Trump: Harris is makkelijker te verslaan dan Biden
NEW YORK (ANP) - Donald Trump denkt dat Kamala Harris bij de presidentsverkiezingen in november makkelijker te verslaan is dan Joe Biden was geweest. Dat zei de oud-president zondag op CNN. Trump en zijn campagne vielen na de terugtrekking van Biden zowel de president als vicepresident Harris aan op social media.
Campagneadviseurs van de oud-president lieten journalisten zondag weten dat ze zich geen zorgen maken om Harris als kandidaat. Dit omdat ze haar kunnen koppelen aan de staat van dienst van Biden als president, voornamelijk op het gebied van immigratie en inflatie. Ook plannen ze Harris of een eventuele andere kandidaat neer te zetten als linkser dan Biden op verschillende beleidsterreinen.
De campagne van Trump stelde direct na de bekendmaking van Biden en diens steun aan zijn vicepresident dat Harris het beleid van Biden gefaciliteerd heeft en zijn beleidskeuzes deelt. De campagneleiding meldde daarbij dat er "geen enkel verschil is" tussen Biden en Harris.
Waar Trump stelt Harris makkelijker te kunnen verslaan dan Biden, leken zijn supporters eerder dit weekend een andere mening toegedaan. Tijdens een campagnebijeenkomst in Michigan zaterdag vroeg de oud-president zijn publiek met gejoel duidelijk te maken wie ze het liefst als tegenstander zagen in november, Biden of Harris. Volgens persbureau Bloomberg maakten de aanwezigen toen "met een overweldigende kakofonie van stemmen" duidelijk dat ze liever zagen dat Trump het opnam tegen Biden.
Meer uit Buitenland
LOS ANGELES (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft de Universiteit van Californië in Los Angeles (UCLA) aangeklaagd voor het creëren van een vijandige werkomgeving voor Joodse en Israëlische werknemers. UCLA zou "een oogje hebben dichtgeknepen" voor antisemitisme op de campus tijdens de pro-Palestijnse studentenprotesten.
4 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De State of the Union-toespraak van de Amerikaanse president Donald Trump wordt ook bijgewoond door vrouwen die zakenman Jeffrey Epstein hebben beschuldigd van seksueel misbruik. Ze zijn uitgenodigd door Democraten en zijn uit op gerechtigheid, zei een Democratisch parlementslid voorafgaand aan de speech.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De politie is klaar met de doorzoekingen in de oude woning van de voormalige Britse prins Andrew, meldt de politie. Wat de doorzoekingen hebben opgeleverd, is nog niet bekend.
5 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Koning Harald van Noorwegen is tijdens zijn vakantie op Tenerife opgenomen in het ziekenhuis. De 89-jarige vorst wordt behandeld aan een infectie en uitdroging, heeft het paleis bekendgemaakt. Zijn toestand "is naar omstandigheden goed".
6 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een deal tussen Iran en de Verenigde Staten is "binnen bereik, mits diplomatie de prioriteit krijgt". Dat zegt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi op X. Volgens Araghchi streeft Iran ernaar "in de kortst mogelijke tijd" een "eerlijke en rechtvaardige" deal te sluiten met de VS. Ook herhaalde hij eerdere claims van Iran; het land zou slechts "vreedzame" kerntoepassingen op het oog hebben.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Amerikaanse ambassadeur in Parijs Charles Kushner heeft volgens zijn ambassade een "open en vriendschappelijk" telefoongesprek gevoerd met de Franse minister van Buitenlandse Zaken, Jean-Noël Barrot. Een bron bij de Franse regering zei dat de ambassadeur heeft beloofd zich niet met binnenlandse kwesties te bemoeien. Daarmee lijkt een diplomatieke ruzie gesust.
8 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben tot nu toe 179 gevangenen vrijgelaten onder een nieuwe amnestiewet. Daarnaast hebben 3000 mensen die op borgtocht vrij waren gratie gekregen, meldt Jorge Arreaza die namens het parlement toezicht houdt op de vrijlatingen.
8 uur geleden