Trump: Harris is makkelijker te verslaan dan Biden
NEW YORK (ANP) - Donald Trump denkt dat Kamala Harris bij de presidentsverkiezingen in november makkelijker te verslaan is dan Joe Biden was geweest. Dat zei de oud-president zondag op CNN. Trump en zijn campagne vielen na de terugtrekking van Biden zowel de president als vicepresident Harris aan op social media.
Campagneadviseurs van de oud-president lieten journalisten zondag weten dat ze zich geen zorgen maken om Harris als kandidaat. Dit omdat ze haar kunnen koppelen aan de staat van dienst van Biden als president, voornamelijk op het gebied van immigratie en inflatie. Ook plannen ze Harris of een eventuele andere kandidaat neer te zetten als linkser dan Biden op verschillende beleidsterreinen.
De campagne van Trump stelde direct na de bekendmaking van Biden en diens steun aan zijn vicepresident dat Harris het beleid van Biden gefaciliteerd heeft en zijn beleidskeuzes deelt. De campagneleiding meldde daarbij dat er "geen enkel verschil is" tussen Biden en Harris.
Waar Trump stelt Harris makkelijker te kunnen verslaan dan Biden, leken zijn supporters eerder dit weekend een andere mening toegedaan. Tijdens een campagnebijeenkomst in Michigan zaterdag vroeg de oud-president zijn publiek met gejoel duidelijk te maken wie ze het liefst als tegenstander zagen in november, Biden of Harris. Volgens persbureau Bloomberg maakten de aanwezigen toen "met een overweldigende kakofonie van stemmen" duidelijk dat ze liever zagen dat Trump het opnam tegen Biden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is nog steeds in uitstekende gezondheid. Dat zegt zijn arts in een verklaring die vrijdag door het Witte Huis is uitgegeven.
3 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal alleen een akkoord met Iran ondertekenen als aan zijn "rode lijnen" is voldaan. Dat meldt een functionaris van het Witte Huis vrijdag.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil niet langer de leiding hebben over het Kennedy Center for the Performing Arts, schrijft hij in een uitgebreid bericht op Truth Social. Hij zal samenwerken met het Amerikaanse Congres om het bestuur van het volgens hem "falende" centrum over te dragen. Trump installeerde zichzelf vorig jaar als voorzitter van het centrum en hernoemde het tot het Trump-Kennedy Center.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft de verwijdering bevolen van de naam van president Donald Trump van het Kennedy Center for the Performing Arts. De naam van het prestigieuze cultuurcentrum kan volgens de rechter niet worden gewijzigd zonder tussenkomst van het Congres.
9 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.
15 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.
15 uur geledenMOSKOU (ANP) - Het Kremlin komt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië, zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken, Maria Zacharova.
16 uur geleden