Trump houdt campagnebijeenkomst gekleed in outfit vuilnisman
GREEN BAY (ANP) - De Republikeinse presidentskandidaat Donald Trump betrad bij zijn campagnebijeenkomst in de staat Wisconsin het podium gekleed in een oranje en geel veiligheidsvest, een typisch kledingstuk gedragen door onder anderen vuilnisverwerkers in de Verenigde Staten. Trump verwijst hiermee naar de uitspraak die de Amerikaanse president Joe Biden op dinsdag deed, waarin Biden aanhangers van Trump als "afval" beschreef.
Biden reageerde met zijn uitspraak op de komiek Tony Hinchcliffe die zondag tijdens een campagnebijeenkomst van Trump Puerto Rico een "eiland van afval" noemde.
Kort voor de bijeenkomst verscheen de oud-president in een vuilniswagen met een Trump-logo op de zijkant, terwijl hij zich tegen verslaggevers beklaagde over de uitspraak van Joe Biden. Hij zei dat zijn supporters "geen afval zijn". "Ik kan je vertellen wie het echte vuilnis is, maar dat zullen we niet zeggen", aldus CNN. Voordat hij wegreed zei de presidentskandidaat nog: "Wat vind je van mijn vuilniswagen? Deze wagen is ter ere van Kamala en Joe Biden."
De Amerikaanse president Joe Biden kwam na zijn uitspraak onder vuur te liggen. De uitspraak zorgde voor ophef op sociale media en Donald Trump noemde de uitspraak van Biden "verschrikkelijk". De Democratische presidentskandidaat Kamala Harris probeerde afstand te nemen van de uitspraak door te zeggen dat ze vindt dat mensen die op Donald Trump stemmen niet aangemerkt moeten worden als "afval". Ze zei de president te willen zijn van alle Amerikanen, "of ze nu op mij hebben gestemd of niet".
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft bevestigd dat het diplomatieke overleg met Oekraïne en de VS woensdag en donderdag wordt hervat in Abu Dhabi. Het geplande overleg van afgelopen weekend ging niet door om planningsredenen, aldus het Kremlin.
19 minuten geledenBERLIJN (ANP) - Vijf mannen die het wapenembargo tegen Rusland zouden hebben omzeild zijn opgepakt in Duitsland. De vijf leverden voor minstens 30 miljoen euro aan tientallen Russische bedrijven, stelt het Duitse Openbaar Ministerie. Ze zouden zijn aangestuurd door Russische diensten.
37 minuten geledenOSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit moet uitleg geven over haar contact met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein, volgens premier Jonas Gahr Støre. Dat zei hij maandag tegen het Noorse dagblad VG.
39 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft Europese ambassadeurs ontboden, omdat landen van de Europese Unie vorige week besloten de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) op de terreurlijst te zetten. Eerder werd bekend dat Teheran als vergeldingsmaatregel militairen uit die landen als terroristen gaat bestempelen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woedend gereageerd op de uitreiking van de Grammy Awards. Hij noemde de ceremonie bijna onkijkbaar en dreigde met een rechtszaak tegen komiek en presentator Trevor Noah, die grappen maakte over Trump en zedendelinquent Jeffrey Epstein. "Maak je klaar, Noah, ik ga wat lol met je hebben", schreef hij online.
2 uur geledenRAFAH (ANP/AFP/RTR) - De grensovergang Rafah tussen de Gazastrook en Egypte is heropend, meldt een Israëlische veiligheidsfunctionaris. Palestijnen kunnen via de grensovergang Gaza weer in- en uitgaan.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - Kendrick Lamar is sinds zondag de rapper die de meeste Grammy's ooit heeft gewonnen. Hij heeft er nu 26, een meer dan de vorige recordhouder Jay-Z.
5 uur geleden