Trump hoopt volgende week reizen door VS te hervatten
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verwacht op korte termijn weer door het land te gaan reizen. Trump zei woensdag (lokale tijd) dat hij volgende week waarschijnlijk een bezoek aan Arizona brengt. De president heeft dergelijke reizen een maand lang moeten schrappen vanwege de uitbraak van het coronavirus.
Trump stelde dat hij snel weer verkiezingsbijeenkomsten kriskras door de VS wil gaan houden. De Republikein zei dat hij behalve Arizona ook Ohio, een belangrijke staat in de verkiezingsstrijd om het presidentschap, "zeer snel" zal bezoeken.
Tijdens het geplande bezoek aan Arizona zal er geen campagnebijeenkomst zijn, zei Trump, omdat het nog te vroeg is om mensen samen te laten komen in stadions. In Arizona bezoekt de president mogelijk een fabriek waar mondkapjes worden gemaakt, meldden ingewijden aan Reuters.
In veel staten zijn lockdownmaatregelen van kracht. Trump presenteerde onlangs een plan om die stapsgewijs te gaan versoepelen om de economie weer op gang te brengen. De gouverneur van Florida Ron DeSanctis maakte woensdag (lokale tijd) bekend dat restaurants en bepaalde winkels in zijn staat vanaf volgende week weer open mogen gaan, met uitzondering van die in en rond miljoenenstad Miami.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft gebeld met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en met afgevaardigden van Hezbollah, schrijft hij op Truth Social. Hij zegt dat er geen Israëlische troepen naar Beiroet gaan en dat Hezbollah heeft ingestemd om geen aanvallen op Israël uit te voeren.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde dreigt "nieuwe fronten" te openen vanwege het Israëlische offensief in Libanon. "Iran beschouwt het overschrijden van de rode lijnen in Libanon en Gaza als een directe oorlogsverklaring", citeert de Iraanse staatstelevisie uit een verklaring.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran niet had laten weten dat het diplomatieke overleg wordt opgeschort. "Het betekent niet dat we daar overal bommen gaan gooien", zei hij tegen het Amerikaanse NBC News. "We houden de blokkade in stand."
2 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz wil met andere Europese leiders werken aan een betere relatie met Donald Trump, in aanloop naar de NAVO-top in juli. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat hij later deze maand een overleg heeft gepland in Berlijn.
3 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Inwoners van de Keniaanse plaats Nanyuki zijn de straat opgegaan om te protesteren tegen de geplande komst van een quarantainecentrum voor Amerikanen die zijn blootgesteld aan het dodelijke ebolavirus. Op beelden is te zien dat zich een honderdtal demonstranten heeft verzameld, maar omwonenden zeggen dat veel meer mensen hebben meegedaan aan het protest.
3 uur geledenBEIROET (ANP/DPA/RTR) - Inwoners van de zuidelijke buitenwijken van de Libanese hoofdstad Beiroet ontvluchten hun woonplaats uit angst voor Israëlische aanvallen. Het Libanese leger heeft troepen ingezet om het verkeer in goede banen te leiden.
4 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Britse regering heeft opnieuw documenten vrijgegeven over de benoeming van Peter Mandelson tot ambassadeur in de Verenigde Staten. Het gaat onder meer om e-mails en andere tekstberichten die binnen de overheid circuleerden.
5 uur geleden