Trump herhaalt claims over verkiezingsfraude
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn bewering herhaald dat hij de verkiezingen van 2020 door fraude heeft verloren. "Die verkiezing was compleet gemanipuleerd", zei hij na zijn officiële inauguratiespeech.
Trump sprak na zijn toespraak nogmaals verzamelde gasten toe. Die speech duurde langer dan zijn inauguratiespeech. Hij zei onder meer dat zijn voormalige rivaal Hillary Clinton er maandag bij zijn beëdiging niet zo blij uitzag.
De 78-jarige Trump kon zich ruim vier jaar geleden niet neerleggen bij zijn verkiezingsnederlaag. Hij bleef zonder bewijs volhouden dat hij door fraude had verloren.
De president beweerde dat zijn tegenstanders ook de afgelopen verkiezingen probeerden te sjoemelen. "We maakten het te groot om te vervalsen. Het was zo groot. Maar ze hebben het geprobeerd. Ze haalden alles uit de kast."
Meer uit Buitenland
KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.
7 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.
8 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.
10 uur geledenSTARNBERG (ANP/DPA/RTR) - De beroemde Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas is op 96-jarige leeftijd overleden. Hij gold als een van de grootste denkers van deze tijd.
11 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op onder meer een medisch centrum in het Zuid-Libanese Burj Qalawiya zijn volgens de Libanese autoriteiten zaterdag veertien doden gevallen. In Burj Qalawiya zijn twaalf medewerkers van een centrum, onder wie dokters en verpleegkundigen, om het leven gekomen. Elders kwamen twee medische hulpverleners om het leven bij een Israëlische aanval.
12 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat een "golf van antisemitisme Nederland overspoelt", na de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag.
13 uur geleden