Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump houdt campagnebijeenkomst gekleed in outfit vuilnisman

Trump houdt campagnebijeenkomst gekleed in outfit vuilnisman

GREEN BAY (ANP) - De Republikeinse presidentskandidaat Donald Trump betrad bij zijn campagnebijeenkomst in de staat Wisconsin het podium gekleed in een oranje en geel veiligheidsvest, een typisch kledingstuk gedragen door onder anderen vuilnisverwerkers in de Verenigde Staten. Trump verwijst hiermee naar de uitspraak die de Amerikaanse president Joe Biden op dinsdag deed, waarin Biden aanhangers van Trump als "afval" beschreef.

Biden reageerde met zijn uitspraak op de komiek Tony Hinchcliffe die zondag tijdens een campagnebijeenkomst van Trump Puerto Rico een "eiland van afval" noemde.

Kort voor de bijeenkomst verscheen de oud-president in een vuilniswagen met een Trump-logo op de zijkant, terwijl hij zich tegen verslaggevers beklaagde over de uitspraak van Joe Biden. Hij zei dat zijn supporters "geen afval zijn". "Ik kan je vertellen wie het echte vuilnis is, maar dat zullen we niet zeggen", aldus CNN. Voordat hij wegreed zei de presidentskandidaat nog: "Wat vind je van mijn vuilniswagen? Deze wagen is ter ere van Kamala en Joe Biden."

De Amerikaanse president Joe Biden kwam na zijn uitspraak onder vuur te liggen. De uitspraak zorgde voor ophef op sociale media en Donald Trump noemde de uitspraak van Biden "verschrikkelijk". De Democratische presidentskandidaat Kamala Harris probeerde afstand te nemen van de uitspraak door te zeggen dat ze vindt dat mensen die op Donald Trump stemmen niet aangemerkt moeten worden als "afval". Ze zei de president te willen zijn van alle Amerikanen, "of ze nu op mij hebben gestemd of niet".

Meer uit Buitenland

Politie valt Duitse bank binnen na berichten over gijzeling

SINZIG (ANP/DPA) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR. De dader of daders zijn niet gevonden.

58 minuten geleden
Kremlin wil praten met Europeanen, maar niet op eigen initiatief

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.

3 uur geleden
Oekraïne meldt brand bij Tsjernobyl na dronecrash

KYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.

3 uur geleden
Gijzeling in bank Duitsland

SINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.

4 uur geleden
Global Sumud Flotilla onderweg naar Turkije

HERAKLION (ANP) - De Global Sumud Flotilla is weer vertrokken vanaf Kreta. Meer dan dertig schepen zijn volgens de organisatie onderweg naar Turkije voor een technische tussenstop. Het is de eerste keer dat de vloot verder reist sinds Israël meer dan twintig schepen tegenhield bij Kreta.

4 uur geleden
Farage viert 'historische verandering' bij lokale verkiezingen

LONDEN (ANP) - De leider van de rechts-populistische partij Reform UK heeft verheugd gereageerd op de eerste uitslagen van de lokale verkiezingen in zijn land. Nigel Farage zei vrijdagochtend voor de camera dat de linkse Labourpartij van premier Keir Starmer wordt "weggevaagd" door Reform in gebieden die traditioneel gelden als Labourbolwerken. Hij voorspelde dat de conservatieven later op de dag aan de beurt zijn en sprak over een "historische verandering" in de Britse politiek.

5 uur geleden
Britse premier baalt van verkiezingsuitslag: pijnlijk en zwaar

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft teleurgesteld gereageerd op de tussentijdse uitslagen van de lokale verkiezingen in zijn land. Zijn Labourpartij staat daarbij op verlies. Starmer noemde de uitslagen volgens Sky News pijnlijk, maar gaf ook het signaal af dat hij verder wil als premier. "Zware dagen zoals deze verzwakken mijn vastberadenheid niet om de verandering te realiseren die ik heb beloofd."

6 uur geleden