Trump hint op stopzetten overheidscontracten van Elon Musk
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft na een aanvaring over een grote belastingwet uitgehaald naar techmiljardair en voormalig vertrouweling Elon Musk. "De makkelijkste manier om miljarden en miljarden dollars te besparen in onze begroting, is door een einde te maken aan Elons overheidssubsidies en contracten. Het verbaasde me altijd al dat Biden dat niet heeft gedaan", schreef de president op zijn platform Truth Social.
De rijkste man ter wereld gold voorheen als rechterhand van Trump. Hij steunde de verkiezingscampagne van de Republikein met grote bedragen en runde later het bezuinigingsteam van de nieuwe regering. Musk maakte later bekend een stap terug te doen om meer tijd in zijn bedrijven te kunnen steken. Hij raakte vervolgens in conflict met Trump over een door de president gewenste wet met lastenverlichtingen, die door de president de "One Big Beautiful Bill" wordt genoemd.
Musk uitte publiekelijk kritiek op het wetsvoorstel, dat hij omschreef als een gedrocht. Het ergerde hem onder meer dat een gunstige regeling voor de aanschaf van elektrische auto's in de wet komt te vervallen, stelden ingewijden tegen nieuwssite Axios. Ook zou het slecht zijn gevallen dat Trump aankondigde dat de nominatie van beoogd NASA-topman Jared Isaacman wordt ingetrokken. Isaacman geldt als een bondgenoot van Musk, de man achter bedrijven als SpaceX en Tesla.
Berichten over en weer
Het kwam donderdag tot een botsing toen Trump tijdens een bezoek van de Duitse bondskanselier aan het Witte Huis voor de camera zijn beklag deed over Musk. Hij zei erg teleurgesteld te zijn in de techmiljardair. Musk verweet de president ondertussen ondankbaarheid in een bericht op X. "Zonder mij zou Trump de verkiezingen hebben verloren."
Het geruzie ging vervolgens door op sociale media. Trump schreef op Truth Social dat hij Musk "had gevraagd op te stappen". De president vertelde dat de miljardair "doordraaide" toen hij vervolgens ook de regeling introk "die iedereen dwong elektrische auto's te kopen die verder niemand wilde". Musk reageerde op X met de mededeling: "wat een doorzichtige leugen. Zo triest".
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft opgeroepen tot regionale eenheid tijdens een ontmoeting in Teheran met vertegenwoordigers van Saudi-Arabië, Turkije en Pakistan. De laatste drie landen tekenden recent het defensiepact van Mekka, waarin ze afspraken elkaar te hulp te schieten als een van hen wordt aangevallen.
38 minuten geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado is bereid om de interim-president van het land te ontmoeten, laat haar woordvoerder weten. Machado is zondag weer aangekomen in Venezuela, nadat ze bijna een jaar geleden in het geheim naar Oslo was gereisd om de Nobelprijs voor de Vrede in ontvangst te kunnen nemen.
50 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL verwacht dat steeds meer mensen hun pakket zelf ophalen bij bijvoorbeeld een pakketautomaat of pakketpunt, in plaats van het thuis te laten bezorgen. Naar verwachting stijgt dit van 13 procent van alle pakketten nu naar ongeveer 40 procent in 2031. PostNL gaat hiervoor ongeveer 50 miljoen euro extra investeren in 2027 en 2028, bovenop de investeringen die al waren voorzien voor de ontwikkeling van 'out-of-home' bezorging.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne zegt al bijna een maand te wachten op Amerikaanse toestemming voor de levering van cruciale luchtverdedigingsraketten. Oekraïne gaat dat opnieuw bij de Amerikanen aankaarten, zegt president Volodymyr Zelensky.
1 uur geledenCAÏRO (ANP/RTR/AFP) - Egypte kan Saudi-Arabië helpen verdedigen tegen aanvallen van de Houthi's in Jemen. Het Egyptische parlement heeft toestemming gegeven voor het sturen van militaire steun, melden parlementariërs en lokale media.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse overheid komt met "krachtige maatregelen" als reactie op de protesten in het land, belooft president Emmanuel Macron. Hij zegt de regering te hebben gevraagd "tegemoet te komen aan de legitieme eisen" van demonstranten.
2 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Israël gaat nog steeds door met het plegen van genocide tegen Palestijnen in de Gazastrook, aldus een onderzoekscommissie van de Verenigde Naties. Ook begaat Israël volgens de commissie oorlogsmisdaden en misdrijven tegen de menselijkheid op de Westelijke Jordaanoever, waaronder uitroeiing, foltering, verkrachting en moord.
2 uur geleden