Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump het gespreksonderwerp op de eerste dag klimaattop

Trump het gespreksonderwerp op de eerste dag klimaattop

BAKOE (ANP) - Dat Donald Trump de presidentsverkiezingen in de Verenigde Staten heeft gewonnen, is een van de meestbesproken onderwerpen op de eerste dag van de klimaattop in Bakoe. Bij persconferenties en informele gesprekken uitten veel klimaatclubs en landen hun zorgen nu klimaatontkenner Trump 'president-elect' is van een van de grootste uitstoters ter wereld.

Tijdens zijn vorige ambtstermijn als president trok Trump het land terug uit het Klimaatakkoord van Parijs, waarin was afgesproken de uitstoot zo te beperken dat de opwarming van de aarde onder de 1,5 graad blijft. Of hij zich nu weer uit het klimaatakkoord trekt is nog niet duidelijk, maar onder meer Greenpeace is er zeker van dat zijn presidentschap grote gevolgen zal hebben. "Maar andere landen moeten zich niet laten weerhouden in hun klimaatambities door wie er in het Witte Huis zit", zei Yeb Saño van Greenpeace Zuidoost-Azië maandag.

De COP staat dit jaar in het teken van het afspreken van een nieuw klimaatfinancieringsdoel. Klimaatclubs en ontwikkelingslanden zien graag dat het nieuwe bedrag wordt opgehoogd naar 1 biljoen dollar. Met de winst van Trump lijkt dat "niet realistisch", aldus Europarlementariër Mohammed Chahim (GroenLinks/PvdA). Namens het Europees Parlement zal hij zich bezighouden met de onderhandelingen.

"Tot dusver is het vooral Europa geweest die zich heeft gehouden aan afspraken rondom klimaatfinanciering." De Verenigde Staten komt "al heel lang tekort als het aankomt op financiering" en Chahim verwacht niet dat dat zal veranderen nu Donald Trump de verkiezingen heeft gewonnen. "Als we kunnen komen tot een verdubbeling van de huidige klimaatfinanciering, dan is dat al een succes", aldus Chahim.

Meer uit Buitenland

Frankrijk: Europa wil eerst veiligheidsgaranties van VS

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Europese landen en Oekraïne willen dat de VS eerst veiligheidsgaranties bieden voordat Oekraïne eventueel gebied kan opgeven aan Rusland. De Franse president Emmanuel Macron heeft dat vrijdag laten weten, drie dagen voordat Oekraïne, de Europese bondgenoten van Oekraïne en de top van de EU en van de NAVO bijeenkomen in Berlijn.

5 minuten geleden
Volgens Trump stoppen Thailand en Cambodja met vechten

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Thailand en Cambodja hebben besloten hun opgelaaide strijd over omstreden grensgebied te stoppen. Volgens de bemiddelende Amerikaanse president Trump zijn de Aziatische buurlanden overeengekomen een einde te maken aan de gevechten.

1 uur geleden
EU-lidstaten akkoord met duurzaam bevriezen Russische tegoeden

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten zijn akkoord met het voorstel de Russische financiële tegoeden in de unie voor onbepaalde tijd te bevriezen. Tot nu toe moest daar elk halfjaar met unanimiteit een nieuw besluit over worden genomen. Op voorstel van de Europese Commissie is een noodbevoegdheid ingezet, waarvoor een gekwalificeerde meerderheid voldoende is. Daarmee wordt een mogelijk veto van Hongarije of andere Poetin-gezinde lidstaten omzeild.

1 uur geleden
Rechtszaak moet bouw Trumps balzaal aan Witte Huis stoppen

WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse erfgoedorganisatie wil de bouw van een balzaal aan het Witte Huis voorkomen. National Trust for Historic Preservation heeft een rechtszaak aangespannen om het prestigeproject van de Amerikaanse president Trump te stoppen. De organisatie, die door het parlement is belast met het behoud van historische gebouwen, nam een voormalige advocaat van ex-president Obama in de arm, meldt de krant The Washington Post.

3 uur geleden
Berlijn bevestigt grote Europese bijeenkomst met Zelensky

BERLIJN/KYIV (ANP/DPA/RTR) - De Duitse regering heeft bevestigd dat maandagavond "talrijke" Europese leiders en de top van de NAVO en de EU overleggen met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Ook demissionair premier Dick Schoof is erbij. Het spant erom in de onderhandelingen nu de onderhandelaars steeds meer kleur moeten bekennen en tegelijkertijd het ongeduld in Washington groeit.

3 uur geleden
VS stoppen vlucht met uitgezette burgers naar Venezuela

CARACAS (ANP/RTR) - Venezuela heeft bekendgemaakt dat Washington een vlucht met uitgewezen Venezolanen naar Caracas heeft geschrapt. Het toestel zou zoals gebruikelijk vrijdag op de internationale luchthaven Maiquetía landen. Maar die is volgens het Venezolaanse ministerie van Binnenlandse Zaken door de VS eenzijdig opgeschort.

4 uur geleden
Rechtbank in Moskou veroordeelt topfiguren ICC tot lange celstraf

MOSKOU (ANP/DPA) - Een rechtbank in Moskou heeft meerdere topfiguren van het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag bij verstek veroordeeld tot lange celstraffen.

5 uur geleden