'Trump heeft nog steeds geen plan voor coronapandemie'
CLEVELAND (ANP) - De Democratische presidentskandidaat Joe Biden heeft de Amerikaanse president Donald Trump in het eerste verkiezingsdebat hard aangepakt vanwege diens aanpak van de coronapandemie. Volgens Biden heeft Trump nog steeds geen plan om de pandemie in de Verenigde Staten aan te pakken.
Biden stelde dat Trump in februari al wist hoe gevaarlijk het coronavirus is en dat de president de pandemie bagatelliseerde. "Hij zegt dat hij geen paniek wilde zaaien, maar hij was zelf in paniek", aldus Biden. Hij verweet Trump dat hij de Chinese president Xi heeft geprezen om diens aanpak van de corona-uitbraak in China. Ook verweet Biden Trump dat hij de pandemie op zijn beloop liet en nog steeds geen plan zo hebben.
"Als we naar jou hadden geluisterd waren er al miljoenen dood", aldus Trump tegen Biden. Trump zei dat de gouverneurs van de staten hem hebben geprezen voor "fenomenaal werk". Volgens Trump heeft zijn regering goed werk geleverd om zo snel mogelijk voor genoeg mondmaskers en beademingsapparaten te zorgen. Ook claimde hij dat zijn regering ervoor heeft gezorgd dat er vooruitgang zou zijn geboekt in de ontwikkeling van behandelingen van het coronavirus.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - Bij vechtpartijen in het centrum van Parijs, veroorzaakt door voetbalsupporters uit Nice, zijn volgens de politie zes mensen gewond geraakt onder wie een ernstig. De politie heeft 65 mensen gearresteerd in de nacht van donderdag op vrijdag bij de geweldplegingen niet ver van het Gare de l'Est.
3 minuten geledenHELSINGBORG (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte is blij met de aankondiging van de Verenigde Staten extra troepen naar Polen te sturen. "Dat verwelkom ik zeer", zei Rutte voor aanvang van een vergadering met de buitenlandministers van de NAVO-landen. "Onze militaire commandanten nemen alle details door, maar ik verwelkom dat natuurlijk."
21 minuten geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse president Karol Nawrocki heeft zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump bedankt voor het sturen van extra militairen naar Polen. "Goede allianties zijn gebaseerd op samenwerking, wederzijds respect en inzet voor gezamenlijke veiligheid", aldus Nawrocki.
1 uur geledenRIGORES (ANP/AFP) - Zeker 19 mensen werden woensdag gedood bij een aanval op een palmolieplantage in het noorden van Honduras, maakten de autoriteiten donderdag bekend.
2 uur geledenSTARBASE (ANP) - De testvlucht van ruimtevaartbedrijf SpaceX, die donderdagavond plaatselijke tijd zou worden uitgevoerd met de raket Starship, is uitgesteld.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - ​Ondanks dat Iran en de Verenigde Staten nog van mening verschillen over de uraniumvoorraad van Iran en de controle van de Straat van Hormuz, zijn er "goede tekenen" in de besprekingen. Dat heeft de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio donderdag gezegd.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten sturen 5000 Amerikaanse militairen naar Polen, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Eerder meldden meerdere media dat het aantal Amerikaanse militairen flink zou dalen in Polen en Duitsland.
10 uur geleden