Trump houdt campagnebijeenkomst gekleed in outfit vuilnisman
GREEN BAY (ANP) - De Republikeinse presidentskandidaat Donald Trump betrad bij zijn campagnebijeenkomst in de staat Wisconsin het podium gekleed in een oranje en geel veiligheidsvest, een typisch kledingstuk gedragen door onder anderen vuilnisverwerkers in de Verenigde Staten. Trump verwijst hiermee naar de uitspraak die de Amerikaanse president Joe Biden op dinsdag deed, waarin Biden aanhangers van Trump als "afval" beschreef.
Biden reageerde met zijn uitspraak op de komiek Tony Hinchcliffe die zondag tijdens een campagnebijeenkomst van Trump Puerto Rico een "eiland van afval" noemde.
Kort voor de bijeenkomst verscheen de oud-president in een vuilniswagen met een Trump-logo op de zijkant, terwijl hij zich tegen verslaggevers beklaagde over de uitspraak van Joe Biden. Hij zei dat zijn supporters "geen afval zijn". "Ik kan je vertellen wie het echte vuilnis is, maar dat zullen we niet zeggen", aldus CNN. Voordat hij wegreed zei de presidentskandidaat nog: "Wat vind je van mijn vuilniswagen? Deze wagen is ter ere van Kamala en Joe Biden."
De Amerikaanse president Joe Biden kwam na zijn uitspraak onder vuur te liggen. De uitspraak zorgde voor ophef op sociale media en Donald Trump noemde de uitspraak van Biden "verschrikkelijk". De Democratische presidentskandidaat Kamala Harris probeerde afstand te nemen van de uitspraak door te zeggen dat ze vindt dat mensen die op Donald Trump stemmen niet aangemerkt moeten worden als "afval". Ze zei de president te willen zijn van alle Amerikanen, "of ze nu op mij hebben gestemd of niet".
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne en de Verenigde Staten gaan de komende dagen in Zwitserland praten over manieren om de oorlog met Rusland in Oekraïne te beëindigen, zegt een Oekraïense onderhandelaar. Aanleiding is het 28-puntenplan van de Verenigde Staten, dat grote concessies van Kyiv vraagt.
1 uur geledenJOHANNESBURG (ANP/AFP/RTR) - De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa heeft bij de opening van de G20-top het belang van samenwerking benadrukt. De bijeenkomst in Johannesburg wordt overschaduwd door de afwezigheid van de Verenigde Staten en het controversiële Amerikaanse plan voor vrede in Oekraïne.
2 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro is opgepakt door de federale politie. Die maatregel is genomen wegens een "hoog vluchtrisico", aldus het hooggerechtshof. De politicus stond sinds augustus onder huisarrest.
3 uur geledenMINSK (ANP) - De Belarussische president Aleksandr Loekasjenko heeft gratie verleend aan 31 Oekraïners die in Belarus zijn veroordeeld voor strafbare feiten. Hun vrijlatingen maken deel uit van afspraken met de Amerikaanse president Donald Trump en vinden plaats op verzoek van Oekraïne, meldt staatspersbureau Belta.
3 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Het aantal slachtoffers van de massaontvoering vrijdag in Nigeria is voor de tweede keer naar boven bijgesteld. Er zijn 303 leerlingen en 12 leraren van een katholieke school meegenomen, zegt de Nigeriaanse christelijke koepelorganisatie CAN.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Elk vredesplan om de oorlog in Oekraïne te beëindigen moet de soevereiniteit van dat land waarborgen, zegt de Amerikaanse vicepresident JD Vance op X. De Verenigde Staten hebben een plan opgesteld dat grote concessies van Kyiv eist.
6 uur geledenHANOI (ANP/AFP) - Het dodental in Vietnam door al weken aanhoudende zware regenval en overstromingen is gestegen naar minstens 55, meldt de regering van het land. Ook wordt nog gezocht naar 13 vermisten.
7 uur geleden