Trump hoopt volgende week reizen door VS te hervatten
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verwacht op korte termijn weer door het land te gaan reizen. Trump zei woensdag (lokale tijd) dat hij volgende week waarschijnlijk een bezoek aan Arizona brengt. De president heeft dergelijke reizen een maand lang moeten schrappen vanwege de uitbraak van het coronavirus.
Trump stelde dat hij snel weer verkiezingsbijeenkomsten kriskras door de VS wil gaan houden. De Republikein zei dat hij behalve Arizona ook Ohio, een belangrijke staat in de verkiezingsstrijd om het presidentschap, "zeer snel" zal bezoeken.
Tijdens het geplande bezoek aan Arizona zal er geen campagnebijeenkomst zijn, zei Trump, omdat het nog te vroeg is om mensen samen te laten komen in stadions. In Arizona bezoekt de president mogelijk een fabriek waar mondkapjes worden gemaakt, meldden ingewijden aan Reuters.
In veel staten zijn lockdownmaatregelen van kracht. Trump presenteerde onlangs een plan om die stapsgewijs te gaan versoepelen om de economie weer op gang te brengen. De gouverneur van Florida Ron DeSanctis maakte woensdag (lokale tijd) bekend dat restaurants en bepaalde winkels in zijn staat vanaf volgende week weer open mogen gaan, met uitzondering van die in en rond miljoenenstad Miami.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Op het terrein van de woning van de Iraanse ayatollah Ali Khamenei zijn meerdere gebouwen verwoest. Dat is te zien op satellietbeelden die Al Jazeera en The Times of Israel hebben gepubliceerd. Het is niet duidelijk waar de ayatollah zich nu bevindt.
6 minuten geledenMINAB (ANP/DPA) - Bij een raketinslag in het zuiden van Iran zijn veertig kinderen omgekomen, melden Iraanse staatsmedia. Dat zou zijn gebeurd in Minab, een plaats bij de strategisch belangrijke Straat van Hormuz. Daar zijn meerdere marinebases in de buurt.
7 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Reza Pahlavi, de zoon van de laatste sjah van Iran, ziet de Israëlische en Amerikaanse aanvallen op zijn land als een "humanitaire interventie". Hij hoopt zo snel mogelijk naar Iran te gaan om samen met de bevolking het regime af te kunnen zetten.
37 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland dringt aan op het onmiddellijke einde van de aanvallen door de VS en Israël op Iran. Er moet volgens het Kremlin worden teruggekeerd "naar het pad van de diplomatieke en politieke regeling" van conflicten.
38 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - Het Israëlische leger heeft tot nu toe ongeveer 35 ballistische raketten uit Iran geteld, meldt nieuwssite Times of Israel. Sommige daarvan zouden zijn onderschept door de luchtafweer, anderen zouden zijn neergekomen in open gebied.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran heeft de aanvallen van Israël en de VS "een flagrante misdaad" genoemd. Volgens een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken moet de Veiligheidsraad van de VN met spoed bijeenkomen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ontwikkelingen in Iran zijn zeer zorgwekkend, schrijven voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie en voorzitter van de EU-leiders António Costa zaterdag in een gezamenlijke verklaring op X. Ze roepen "alle partijen op tot maximale terughoudendheid, om burgers te beschermen en om het internationaal recht volledig te respecteren".
1 uur geleden