Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump had Assad toch willen doden

Trump had Assad toch willen doden

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Donald Trump had de Syrische president Bashar al-Assad in 2017 toch willen laten doden, terwijl hij dat eerder had ontkend. De Amerikaanse president zei dinsdag tegen Fox News dat hij er klaar voor was, maar dat toenmalig defensieminister Jim Mattis het niet wilde doen.

Spijt dat hij niet heeft doorgezet heeft Trump naar eigen zeggen niet. Wel haalde hij in het vraaggesprek opnieuw uit naar Mattis, door hem "erg overschat, een slecht persoon, een vreselijke generaal en een slechte leider" te noemen. Mattis nam in december 2018 ontslag uit onvrede over Trumps besluit om de Amerikaanse troepen uit Syrië terug te trekken.

In een boek uit 2018 schreef journalist Bob Woodward dat Trump bij Mattis had aangedrongen op een plan om Assad te liquideren na chemische aanvallen op burgers door het Syrische leger, maar dat Mattis de boot afhield. De VS vuurden uiteindelijk wel kruisraketten af op Syrië. Trump zei in september 2018 dat het doden van Assad niet eens in overweging was genomen. Het boek noemde hij " fictie" .

Meer uit Buitenland

Tientallen doden door Israëlische aanvallen op Libanon

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn woensdag tientallen doden en honderden gewonden gevallen, meldt de Libanese overheid. Volgens de Libanese premier Nawaf Salam hebben de aanvallen dichtbevolkte gebieden geraakt.

1 uur geleden
Hegseth: VS behaalde in Iran victorie met hoofdletter V

ARLINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth zegt dat de oorlog met Iran is geëindigd in een "victorie met de hoofdletter V" voor de Verenigde Staten. Hij claimt een "historische overwinning op het slagveld".

1 uur geleden
Hezbollah roept Libanezen op nog niet terug te keren naar huis

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Hezbollah roept bewoners van het zuiden van Libanon, de Bekaavallei en de zuidelijke buitenwijken van Beiroet op om nog niet terug te keren naar huis. Eerst moet er een "officieel en definitief" staakt-het-vuren worden gesloten, zegt de gewapende groep.

2 uur geleden
Turkse media: tien mensen vast voor aanval Israëlisch consulaat

ISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - De Turkse autoriteiten hebben tien mensen vastzitten voor een schietpartij bij het Israëlische consulaat in Istanbul, zeggen onderzoekers tegen het Turkse staatspersbureau Anadolu. Onder die tien zijn ook twee vermoedelijke schutters die gewond zijn geraakt. Zij worden verhoord. Een derde schutter kwam om.

2 uur geleden
Israël meldt grootste aanvallen op Libanon tot nu toe

BEIROET (ANP/RTR) - Het Israëlische leger voert de grootste aanvallen op Libanon uit sinds het begin van de oorlog, zegt de Arabischtalige woordvoerder van het leger. De aanvallen vinden plaats in verschillende delen van het land.

2 uur geleden
Thailand bevestigt 3 doden door beschieting op Straat van Hormuz

BANGKOK (ANP/RTR) - Thailand heeft bevestigd dat er drie mensen zijn gedood bij een Iraanse beschieting van een vrachtschip op de Straat van Hormuz vorige maand. Eerder werden de opvarenden als vermist opgegeven. De Omaanse marine haalde twintig andere bemanningsleden veilig van boord.

2 uur geleden
Trump: heffingen voor landen die Iran wapens leveren

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan invoerheffingen van 50 procent opleggen aan alle landen die wapens leveren aan Iran, meldt Donald Trump op Truth Social. Die maatregel gaat volgens hem per direct in. "Er zullen geen uitzonderingen zijn!"

2 uur geleden