Trump heeft maandag al ontmoeting met Netanyahu en Gantz
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal maandag ruggespraak houden met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en diens rivaal Benny Gantz. Trump zal dan waarschijnlijk enkele details van zijn vredesplan voor het Midden-Oosten delen. Dat meldt een Amerikaanse bron die nauw bij het plan is betrokken. Eerder was bekendgemaakt dat de ontmoetingen dinsdag zouden plaatsvinden.
Trump zal eerst Netanyahu ontmoeten en daarna Gantz. De besprekingen gaan dinsdag verder.
Trump stelde eerder dat zijn vredesplan voor de regio een "uitstekend" plan is, waar ook de Palestijnen zich volgens hem in zullen kunnen vinden. "Ze zullen er eerst misschien negatief op reageren, maar het is werkelijk erg positief voor hen", zei de president. Wat het plan inhoudt, is tot nu toe geheim gehouden.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping hebben in hun toespraken bij een staatsbanket gezegd dat ze blijven werken aan nauwere banden. Volgens Xi kunnen Trumps doelen en de ontwikkeling van China goed samengaan.
25 minuten geledenRIGA (ANP/DPA/RTR) - De Letse minister-president Evika Siliņa treedt terug. In het land brak een politieke crisis uit nadat vorige week twee Oekraïense drones vanuit het Russische luchtruim Letland waren binnengevlogen.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Het dodental in Kyiv is verder opgelopen na massale Russische aanvallen. Functionarissen melden zeker drie doden en meer dan veertig gewonden. Mogelijk liggen er nog slachtoffers onder het puin van beschadigde gebouwen.
2 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een "goed" overleg gehad met de Chinese leider Xi Jinping in Beijing, meldt het Witte Huis in een verklaring. Daarin staat ook dat de leiders manieren bespraken om de economische samenwerking tussen hun landen te versterken.
2 uur geledenMANILLA (ANP/RTR) - De voorzitter van de Filipijnse senaat stelt dat Ronald Dela Rosa het gebouw heeft verlaten, nadat de senator zich er meerdere dagen had verscholen. Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft een arrestatiebevel tegen Dela Rosa uitgevaardigd vanwege de dodelijke oorlog tegen drugs. Hij wordt verdacht van misdaden tegen de menselijkheid.
3 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese president Xi Jinping heeft tijdens een overleg met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gewaarschuwd voor "botsingen en zelfs conflicten" als verkeerd wordt omgegaan met Taiwan, melden Chinese staatsmedia. Beijing ziet Taiwan als een afvallige provincie, terwijl Washington als bondgenoot wapens levert aan de regering in Taipei.
5 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - Het overleg tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping is na ruim twee uur afgelopen, meldt een functionaris van het Witte Huis. Zij hadden het donderdag in Beijing over onder meer Taiwan en handel.
6 uur geleden