Trump: het moet afgelopen zijn met conflict in Libanon
WARREN (ANP) - De Republikeinse presidentskandidaat Donald Trump heeft vrijdag gezegd dat het hoog tijd is om het conflict tussen Israël en Libanon te beëindigen. "Ik ken veel mensen uit Libanon en we moeten dit hele gedoe beëindigen", zei Trump tijdens een toespraak in de Amerikaanse staat Michigan. De bijeenkomst werd door veel Arabische Amerikanen bijgewoond.
Michigan is een van de zeven staten waarvan het nog niet duidelijk is op welke kandidaat kiezers dinsdag in meerderheid zullen stemmen tijdens de presidentsverkiezingen: Trump of de Democraat Kamala Harris.
Eerder vrijdag deed Trump Detroit en Dearborn aan, eveneens in Michigan. In die laatste stad, waar bijna de helft van de 110.000 inwoners van Arabische afkomst is, bezocht hij een restaurant. De eigenaar daarvan wilde de Republikein alleen binnenlaten als hij zich publiekelijk zou uitspreken voor vrede in Libanon. Dat deed Trump woensdag op X: "Uw vrienden en familie in Libanon verdienen het om in vrede, welvaart en harmonie te leven met hun buren, en dat kan alleen gebeuren met vrede en stabiliteit in het Midden-Oosten."
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zal de tweede fase van het staakt-het-vuren in de Gazastrook waarschijnlijk "zeer binnenkort" ingaan. Hij zei tijdens een persconferentie met de Duitse bondskanselier Friedrich Merz dat de eerste fase is afgerond, maar dat de tweede fase wel moeilijker zal worden.
1 uur geledenKALOGI (ANP/AFP) - Bij een droneaanval op de Soedanese stad Kalogi zijn tientallen mensen gedood, melden lokale autoriteiten. De paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) of een van hun bondgenoten zouden een ziekenhuis en een crèche hebben geraakt en nog een keer hebben geschoten toen mensen kinderen probeerden te redden uit het gebouw.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De politie heeft volgens plaatselijke media de toegang tot de Londense luchthaven Heathrow geblokkeerd, nadat er in of bij een terminal melding was dat er een soort gas zou zijn verspreid. Brandweer en politie zijn in grote getale uitgerukt. Volgens de nieuwssite MyLondon zijn ook buslijnen en treinen vanuit Londen tijdelijk stilgelegd.
4 uur geledenCOTONOU (ANP/AFP/RTR) - Militairen in het West-Afrikaanse Benin hebben op de staatstelevisie gezegd dat ze president Patrice Talon hebben afgezet. De 67-jarige zakenman en politicus Talon werd in 2016 tot president gekozen. Hij zou in april volgend jaar afstand doen van de macht. Volgens ministers is de poging tot staatsgreep mislukt.
5 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Het gevaar van de bosbranden in het zuidoosten van Australië is volgens de autoriteiten afgenomen. De brandweer liet weten dat de bosbranden niet langer een gevaar zijn voor bewoners.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Het Kremlin verwelkomt een nieuwe 'nationale veiligheidsstrategie' van de Amerikaanse regering. Die werd afgelopen week gepresenteerd om het buitenlandbeleid op af te stemmen. Rusland wordt er niet meer in genoemd als directe dreiging en dat is volgens het Kremlin een positieve stap.
5 uur geledenARPORA (ANP/AFP/DPA) - Zeker 25 mensen zijn in de nacht van zaterdag op zondag om het leven gekomen bij een brand in een populaire nachtclub in Arpora in de zuidwestelijke Indiase deelstaat Goa. Dat maakten de regionale autoriteiten zondagochtend plaatselijke tijd bekend.
8 uur geleden