Trump hekelt Thunberg als Persoon van het Jaar
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft uitgehaald naar de Zweedse klimaatactiviste Greta Thunberg. Hij twitterde dat hij het belachelijk vindt dat het weekblad Time haar heeft uitgeroepen tot Persoon van het Jaar. "Dit is zo zot, Greta moet iets gaan doen aan haar probleem met woedebeheersing en naar een goede ouderwetse film gaan met een vriend. Relax Greta, relax!"
De activiste heeft in een reactie hierop haar Twitter-bio aangepast. Daar staat nu dat ze een tiener is die aan haar woedebeheersing werkt die momenteel aan het relaxen is en naar een film kijkt met een vriend.
Trump (73) was in 2016 Persoon van het Jaar bij Time. De 16-jarige Thunberg is Time's jongste Persoon van het Jaar ooit. Ze begon in de zomer van 2018 met spijbelen en actievoeren voor het Zweedse parlement in Stockholm om de uitstoot van broeikasgassen te stoppen. Ze kreeg internationaal navolging. In september demonstreerden scholieren en studenten wereldwijd voor meer aandacht voor het klimaat.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - De cockpitcrew van het vliegtuig dat op een brandweerwagen botste bij luchthaven LaGuardia in New York is overleden. Dat meldt NBC News. Eerder werd gemeld dat naast de piloten twee politieagenten in de brandweerwagen gewond raakten bij het voorval. Zij zouden met botbreuken zijn opgenomen in het ziekenhuis. Het vliegverkeer is tot nader order stilgelegd op de luchthaven voor onderzoek.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Bij een botsing tussen een vliegtuig van Air Canada Express en een brandweerwagen op een landingsbaan van vliegveld LaGuardia in New York zijn vier mensen gewond geraakt. Dat meldt onder meer NBC News. Onder de gewonden zijn de piloot en copiloot; zij zouden zwaargewond zijn. Een sergeant en een politieagent zouden met botbreuken zijn opgenomen in het ziekenhuis, schrijft NBC.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Vier ambulances van een Joodse organisatie in het noorden van Londen zijn in de nacht van zondag op maandag in brand gestoken, meldt de Britse politie. Zij zegt de brandstichting te behandelen als een "antisemitisch haatmisdrijf".
2 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De hoeveelheid warmte die door de aarde wordt vastgehouden heeft in 2025 een recordniveau bereikt, waarschuwt de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO) van de Verenigde Naties maandag. Volgens de organisatie kunnen de gevolgen van die opwarming duizenden jaren aanhouden.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger (IDF) zegt dat het maandagochtend aanvallen heeft uitgevoerd op de Iraanse hoofdstad Teheran. "De IDF is begonnen met een grootschalige golf van aanvallen gericht op de infrastructuur van het Iraanse terreurregime in Teheran", meldt de legertop op Telegram.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - De linkse Emmanuel Grégoire heeft zondagavond voor het stadhuis van Parijs zijn aanhangers toegesproken na zijn winst bij de burgemeestersverkiezingen in de Franse hoofdstad, meldt de Franse krant Le Monde. Grégoire versloeg de conservatieve oud-minister Rachida Dati. Daarmee verlengde hij de kwart eeuw durende heerschappij van de socialisten in de Franse hoofdstad.
7 uur geledenLJUBLJANA (ANP/AFP) - De parlementsverkiezingen in Slovenië worden volgens de exitpoll nipt gewonnen door de liberale Vrijheidsbeweging van premier Robert Golob. Zijn partij ging in de peilingen nek-aan-nek met de rechts-populistische SDS van oud-premier Janez Janša, een man die binnen de Europese Unie wordt gezien als een potentiële dwarsligger.
13 uur geleden