Trump houdt in eigen golfclub grote campagnebijeenkomst in Miami
MIAMI (ANP) - De in Florida woonachtige Republikeinse presidentskandidaat Donald Trump houdt naar eigen zeggen dinsdag een grote campagnebijeenkomst in Miami. Hij verwacht in zijn golfresort Doral "een groot gehoor en veel energie". Hij spreekt tot zijn aanhang rond 01.00 uur Nederlandse tijd op woensdag.
Volgens de krant Miami Herald is er een kans dat Trump dan bekendmaakt of hij Marco Rubio als de Republikeinse kandidaat voor het vicepresidentschap presenteert. Rubio is van Cubaanse komaf en in 1971 in Miami geboren. Zijn politieke loopbaan begon hij in het westen van Miami waar ook de golfclub Doral van Trump is. Rubio is nu senator voor Florida in Washington.
Wie Trump kiest als 'running mate' is vooralsnog onbekend. Hij heeft zelf geen aanwijzingen gegeven dat hij het er op de bijeenkomst in Miami over gaat hebben. Zaterdag houdt Trump een campagnebijeenkomst bij Pittsburgh in Pennsylvania. En dat is volgens de Miami Herald ook een geschikte plek om een kandidaat voor het vicepresidentschap te presenteren. Trump was in 2016 de eerste Republikein sinds 1992 die in Pennsylvania de presidentsverkiezingen won. De naam van senator James David Vance uit Ohio wordt vaak genoemd voor het vicepresidentschap, net als die van de gouverneur van North Dakota, Doug Burgum.
Meer uit Buitenland
KYIV/MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - In Kyiv en omgeving hebben 1 miljoen mensen volgens een Oekraïense energiemaatschappij nog steeds geen stroom na de Russische aanvallen van zaterdagochtend. In de regio wonen naar schatting 3 miljoen mensen. De temperatuur is volgens weerberichten 1 graad Celsius en zakt zondag en komende week naar temperaturen voortdurend onder nul.
50 seconden geledenHALIFAX (ANP/AFP) - De Canadese premier Mark Carney heeft bij het bezoek van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky bekendgemaakt dat zijn land met een nieuw steunpakket voor Oekraïne komt. Het gaat om economische hulp ter waarde van 2,5 miljard Canadese dollar (1,6 miljard euro). Dat geld moet Oekraïne helpen om leningen van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) te kunnen krijgen.
3 minuten geledenTAIPEI/YILAN (ANP/AFP/RTR) - Ruim 30 kilometer voor de noordoostkust van Taiwan heeft zich op een diepte van 73 kilometer een aardbeving voorgedaan met een kracht van tussen de 6.6 en 7.0, aldus de plaatselijke autoriteiten en meteorologische instellingen. Het epicentrum was onder de zeebodem ten oosten van de kustplaats Yilan, die niet ver van de hoofdstad Taipei ligt.
2 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Bij de Amerikaanse aanvallen in Nigeria zijn in de nacht van donderdag op vrijdag niet alleen strijders van Islamitische Staat (IS) getroffen, zoals de Amerikaanse president Donald Trump verkondigde. Volgens een woordvoerder van de Nigeriaanse president zijn ook kleinere groepen geraakt.
2 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Vlaamse dichter, vertaler en dagboekschrijver Leonard Nolens is op 78-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie gemeld aan persbureau Belga. De dichter was al een tijdje ziek.
7 uur geledenKYIV (ANP) - Ongeveer een derde van de Oekraïense hoofdstad Kyiv zit zonder verwarming na Russische aanvallen in de nacht van vrijdag op zaterdag, aldus minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha. Ook in de regio rondom de stad zijn dergelijke problemen ontstaan.
8 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - Saudi-Arabië heeft een separatistische beweging in buurland Jemen opgeroepen de wapens neer te leggen en recent veroverd gebied terug te geven aan de door Riyad gesteunde regering. Defensieminister Khalid bin Salman heeft een verklaring hierover gedeeld op sociale media.
9 uur geleden