'Trump heeft nog steeds geen plan voor coronapandemie'
CLEVELAND (ANP) - De Democratische presidentskandidaat Joe Biden heeft de Amerikaanse president Donald Trump in het eerste verkiezingsdebat hard aangepakt vanwege diens aanpak van de coronapandemie. Volgens Biden heeft Trump nog steeds geen plan om de pandemie in de Verenigde Staten aan te pakken.
Biden stelde dat Trump in februari al wist hoe gevaarlijk het coronavirus is en dat de president de pandemie bagatelliseerde. "Hij zegt dat hij geen paniek wilde zaaien, maar hij was zelf in paniek", aldus Biden. Hij verweet Trump dat hij de Chinese president Xi heeft geprezen om diens aanpak van de corona-uitbraak in China. Ook verweet Biden Trump dat hij de pandemie op zijn beloop liet en nog steeds geen plan zo hebben.
"Als we naar jou hadden geluisterd waren er al miljoenen dood", aldus Trump tegen Biden. Trump zei dat de gouverneurs van de staten hem hebben geprezen voor "fenomenaal werk". Volgens Trump heeft zijn regering goed werk geleverd om zo snel mogelijk voor genoeg mondmaskers en beademingsapparaten te zorgen. Ook claimde hij dat zijn regering ervoor heeft gezorgd dat er vooruitgang zou zijn geboekt in de ontwikkeling van behandelingen van het coronavirus.
Meer uit Buitenland
TUCSON (ANP) - In de Amerikaanse grensstaat Arizona is iemand ernstig gewond geraakt na een schietincident waar de grenspolitie bij betrokken was. Dat meldt de lokale politie aan NBC News. In de VS ontstond de afgelopen tijd grote onrust door fatale schietpartijen waarbij federale agenten betrokken waren. Over wat precies is voorgevallen in Pima County bestaat nog onduidelijkheid.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - President Donald Trump heeft beklemtoond dat de minister van Binnenlandse Veiligheid, Kristi Noem, niet aftreedt naar aanleiding van de schietpartij afgelopen weekend in Minneapolis in de staat Minnesota, waarbij een 37-jarige man door federale agenten werd doodgeschoten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse componist Philip Glass heeft de wereldpremière van zijn nieuwe stuk in het Kennedy Center in Washington geschrapt. Het National Symphony Orchestra zou in juni voor het eerst zijn stuk Symphony No. 15: Lincoln spelen. Maar Glass wil niet dat dit doorgaat nu president Donald Trump het culturele centrum heeft overgenomen.
2 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - De Amerikaanse federale autoriteiten beschuldigen twee vrouwen van geweld tegen federale agenten na de dood van Alex Pretti in de staat Minnesota. Ze zouden agenten in de vingers hebben gebeten, berichten lokale en landelijke media als NBC News en de Minnesota Star Tribune. In één geval zou een deel van de vinger zijn afgebeten.
2 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP/AFP) - De conservatieve ondernemer en politicus Nasry Juan Asfura Zablah is na de gewonnen presidentsverkiezingen geïnstalleerd als president van Honduras. Asfura werd in zijn campagne geprezen door president Donald Trump.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum leek desgevraagd op een persconferentie te erkennen dat haar land olieleveranties aan Cuba heeft gestaakt, maar ze beklemtoonde dat dat niet was onder Amerikaanse druk.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Joe Biden heeft het overheidsoptreden in Minneapolis (Minnesota) scherp veroordeeld. "Geweld en terreur hebben geen plek in de Verenigde Staten van Amerika, vooral niet wanneer onze eigen overheid achter Amerikaanse burgers aangaat", meldt hij op X.
3 uur geleden