Trump: Harris is 'radicaal-linkse gek'
CHARLOTTE (ANP) - De Republikeinse presidentskandidaat Donald Trump heeft vicepresident Kamala Harris woensdag tijdens een campagnebijeenkomst in North Carolina bestempeld als een "radicaal-linkse gek die het land zal vernietigen".
Trump hield zijn eerste campagnebijeenkomst sinds president Joe Biden zondag zijn herverkiezingscampagne staakte en zich achter Harris schaarde als zijn opvolger. In Amerikaanse media hebben Trump-adviseurs gezegd dat ze Harris gaan neerzetten als linkser dan Biden. Die strategie toonde zich woensdagavond toen Trump zijn pijlen op Harris richtte en zei dat zij de "ultra-progressieve drijvende kracht achter elke Biden-catastrofe" is geweest.
In zijn toespraak beweerde de oud-president ook dat Harris voorstander is van de "executie" van baby's om haar standpunt over abortus. "Ze wil abortussen in de achtste en negende maand van de zwangerschap. Dat is prima voor haar, tot aan de geboorte en zelfs na de geboorte", beweerde Trump. Harris belooft van het recht op abortus een prioriteit te maken in haar campagne.
De 78-jarige Republikein viel Biden aan op zijn 81-jarige leeftijd, maar moet van tactiek veranderen omdat hij nu zelf de oudste presidentskandidaat ooit in de VS is geworden. Trump gaf Harris een nieuwe bijnaam, "liegende Kamala" en beweerde dat ze als vicepresident met verantwoordelijkheden rond grensbeleid gemeenschappen heeft "verwoest" door misdaad door migranten.
Meer uit Buitenland
SYDNEY (ANP/RTR) - Australië is donderdag begonnen met een nationale dag van rouw voor de slachtoffers van de schietpartij op Bondi Beach. In het hele land hangen de vlaggen halfstok voorafgaand aan een herdenkingsceremonie bij het iconische Opera House in Sydney.
4 uur geledenDAVOS (ANP/AFP) - Secretaris-generaal van de NAVO Mark Rutte heeft laten weten dat er "nog veel werk te doen is" om een akkoord over Groenland te bereiken. "Ik denk dat het een zeer goede bijeenkomst was vanavond. Maar er is nog veel werk te doen", zei Rutte op het World Economic Forum in Davos na zijn gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump.
4 uur geledenDAVOS (ANP/AFP) - Secretaris-generaal van de NAVO Mark Rutte heeft laten weten dat er "nog veel werk te doen is" om een akkoord over Groenland te bereiken. "Ik denk dat het een zeer goede bijeenkomst was vanavond. Maar er is nog veel werk te doen", zei Rutte op het World Economic Forum in Davos na zijn gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump.
7 uur geledenDAVOS (ANP) - Niet alleen de Verenigde Staten, maar de NAVO-landen "gezamenlijk" gaan Groenland en het Noordpoolgebied verdedigen. Daarop zijn de besprekingen die de Verenigde Staten en Denemarken nu aanknopen gericht, zegt NAVO-topman Mark Rutte. De Amerikaanse president Donald Trump hield tot dusver vol dat hij Groenland, dat bij het koninkrijk Denemarken hoort, wilde annexeren.
9 uur geledenDAVOS (ANP) - De overeenkomst tussen de Verenigde Staten en Denemarken die volgens de Amerikaanse president Donald Trump op tafel ligt, is "voor altijd". "Het is het soort deal dat ik wilde", zei Trump na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ingelaste EU-top over de Groenlandcrisis gaat door, laat een woordvoerder van de voorzitter van de EU-leiders António Costa weten. De EU-leiders komen donderdagavond alsnog bij elkaar, ook nu de Amerikaanse president Donald Trump afziet van importheffingen voor Europese landen die meededen aan een verkenningsmissie in Groenland.
10 uur geledenHASAKAH (ANP/AFP) - Het Syrische leger is naar eigen zeggen het grote gevangenenkamp Al-Hol, niet ver van de Iraakse grens, binnengetrokken. Dat kamp werd jarenlang gecontroleerd door de Syrische Democratische Strijdkrachten (SDF).
11 uur geleden