Trump heeft weinig trek in nieuw debat met Harris
PHILADELPHIA (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Republikeinse presidentskandidaat Donald Trump weet na het debat van vannacht tegen de Democraat Kamala Harris nog niet of hij behoefte heeft aan een volgende ronde. "Ik ben niet geneigd om dat te doen, omdat ik dit debat ruimschoots heb gewonnen", zei hij in een interview bij Fox News.
Het team van Harris daagde Trump snel na de uitzending bij ABC News uit tot een tweede tv-debat. Trump reageerde toen vrijwel meteen dat hij daar "geen problemen" mee had. Hij ziet het voorstel als bewijs dat hij het debat heeft "gewonnen", omdat "verliezers altijd om een rematch vragen".
Amerikaanse media denken daar anders over. Kijkers van CNN wijzen Harris aan als winnaar van het debat en ook de politiek analist van het Trump-gezinde Fox News noemt het "vrij duidelijk" dat de vicepresident beter uit het debat is gekomen dan Trump. Ook Republikeinen zeggen tegen The New York Times dat hun partijgenoot het minder deed dan Harris.
Trump: doorgestoken kaart
Trump klaagde bij het interview met Fox News ook over de presentatoren van ABC News. Hij had al van tevoren, zonder bewijs, beweerd dat zij meer op de hand zouden zijn van de Democraten en hem in een kwaad daglicht wilden stellen. "Het was doorgestoken kaart, zoals ik al dacht, want ze waren mij bij alles aan het corrigeren en bij haar niet."
CNN telde tijdens het debat dertig onwaarheden van Trump en een van Harris. Volgens NBC News had de Republikeinse oud-president bovendien meer spreektijd dan Harris.
Meer uit Buitenland
OSLO (ANP) - Het verzoek van Marius Borg Høiby om zijn voorarrest om te zetten in huisarrest met een enkelband is door de rechtbank in Oslo afgewezen. Dat meldt Noorse persbureau NTB.
1 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Belgische minister van Buitenlandse Zaken, Maxime Prévot, heeft de Amerikaanse ambassadeur in België, Bill White, opnieuw op zijn taken gewezen. White haalde via X opnieuw uit naar de Belgische regering vanwege het besluit van het Antwerpse parket om een zaak over joodse rituele besnijders door de rechter te laten behandelen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis denkt dicht bij een conceptovereenkomst met Iran te zijn over een einde aan de vijandelijkheden, meldt het Amerikaanse nieuwsmedium Axios op basis van ingewijden. De Amerikanen zouden de komende twee dagen een antwoord van Iran verwachten.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Israël moet de gearresteerde opvarenden van de hulpvloot voor Gaza, de Global Sumud Flotilla, "onmiddellijk en onvoorwaardelijk" vrijlaten, vindt het VN-mensenrechtenkantoor. Een woordvoerder noemt het geen misdaad om je solidair te verklaren met het lot van de Palestijnen. Ook moeten signalen dat de twee in gevangenschap zouden zijn mishandeld, worden onderzocht.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Londense politie heeft een speciaal team opgericht voor de bescherming van de Joodse gemeenschap. Het bestaat uit honderd agenten, inclusief antiterrorismespecialisten. In de Britse hoofdstad heeft een reeks antisemitische aanvallen plaatsgevonden.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Rusland heeft het door Oekraïne afgekondigde staakt-het-vuren geschonden, zegt de Oekraïnse buitenlandminister Andri Sybiha op X. Oekraïne kondigde eerder een bestand met open einde af, dat per woensdag zou ingaan.
4 uur geledenSEOUL (ANP) - Noord-Korea heeft in een grondwetswijziging referenties naar een verenigd Korea verwijderd. Dat meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. In een nieuwe grondwetsdefinitie van het Noord-Koreaanse grondgebied wordt niet langer gesproken van bijvoorbeeld "de noordelijke helft" van het eiland. Ook wordt erkend dat het land in het zuiden aan Zuid-Korea grenst.
4 uur geleden