Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump hervat speciale persconferenties over coronavirus

Trump hervat speciale persconferenties over coronavirus

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Trump hervat dinsdag de speciale persconferenties over het coronavirus en de gevolgen. Dat kondigde hij zelf aan. Aan de vrijwel dagelijkse coronabijeenkomsten met de media was 2,5 maand geleden abrupt een einde gekomen.

Trump had er geen zin meer in na felle kritiek op zijn uitlatingen tijdens zo'n briefing. Hij vroeg zich toen af of het injecteren van desinfecterende middelen mogelijk zou kunnen helpen tegen het coronavirus. Later zei hij dat de opmerking sarcastisch was bedoeld.

De briefings werden aanvankelijk rechtstreeks uitgezonden door Amerikaanse media en goed bekeken. Ze gingen echter steeds langer duren, soms zelfs twee uur. Volgens waarnemers ontwikkelden ze zich steeds meer tot een platform voor Trump om eigen theorieën over het virus te uiten en zijn politieke vijanden aan te vallen.

Meer uit Buitenland

Zelensky biedt ook Bahrein dronedeal aan

MANAMA (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft ook Bahrein een dronedeal aangeboden. Zelensky meldde op X dat hij de Golfstaat bezoekt en daar een "productief gesprek" heeft gehad met de koning, Hamad bin Isa Al Khalifa.

37 minuten geleden
VS: weer rustiger in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De situatie in de Straat van Hormuz is volgens de VS na de beschietingen van maandag niet verder geëscaleerd. "Tot nu toe is het vandaag rustiger", zei de hoogste Amerikaanse militair, generaal Dan Caine. Hij sprak de verwachting uit dat de VS de komende dagen meer schepen kunnen assisteren die door de oorlog zijn gestrand in het Midden-Oosten.

51 minuten geleden
Parlement stemt Roemeense regering weg na motie van wantrouwen

BOEKAREST (ANP/AFP) - Het Roemeense parlement heeft de regering weggestemd. De sociaaldemocratische PSD trok zich vorige maand al terug uit de coalitie omdat de regering van minister-president Ilie Bolojan van plan was om impopulaire bezuinigingen door te voeren. De partij kwam daarna met de radicaal-rechtse AUR met een motie van wantrouwen.

1 uur geleden
Starmer waarschuwt Iran na incidenten rond Joodse gemeenschap

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Britse premier Keir Starmer waarschuwt dat het niet zonder gevolgen blijft als duidelijk wordt dat een ander land achter het belagen van de Britse Joodse gemeenschap zit. "Onze boodschap aan Iran of aan elk ander land dat geweld, haat of verdeeldheid in de samenleving zou willen aanwakkeren, is dat dit niet getolereerd zal worden", verklaarde hij op een bijeenkomst met vertegenwoordigers van allerlei sectoren.

1 uur geleden
Zweden komt met nieuwe buitenlandse inlichtingendienst

STOCKHOLM (ANP/RTR/AFP) - Zweden gaat een nieuwe inlichtingendienst oprichten die zich bezighoudt met buitenlandse kwesties. De dienst krijgt de naam Zweedse buitenlandse inlichtingendienst ('Sveriges utrikes underrättelsetjänst'), afgekort UND.

2 uur geleden
Oekraïne meldt aanval met eigen raketten op industrie Rusland

KYIV (ANP) - Oekraïne heeft diep in Rusland doelen bestookt met de eigen Flamingo-kruisraketten. Die legden een afstand af van meer dan 1500 kilometer, meldt president Volodymyr Zelensky.

2 uur geleden
Opnieuw brandincident in Londen, nu bij voormalige synagoge

LONDEN (ANP) - De Britse antiterreurpolitie stelt een onderzoek in naar brandstichting bij een voormalige synagoge in Londen. "Dit incident volgt op een aantal brandstichtingen en pogingen tot brandstichting gericht tegen Joodse Londenaren in het noordwesten van de stad, en we zullen mogelijke verbanden onderzoeken zodra het onderzoek van start gaat", meldt een hoge politiemedewerker.

3 uur geleden