'Trump heeft nog steeds geen plan voor coronapandemie'
CLEVELAND (ANP) - De Democratische presidentskandidaat Joe Biden heeft de Amerikaanse president Donald Trump in het eerste verkiezingsdebat hard aangepakt vanwege diens aanpak van de coronapandemie. Volgens Biden heeft Trump nog steeds geen plan om de pandemie in de Verenigde Staten aan te pakken.
Biden stelde dat Trump in februari al wist hoe gevaarlijk het coronavirus is en dat de president de pandemie bagatelliseerde. "Hij zegt dat hij geen paniek wilde zaaien, maar hij was zelf in paniek", aldus Biden. Hij verweet Trump dat hij de Chinese president Xi heeft geprezen om diens aanpak van de corona-uitbraak in China. Ook verweet Biden Trump dat hij de pandemie op zijn beloop liet en nog steeds geen plan zo hebben.
"Als we naar jou hadden geluisterd waren er al miljoenen dood", aldus Trump tegen Biden. Trump zei dat de gouverneurs van de staten hem hebben geprezen voor "fenomenaal werk". Volgens Trump heeft zijn regering goed werk geleverd om zo snel mogelijk voor genoeg mondmaskers en beademingsapparaten te zorgen. Ook claimde hij dat zijn regering ervoor heeft gezorgd dat er vooruitgang zou zijn geboekt in de ontwikkeling van behandelingen van het coronavirus.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/RTR) - Alle leden van de Amerikaanse delegatie die naar Pakistan was gegaan voor onderhandelingen met Iran, zijn weer vertrokken. Ook de prominente gezanten van president Donald Trump, Steve Witkoff en Jared Kushner, hebben in navolging van vicepresident JD Vance het land verlaten, melden Amerikaanse media.
30 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De opkomst voor de parlementsverkiezingen in Hongarije is ongekend hoog. Tegen 13.00 uur heeft al 54,14 procent van de Hongaarse stemgerechtigden een stem uitgebracht, meldt de landelijke kiescommissie. Dat is beduidend hoger dan op dat moment van de dag in 2022, tijdens de vorige verkiezingen. Toen lag het percentage op 40,01 procent.
31 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Het is de Verenigde Staten niet gelukt het vertrouwen van Iran te winnen in de onderhandelingen in Islamabad dit weekend. Dat zegt parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Ghalibaf, die de 71-koppige Iraanse delegatie voorzit.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft zijn stem uitgebracht in Boedapest. In reactie op de toegestroomde journalisten zei hij voor niets minder dan de winst te zijn gekomen. "Ik ben hier om te winnen." Gevraagd naar de ongewoon hoge opkomst zo kort na het openen van de stembussen, zei hij blij te zijn. "Heel goed - hoe meer van ons komen opdagen, hoe beter." Ook zei hij zijn belangrijkste tegenstander, Péter Magyar van Tisza, niet te hebben onderschat.
5 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance vertrekt uit Islamabad nadat hij Iran een "laatste en beste" voorstel heeft gedaan. Een akkoord bleef uit na 21 uur overleg, zei hij zondag tegen verslaggevers. Het stuklopen van de gesprekken brengt het fragiele staakt-het-vuren in gevaar. Dat werd deze week voor een periode van twee weken ingesteld, op verzoek van Pakistan.
7 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - In Hongarije zijn de stembureaus geopend voor de parlementsverkiezingen. Die worden ook buiten Hongarije nauwlettend gevolgd, met het oog op de ommezwaai die een winst van de oppositie kan betekenen.
7 uur geledenPORT-AU-PRINCE (ANP/AFP) - Bij een verdrukking bij een toeristische trekpleister in het noorden van Haïti zijn zaterdag zeker 30 mensen om het leven gekomen. Dat hebben de autoriteiten bekendgemaakt. Ze waarschuwen dat het dodental nog kan oplopen.
9 uur geleden