Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump heeft weinig trek in nieuw debat met Harris

Trump heeft weinig trek in nieuw debat met Harris

PHILADELPHIA (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Republikeinse presidentskandidaat Donald Trump weet na het debat van vannacht tegen de Democraat Kamala Harris nog niet of hij behoefte heeft aan een volgende ronde. "Ik ben niet geneigd om dat te doen, omdat ik dit debat ruimschoots heb gewonnen", zei hij in een interview bij Fox News.

Het team van Harris daagde Trump snel na de uitzending bij ABC News uit tot een tweede tv-debat. Trump reageerde toen vrijwel meteen dat hij daar "geen problemen" mee had. Hij ziet het voorstel als bewijs dat hij het debat heeft "gewonnen", omdat "verliezers altijd om een rematch vragen".

Amerikaanse media denken daar anders over. Kijkers van CNN wijzen Harris aan als winnaar van het debat en ook de politiek analist van het Trump-gezinde Fox News noemt het "vrij duidelijk" dat de vicepresident beter uit het debat is gekomen dan Trump. Ook Republikeinen zeggen tegen The New York Times dat hun partijgenoot het minder deed dan Harris.

Trump: doorgestoken kaart

Trump klaagde bij het interview met Fox News ook over de presentatoren van ABC News. Hij had al van tevoren, zonder bewijs, beweerd dat zij meer op de hand zouden zijn van de Democraten en hem in een kwaad daglicht wilden stellen. "Het was doorgestoken kaart, zoals ik al dacht, want ze waren mij bij alles aan het corrigeren en bij haar niet."

CNN telde tijdens het debat dertig onwaarheden van Trump en een van Harris. Volgens NBC News had de Republikeinse oud-president bovendien meer spreektijd dan Harris.

Meer uit Buitenland

Veroordeelde verkrachter Pelicot is op zoek naar uitgever

PARIJS (ANP/AFP) - Dominique Pelicot, die veroordeeld is voor jarenlang ernstig misbruik van zijn vrouw, is op zoek naar een uitgever. Hij heeft in zijn cel geschreven en wil nu zijn kant van het verhaal naar buiten brengen, zegt zijn advocaat. Die erkent wel dat er onder uitgevers tot nu toe "veel terughoudendheid" is.

23 minuten geleden
ICC wijst vrijlatingsverzoek Duterte opnieuw af

DEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft ook in hoger beroep het vrijlatingsverzoek van de Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte afgewezen. Duterte wordt sinds maart in Nederland vastgehouden in afwachting van een proces tegen hem.

54 minuten geleden
Syrië meldt doden na Israëlische aanval op dorp in het zuiden

DAMASCUS (ANP/AFP) - Israëlische troepen hebben volgens de Syrische staatstelevisie tien mensen gedood in een dorp in het zuiden van Syrië. Onder de slachtoffers zouden vrouwen en kinderen zijn. De Israëlische krijgsmacht meldt dat zes militairen gewond raakten bij de nachtelijke operatie. Syrië beticht Israël van een oorlogsmisdaad.

1 uur geleden
De Wever: lening Oekraïne uit bevroren tegoeden fundamenteel fout

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische premier Bart De Wever noemt het "fundamenteel fout" als de EU een zogenoemde reparatielening voor Oekraïne doet op basis van de bevroren Russische tegoeden. Dat schrijft hij in een brief aan de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen.

1 uur geleden
Anticorruptiediensten doorzoeken kantoor van stafchef Zelensky

KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense anticorruptieautoriteiten hebben het kantoor van de stafchef van president Volodymyr Zelensky, Andri Jermak, doorzocht. De diensten willen nog niet zeggen waarom de actie precies plaatsvond en wat er is gevonden. Jermak zegt zijn medewerking te verlenen.

3 uur geleden
Dodental brand Hongkong loopt op, nog circa 200 vermisten

HONGKONG (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Door de grote brand in woontorens in Hongkong zijn zeker 128 doden gevallen. De autoriteiten houden rekening met een verdere stijging van het dodental. Er worden nog ongeveer tweehonderd mensen vermist.

4 uur geleden
Hongaarse premier Orbán vrijdag op bezoek bij Poetin

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Viktor Orbán brengt deze vrijdag nog een bezoek aan de Russische president Vladimir Poetin in Moskou. Hij wil praten over de olie- en gasleveringen aan Hongarije en over mogelijke vredesinspanningen voor de oorlog tussen Oekraïne en Rusland.

4 uur geleden