ANP/RTR) - ‌Een glasvezelkabel van een particulier bedrijf is beschadigd in de Oostzee, laat de Letse premier Evika Silina weten. De omstandigheden van het incident worden onderzocht.

10 uur geleden