Trump heeft maandag al ontmoeting met Netanyahu en Gantz
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal maandag ruggespraak houden met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en diens rivaal Benny Gantz. Trump zal dan waarschijnlijk enkele details van zijn vredesplan voor het Midden-Oosten delen. Dat meldt een Amerikaanse bron die nauw bij het plan is betrokken. Eerder was bekendgemaakt dat de ontmoetingen dinsdag zouden plaatsvinden.
Trump zal eerst Netanyahu ontmoeten en daarna Gantz. De besprekingen gaan dinsdag verder.
Trump stelde eerder dat zijn vredesplan voor de regio een "uitstekend" plan is, waar ook de Palestijnen zich volgens hem in zullen kunnen vinden. "Ze zullen er eerst misschien negatief op reageren, maar het is werkelijk erg positief voor hen", zei de president. Wat het plan inhoudt, is tot nu toe geheim gehouden.
Meer uit Buitenland
CANBERRA (ANP/RTR) - Ruim een maand nadat in Australië het verbod op sociale media voor jongeren onder de 16 jaar is ingegaan, zijn ongeveer 4,7 miljoen accounts van Australische tieners gedeactiveerd. Dat meldde de Australische internettoezichthouder vrijdag.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrijft op Truth Social dat de internationale vredesraad voor de Gazastrook, die toezicht moet houden op het overgangsbestuur, is gevormd. De zogeheten Board of Peace is een belangrijk onderdeel van de tweede fase van Trumps vredesplan voor Gaza.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft Donald Trump haar Nobelprijs voor de Vrede aangeboden. Dat zegt de oppositiepoliticus enkele uren na afloop van haar lunch met de Amerikaanse president in het Witte Huis. Ze wilde desgevraagd niet ingaan op de vraag of Trump de prijs aannam.
6 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Venezuela is niet bang diplomatiek de degens te kruisen met de Verenigde Staten. Dat zei interim-president Delcy Rodríguez tegenover het Venezolaanse parlement in de zogenoemde State of the Nation. De uitspraak kon rekenen op luid applaus.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado is vol lof over haar gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump. Volgens Machado was hun eerste persoonlijke ontmoeting "geweldig", zo zei ze na afloop van de lunch in het Witte Huis.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis is duidelijk geweest over zijn intenties om Groenland te verwerven. De inzet van Europese militairen op Groenland doet daar niets aan af. Dat zegt woordvoerder Karoline Leavitt in reactie op vragen van journalisten.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Iran heeft onder druk van de Amerikaanse president Donald Trump 800 executies opgeschort, meldt het Witte Huis. Trump waarschuwde Iran eerder voor "ernstige gevolgen" als het regime zou doorgaan met het doden van demonstranten.
9 uur geleden