
Trump heeft geen haast met extra steunpakket
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft geen haast om extra steunmaatregelen om de economie te versterken door het Congres te loodsen. Al is uit het officiële banenrapport gebleken dat in april 20 miljoen banen verloren zijn gegaan.
"We hebben geen haast", aldus Trump tegen tientallen republikeinse Congresleden. De president zette eind maart zijn handtekening onder een steunpakket ter waarde van 2,2 biljoen dollar, waarmee onder meer kleine ondernemingen steun kunnen krijgen op het gebied van loonbetalingen.
Volgens Trumps adviseur Larry Kudlow ligt er voorlopig geen nieuw pakket klaar. De regering-Trump zou eerst de effecten van de heropening van de economie willen afwachten. Vooral de Democraten dringen er bij Trump op aan om meer geld vrij te maken voor afzonderlijke staten en lokale overheden, coronatests en de postdienst.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/RTR) - China wil dat de Verenigde Staten de exportbeperkingen versoepelen op chips die cruciaal zijn voor kunstmatige intelligentie. Voor Beijing zouden afspraken hierover onderdeel moeten zijn van een handelsakkoord voorafgaand aan een mogelijke top tussen presidenten Donald Trump en Xi Jinping, meldde de Britse zakenkrant Financial Times zondag op basis van ingewijden.
4 minuten geledenNIAMEY (ANP/AFP) - De militaire regering van Niger heeft aangekondigd dat de enige industriële goudmijn van het land wordt genationaliseerd. De in 2023 na een staatsgreep aan de macht gekomen junta beschuldigt de Australische exploitant van "ernstige overtredingen", terwijl ze streeft naar meer controle over grondstoffen.
18 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het gemiddelde Amerikaanse invoertarief is nu 20,1 procent. Dat is het hoogste niveau sinds het begin van de jaren 1910, met uitzondering van een korte piek eerder dit jaar, volgt uit berekeningen van de Wereldhandelsorganisatie (WTO) en het Internationaal Monetair Fonds (IMF).
19 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Kunstmatige intelligentie (AI) ontwikkelt zich in rap tempo, maar voor het mainstream maken van humanoïde robots zijn nog meer inspanningen vereist. Volgens Wang Xingxing, topman van het Chinese robotbedrijf Unitree, zou het vereiste expertiseniveau wel binnen één tot drie jaar bereikt kunnen worden.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Meerdere bedrijven overwegen een beursgang in Amsterdam, heeft persbureau Bloomberg vernomen van ingewijden. Zo zou Ahlstrom, een Fins bedrijf in vezelgebaseerde materialen, mogelijk naar het Damrak komen. Ook de uit Praag afkomstige Czechoslovak Group, een producent van gepantserde voertuigen en munitie, overweegt naar verluidt een beursgang in Nederland.
21 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - Mexico klaagt dat het Duitse sportmerk Adidas met een sandaal is gekomen die naar een Mexicaanse deelstaat is vernoemd, zonder dat Mexicanen daar in enige vorm van profiteren. Het gaat om de Oaxaca Slip On van een Mexicaans-Amerikaanse ontwerper die voor het bedrijf werkt, Willy Chavarria. Zijn ontwerp is ook nog eens geïnspireerd op een traditionele inheemse sandaal.
22 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Tesla neemt dit jaar niet deel aan de IAA Mobility-beurs in München. Dat heeft de organisator van het evenement, Verband der Automobilindustrie (VDA), een maand voor de opening van de toonaangevende Duitse autoshow laten weten.
23 uur geleden