Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump houdt campagnebijeenkomst gekleed in outfit vuilnisman

Trump houdt campagnebijeenkomst gekleed in outfit vuilnisman

GREEN BAY (ANP) - De Republikeinse presidentskandidaat Donald Trump betrad bij zijn campagnebijeenkomst in de staat Wisconsin het podium gekleed in een oranje en geel veiligheidsvest, een typisch kledingstuk gedragen door onder anderen vuilnisverwerkers in de Verenigde Staten. Trump verwijst hiermee naar de uitspraak die de Amerikaanse president Joe Biden op dinsdag deed, waarin Biden aanhangers van Trump als "afval" beschreef.

Biden reageerde met zijn uitspraak op de komiek Tony Hinchcliffe die zondag tijdens een campagnebijeenkomst van Trump Puerto Rico een "eiland van afval" noemde.

Kort voor de bijeenkomst verscheen de oud-president in een vuilniswagen met een Trump-logo op de zijkant, terwijl hij zich tegen verslaggevers beklaagde over de uitspraak van Joe Biden. Hij zei dat zijn supporters "geen afval zijn". "Ik kan je vertellen wie het echte vuilnis is, maar dat zullen we niet zeggen", aldus CNN. Voordat hij wegreed zei de presidentskandidaat nog: "Wat vind je van mijn vuilniswagen? Deze wagen is ter ere van Kamala en Joe Biden."

De Amerikaanse president Joe Biden kwam na zijn uitspraak onder vuur te liggen. De uitspraak zorgde voor ophef op sociale media en Donald Trump noemde de uitspraak van Biden "verschrikkelijk". De Democratische presidentskandidaat Kamala Harris probeerde afstand te nemen van de uitspraak door te zeggen dat ze vindt dat mensen die op Donald Trump stemmen niet aangemerkt moeten worden als "afval". Ze zei de president te willen zijn van alle Amerikanen, "of ze nu op mij hebben gestemd of niet".

Meer uit Buitenland

Afrikaanse Unie wijst 'elke erkenning van Somaliland' af

ADDIS ABABA (ANP/AFP) - De Afrikaanse Unie (AU) heeft verklaard dat zij "elke erkenning van Somaliland" afwijst. Israël kondigde eerder aan dat het het afgescheiden Somalische gebied als een soevereine staat beschouwt.

3 uur geleden
Trump: Zelensky heeft niets totdat ik akkoord ga

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump lijkt niet erg enthousiast over het laatste voorstel van Oekraïne over het pad naar vrede met agressor Rusland, meldt de Amerikaanse nieuwssite Politico. Hij schijnt geen haast te hebben om het plan van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky goed te keuren, aldus Politico na een interview met Trump.

5 uur geleden
Zelensky zegt 'klaar' te zijn voor referendum over vredesplan

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt "klaar" te zijn om een referendum te houden over het plan dat een einde moet maken aan de oorlog in Oekraïne. Dat zegt het staatshoofd tegen nieuwssite Axios. Voorwaarde voor het houden van de volksraadpleging is wel dat Rusland instemt met een staakt-het-vuren van in ieder geval zestig dagen.

8 uur geleden
Russen: laatste stap nodig voor oplossing Oekraïne-conflict

MOSKOU (ANP) - Moskou en Washington zijn dichter bij een oplossing voor het Oekraïne-conflict, maar de partijen moeten nog "de laatste stap zetten". Dat zei de Russische viceminister van Buitenlandse Zaken, Sergej Rjabkov, op de Russische televisie, meldt het Russische persbureau TASS.

9 uur geleden
Israël eerste land dat afgescheiden Somaliland erkent

TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Als eerste land heeft Israël Somaliland erkend als zelfstandige staat. Het land in de Hoorn van Afrika scheidde zich in 1991 af van Somalië. De president van Somaliland sprak over een historisch moment. Tegelijkertijd heeft het islamitische Somaliland Israël erkend, en komen er volledige diplomatieke betrekkingen.

11 uur geleden
Oud-premier Maleisië krijgt opnieuw cel in corruptieschandaal

KUALA LUMPUR (ANP/RTR) - De Maleisische oud-premier Najib Razak (72) moet nog eens vijftien jaar in de gevangenis doorbrengen voor machtsmisbruik en het witwassen van geld in een groot corruptieschandaal rond staatsinvesteringsfonds 1MDB. Hij zit sinds 2022 al een celstraf van zes jaar uit in een andere zaak rond dat fonds.

12 uur geleden
Ontmoeting Zelensky en Trump aanstaande zondag

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft bekendgemaakt dat hij zondag de Amerikaanse president Donald Trump ontmoet. Hij voegde eraan toe niet te kunnen zeggen of hun overleg zal leiden tot de ondertekening van akkoorden.

13 uur geleden