Trump: het moet afgelopen zijn met conflict in Libanon
WARREN (ANP) - De Republikeinse presidentskandidaat Donald Trump heeft vrijdag gezegd dat het hoog tijd is om het conflict tussen Israël en Libanon te beëindigen. "Ik ken veel mensen uit Libanon en we moeten dit hele gedoe beëindigen", zei Trump tijdens een toespraak in de Amerikaanse staat Michigan. De bijeenkomst werd door veel Arabische Amerikanen bijgewoond.
Michigan is een van de zeven staten waarvan het nog niet duidelijk is op welke kandidaat kiezers dinsdag in meerderheid zullen stemmen tijdens de presidentsverkiezingen: Trump of de Democraat Kamala Harris.
Eerder vrijdag deed Trump Detroit en Dearborn aan, eveneens in Michigan. In die laatste stad, waar bijna de helft van de 110.000 inwoners van Arabische afkomst is, bezocht hij een restaurant. De eigenaar daarvan wilde de Republikein alleen binnenlaten als hij zich publiekelijk zou uitspreken voor vrede in Libanon. Dat deed Trump woensdag op X: "Uw vrienden en familie in Libanon verdienen het om in vrede, welvaart en harmonie te leven met hun buren, en dat kan alleen gebeuren met vrede en stabiliteit in het Midden-Oosten."
Meer uit Buitenland
STRAATSBURG (ANP) - De invoering van de wet tegen ontbossing wordt uitgesteld tot 30 december 2026, zo heeft het Europees Parlement woensdag besloten. Voor kleine handelaren gaat de wet vanaf medio 2027 in. De ontbossingswet zou aanvankelijk op 1 januari 2025 ingaan.
20 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne kan voor het eind van het jaar op nog eens 2 miljard dollar aan Amerikaanse wapens rekenen, verwacht NAVO-chef Mark Rutte. "We liggen op schema", zei hij tegen onder andere de Spaanse krant El País.
29 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement roept op tot een minimumleeftijd van 16 jaar voor sociale media. Kinderen vanaf 13 jaar zouden wel al op sociale media kunnen, maar alleen met toestemming van de ouders, stelt het parlement voor.
1 uur geledenHONGKONG (ANP) - Het dodental door een zeer grote brand in woontorens in Hongkong is opgelopen tot dertien. Ook raakten zeker vijftien personen ernstig gewond, bericht de krant South China Morning Post.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een meerderheid van de EU-lidstaten heeft ingestemd met een wetsvoorstel dat seksueel misbruik van kinderen online tegen moet gaan. Het gaat om een wet die techbedrijven verplicht om verspreiding van beelden van kinderporno te voorkomen. Via de wet mogen nationale regeringen deze bedrijven verplichten materiaal van of de zoekmogelijkheid naar kinderporno van hun website te verwijderen. Doen ze dat niet, dan riskeren ze een boete.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement is kritisch op de afzijdigheid van de EU bij een vredesplan voor Oekraïne. Pas nadat de VS met een 28-puntenplan kwamen, schoot Europa weer uit de startblokken. Europa had veel eerder zelf met vredesinitiatieven moeten komen, zo luidde de kritiek van veel politieke groepen in een debat over de recente vredesonderhandelingen. De rol van de EU daarin moet worden versterkt, vindt het parlement.
3 uur geledenHONGKONG (ANP/RTR/AFP) - Zeker vier mensen zijn om het leven gekomen door een zeer grote brand in meerdere woontorens in Hongkong. Op beelden is te zien dat de vlammen uit het complex slaan. De brandweer weet niet hoeveel personen nog binnen zijn.
3 uur geleden