Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump het gespreksonderwerp op de eerste dag klimaattop

Trump het gespreksonderwerp op de eerste dag klimaattop

BAKOE (ANP) - Dat Donald Trump de presidentsverkiezingen in de Verenigde Staten heeft gewonnen, is een van de meestbesproken onderwerpen op de eerste dag van de klimaattop in Bakoe. Bij persconferenties en informele gesprekken uitten veel klimaatclubs en landen hun zorgen nu klimaatontkenner Trump 'president-elect' is van een van de grootste uitstoters ter wereld.

Tijdens zijn vorige ambtstermijn als president trok Trump het land terug uit het Klimaatakkoord van Parijs, waarin was afgesproken de uitstoot zo te beperken dat de opwarming van de aarde onder de 1,5 graad blijft. Of hij zich nu weer uit het klimaatakkoord trekt is nog niet duidelijk, maar onder meer Greenpeace is er zeker van dat zijn presidentschap grote gevolgen zal hebben. "Maar andere landen moeten zich niet laten weerhouden in hun klimaatambities door wie er in het Witte Huis zit", zei Yeb Saño van Greenpeace Zuidoost-Azië maandag.

De COP staat dit jaar in het teken van het afspreken van een nieuw klimaatfinancieringsdoel. Klimaatclubs en ontwikkelingslanden zien graag dat het nieuwe bedrag wordt opgehoogd naar 1 biljoen dollar. Met de winst van Trump lijkt dat "niet realistisch", aldus Europarlementariër Mohammed Chahim (GroenLinks/PvdA). Namens het Europees Parlement zal hij zich bezighouden met de onderhandelingen.

"Tot dusver is het vooral Europa geweest die zich heeft gehouden aan afspraken rondom klimaatfinanciering." De Verenigde Staten komt "al heel lang tekort als het aankomt op financiering" en Chahim verwacht niet dat dat zal veranderen nu Donald Trump de verkiezingen heeft gewonnen. "Als we kunnen komen tot een verdubbeling van de huidige klimaatfinanciering, dan is dat al een succes", aldus Chahim.

Meer uit Buitenland

Marius Borg Høiby ontkent verkrachting bij start van rechtszaak

OSLO (ANP/AFP) - In Noorwegen is de rechtszaak begonnen tegen Marius Borg Høiby. De 29-jarige zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit ontkende aan het begin van het proces schuldig te zijn aan vier aanklachten van verkrachting.

1 uur geleden
Lancering van vlucht naar de maan uitgesteld

CAPE CANAVERAL (ANP) - De lancering van de eerste bemande missie naar de maan sinds 1972 is zeker een maand uitgesteld. Bij een generale repetitie zijn meerdere problemen bij het ruimteschip aan het licht gekomen. Zo lekte vloeibare waterstof uit een leiding in het 'motorblok'. In het gedeelte waar de bemanning zit, werkte een klep niet goed. Medewerkers op de grond konden niet goed met elkaar praten, hun communicatiesysteem haperde. Dat heeft de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA dinsdag bekendgemaakt.

2 uur geleden
Veel minder Palestijnen dan gepland verlaten Gaza

RAFAH (ANP) - Bij de beperkte heropening van de Rafah-grensovergang zijn maandag 5 gewonde Palestijnen en 7 begeleiders vanuit Gaza Egypte binnengekomen, meldt een ingewijde aan de grens tegen persbureau AFP. Maandag werd er nog gesproken van 150 mensen die Gaza mochten verlaten: 50 patiënten, met elk 2 begeleiders.

2 uur geleden
Opnieuw huishoudens Kyiv zonder verwarming na Russische aanvallen

KYIV (ANP/AFP) - In Kyiv zitten ruim 1100 huishoudens zonder verwarming door Russische aanvallen, meldt minister Oleksi Koeleba. Volgens president Volodymyr Zelensky hebben de Russen afgelopen nacht zeventig raketten en 450 drones gebruikt om energiefaciliteiten aan te vallen.

2 uur geleden
Iraanse minister gaat zich voorbereiden op gesprekken met VS

TEHERAN (ANP/RTR) - De president van Iran, Masoud Pezeshkian, heeft zijn minister van Buitenlandse Zaken opdracht gegeven om "zich voor te bereiden" op onderhandelingen met de Verenigde Staten. Dat meldt Pezeshkian dinsdagochtend op X na "verzoeken van bevriende regeringen in de regio".

3 uur geleden
Bill en Hillary Clinton gaan toch getuigen in zaak-Epstein

WASHINGTON (ANP/RTR) - Voormalig Amerikaans president Bill Clinton en oud-minister van Buitenlandse Zaken Hillary Clinton zullen gaan getuigen voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden in een onderzoek naar Jeffrey Epstein. De twee werden in augustus vorig jaar gedagvaard, maar zeiden tot dusver dat ze niet zouden getuigen.

5 uur geleden
Rechter laat Haïtianen voorlopig beschermde status in VS behouden

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een federale rechter in Washington heeft maandag een streep gezet door een besluit van de regering-Trump om Haïtianen in de VS hun beschermde status te ontnemen. Die beslissing zorgt ervoor dat ruim 350.000 Haïtianen in de VS in het land kunnen blijven wonen en werken.

5 uur geleden