Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump hoeft van ex-pornoster niet naar cel in zwijggeldzaak

Trump hoeft van ex-pornoster niet naar cel in zwijggeldzaak

WASHINGTON (ANP) - Oud-president Donald Trump hoeft niet naar de gevangenis als hij wordt veroordeeld voor het verhullen van zwijggeldbetalingen, vindt ex-pornoster Stormy Daniels. Trump is deze week aangeklaagd in de zaak waarin zij in 2016 130.000 dollar kreeg om een affaire met Trump te verzwijgen.

"Ik denk niet dat zijn misdaden tegen mij opsluiting waard zijn", zegt de 44-jarige Daniels in een interview met Piers Morgan van Fox News, waarvan delen op Twitter zijn geplaatst. Ze vindt "absoluut" wel dat Trump de cel in moet als hij schuldig wordt bevonden in andere zaken, zoals zijn poging zijn verkiezingsverlies in 2020 ongedaan te maken en het achterhouden van vertrouwelijke overheidsdocumenten. Als dat niet gebeurt, zegt Daniels, "opent dat de deur voor andere mensen om te denken dat ze daarmee weg kunnen komen, en erger."

De betaling van zwijggeld is op zich niet strafbaar, maar aanklagers vervolgen Trump onder meer omdat de regels voor campagnefinanciering zouden zijn geschonden. De volgende zitting in de zaak is gepland voor 4 december. Daniels herhaalde dat ze eventueel bereid is te getuigen.

Trump, die kandidaat is om opnieuw president te worden, heeft de 34 aanklachten in de zwijggeldzaak afgedaan als een heksenjacht en inmenging in verkiezingen.

Meer uit Buitenland

Zelensky bevestigt dat de VS weer wapens leveren

KYIV(ANP/RTR/DPA) - De Verenigde Staten gaan verder met het leveren van wapens aan Oekraïne. President Volodymyr Zelensky zei vrijdag daarover toezeggingen te hebben gekregen. "Volgens alle berichten zijn de wapenleveringen hervat", aldus de president in een videoboodschap.

1 uur geleden
Amerikaans hof oordeelt tegen deal met vermeend brein 9/11

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaans hof van beroep zet een streep door een juridische deal met Khalid Sheikh Mohammed, die gezien wordt als het brein achter de aanslagen van 11 september 2001. Volgens het hof stond de toenmalige minister van Defensie, Lloyd Austin, in zijn recht om de deal tegen te houden.

1 uur geleden
Trump op bezoek in overstromingsgebied Texas

HOUSTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is in de Amerikaanse staat Texas om de schade te bekijken na de overstromingen van een week geleden. Trump en zijn vrouw Melania gaven hulpverleners de hand om ze te bedanken. Ook ontmoetten ze nabestaanden van de minstens 120 mensen die zijn omgekomen bij de ramp van 4 juli.

2 uur geleden
Overleg over tweestatenoplossing Israël Palestina nu eind juli

NEW YORK (ANP/RTR) - Een uitgestelde conferentie van de Verenigde Naties om te werken aan een tweestatenoplossing tussen Israël en de Palestijnen staat nu gepland voor 28 en 29 juli, aldus diplomaten. De conferentie werd vorige maand afgeblazen toen Israël een militaire aanval op Iran begon.

4 uur geleden
Toeschouwer gedood bij stierenrennen in Zuid-Frankrijk

GÉNÉRAC (ANP) - In de Zuid-Franse plaats Générac is een man overleden nadat hij gewond was geraakt bij het stierenrennen. De burgemeester van het plaatsje ten zuiden van Nîmes heeft dat bekendgemaakt.

4 uur geleden
Sloveense regering wil NAVO-referenda terugdraaien

LJUBLJANA (ANP) - De Sloveense regering wil af van de voorgenomen referenda over het NAVO-lidmaatschap en het bijbehorende fors hogere defensiebudget. Het parlement moet dat laatste referendum terugdraaien, vindt premier Robert Golob volgens persbureau STA. Dan kan het andere ook van tafel.

5 uur geleden
Leger Israël zegt lessen te hebben geleerd van hulpincidenten

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger zegt "lessen" te hebben geleerd van de incidenten bij de hulpdistributiepunten in de Gazastrook. Volgens de Verenigde Naties zijn daar sinds eind mei bijna 800 mensen omgekomen toen ze voedsel probeerden op te halen.

6 uur geleden