Trump heeft weinig trek in nieuw debat met Harris
PHILADELPHIA (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Republikeinse presidentskandidaat Donald Trump weet na het debat van vannacht tegen de Democraat Kamala Harris nog niet of hij behoefte heeft aan een volgende ronde. "Ik ben niet geneigd om dat te doen, omdat ik dit debat ruimschoots heb gewonnen", zei hij in een interview bij Fox News.
Het team van Harris daagde Trump snel na de uitzending bij ABC News uit tot een tweede tv-debat. Trump reageerde toen vrijwel meteen dat hij daar "geen problemen" mee had. Hij ziet het voorstel als bewijs dat hij het debat heeft "gewonnen", omdat "verliezers altijd om een rematch vragen".
Amerikaanse media denken daar anders over. Kijkers van CNN wijzen Harris aan als winnaar van het debat en ook de politiek analist van het Trump-gezinde Fox News noemt het "vrij duidelijk" dat de vicepresident beter uit het debat is gekomen dan Trump. Ook Republikeinen zeggen tegen The New York Times dat hun partijgenoot het minder deed dan Harris.
Trump: doorgestoken kaart
Trump klaagde bij het interview met Fox News ook over de presentatoren van ABC News. Hij had al van tevoren, zonder bewijs, beweerd dat zij meer op de hand zouden zijn van de Democraten en hem in een kwaad daglicht wilden stellen. "Het was doorgestoken kaart, zoals ik al dacht, want ze waren mij bij alles aan het corrigeren en bij haar niet."
CNN telde tijdens het debat dertig onwaarheden van Trump en een van Harris. Volgens NBC News had de Republikeinse oud-president bovendien meer spreektijd dan Harris.
Meer uit Buitenland
TAIPEI (ANP) - De Amerikaanse klimmer Alex Honnold heeft zonder touw of zekering de 508 meter hoge wolkenkrabber Taipei 101 in de hoofdstad van Taiwan beklommen. Netflix zond de beklimming, die door slechte weersomstandigheden 24 uur was uitgesteld, live uit. Honnold startte zijn klim rond 09.10 uur lokale tijd en beklom de buitenkant van de wolkenkrabber van glas en staal. Ongeveer anderhalf uur later stond hij op de top van het gebouw.
1 uur geledenDe Amerikaanse klimmer Alex Honnold heeft zonder touw of zekering de 508 meter hoge wolkenkrabber Taipei 101 in de hoofdstad van Taiwan beklommen. Netflix zond de beklimming, die door slechte weersomstandigheden op zaterdag 24 uur was uitgesteld, live uit. Honnold startte zijn klim rond 09.10 uur lokale tijd en beklom de buitenkant van de wolkenkrabber van glas en staal. Ongeveer anderhalf uur later stond hij op de top van het gebouw.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - In de Verenigde Staten zijn meer dan 4000 vluchten geannuleerd in aanloop naar het extreme winterweer dat op komst is. Ook is al bij ruim 100.000 stroomafnemers de elektriciteit uitgeschakeld. De storm dreigt oostelijke staten van de VS grotendeels plat te leggen door hevige sneeuwval.
4 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Interim-president van Venezuela Delcy Rodriguez heeft zaterdag opgeroepen tot gesprekken met de oppositie om tot 'akkoorden' voor vrede te komen. Ze deed de uitspraken drie weken nadat de Verenigde Staten president Nicolas Maduro afzetten, gevangennamen en naar een Amerikaanse gevangenis brachten.
5 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - De stad Minneapolis zal een verzoek bij de rechter indienen voor een tijdelijk straatverbod om de inzet van federale agenten in de stad te stoppen. Dat heeft burgemeester Jacob Frey zaterdag gezegd op een persconferentie, bericht CNN. Het plan volgt op het doodschieten van een man door een agent van de US Border Patrol, de Amerikaanse grenspolitie, in de stad op zaterdag.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij volgende maand niet naar de Super Bowl, de finale van het American footballseizoen, in Santa Clara gaat. Daarnaast haalt hij opnieuw uit naar de artiesten die optreden rondom het grootste sportevenement van de Verenigde Staten.
7 uur geledenQAMISHLI (ANP/RTR) - Een vierdaags staakt-het-vuren tussen de Syrische regering en Koerdische strijdkrachten is met vijftien dagen verlengd. Dat bevestigen beide partijen nadat ingewijden eerder al een akkoord hadden gemeld.
7 uur geleden