
Trump hint op stopzetten overheidscontracten van Elon Musk
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft na een aanvaring over een grote belastingwet uitgehaald naar techmiljardair en voormalig vertrouweling Elon Musk. "De makkelijkste manier om miljarden en miljarden dollars te besparen in onze begroting, is door een einde te maken aan Elons overheidssubsidies en contracten. Het verbaasde me altijd al dat Biden dat niet heeft gedaan", schreef de president op zijn platform Truth Social.
De rijkste man ter wereld gold voorheen als rechterhand van Trump. Hij steunde de verkiezingscampagne van de Republikein met grote bedragen en runde later het bezuinigingsteam van de nieuwe regering. Musk maakte later bekend een stap terug te doen om meer tijd in zijn bedrijven te kunnen steken. Hij raakte vervolgens in conflict met Trump over een door de president gewenste wet met lastenverlichtingen, die door de president de "One Big Beautiful Bill" wordt genoemd.
Musk uitte publiekelijk kritiek op het wetsvoorstel, dat hij omschreef als een gedrocht. Het ergerde hem onder meer dat een gunstige regeling voor de aanschaf van elektrische auto's in de wet komt te vervallen, stelden ingewijden tegen nieuwssite Axios. Ook zou het slecht zijn gevallen dat Trump aankondigde dat de nominatie van beoogd NASA-topman Jared Isaacman wordt ingetrokken. Isaacman geldt als een bondgenoot van Musk, de man achter bedrijven als SpaceX en Tesla.
Berichten over en weer
Het kwam donderdag tot een botsing toen Trump tijdens een bezoek van de Duitse bondskanselier aan het Witte Huis voor de camera zijn beklag deed over Musk. Hij zei erg teleurgesteld te zijn in de techmiljardair. Musk verweet de president ondertussen ondankbaarheid in een bericht op X. "Zonder mij zou Trump de verkiezingen hebben verloren."
Het geruzie ging vervolgens door op sociale media. Trump schreef op Truth Social dat hij Musk "had gevraagd op te stappen". De president vertelde dat de miljardair "doordraaide" toen hij vervolgens ook de regeling introk "die iedereen dwong elektrische auto's te kopen die verder niemand wilde". Musk reageerde op X met de mededeling: "wat een doorzichtige leugen. Zo triest".
Meer uit Buitenland
BAMAKO (ANP/BELGA/RTR) - Het Russische huurlingenleger Wagner heeft aangekondigd zich terug te trekken uit het West-Afrikaanse land Mali. "We hebben onze taak volbracht en keren terug naar huis", zegt de groep in een verklaring.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering van Donald Trump heeft het Hooggerechtshof om toestemming gevraagd voor het ontmantelen van het ministerie van Onderwijs. Bij goedkeuring komt het onderwijsbeleid vrijwel volledig in handen van de staten en lokale schoolbesturen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil nu niet in gesprek met Elon Musk, een dag na hun publieke ruzie. Trump vertelde tegen de Amerikaanse nieuwszender ABC dat Musk graag met hem wil spreken, maar hij er zelf "nog niet klaar voor is".
1 uur geledenFROSTA (ANP/AFP) - Een Noorse gynaecoloog is vrijdag tot 21 jaar cel veroordeeld voor tientallen verkrachtingen van patiënten tijdens medische onderzoeken. De 55-jarige Arne Bye is in zeventig gevallen schuldig bevonden.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Amerikaan Joseph Tater, die in Rusland werd vastgehouden, heeft volgens staatspersbureau TASS het land verlaten. Hij werd in verband gebracht met baldadigheid en mishandeling van een politieagent, maar werd daarvoor niet meer vervolgd omdat hij een geestelijke stoornis zou hebben.
3 uur geledenVALLETTA (ANP/AFP) - Twee Maltese mannen zijn schuldig bevonden aan het leveren van de bom die in 2017 journalist Daphne Caruana Galizia doodde. Daarmee zijn nu vijf mensen veroordeeld voor de beruchte moord, die leidde tot grootschalige protesten en een politieke crisis op het eiland.
4 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft het uitdragen van lhbti-symbolen als regenboogvlaggen op overheidsgebouwen verboden, vlak voor de start van de Pride in Boedapest.
4 uur geleden