Trump had Assad toch willen doden
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Donald Trump had de Syrische president Bashar al-Assad in 2017 toch willen laten doden, terwijl hij dat eerder had ontkend. De Amerikaanse president zei dinsdag tegen Fox News dat hij er klaar voor was, maar dat toenmalig defensieminister Jim Mattis het niet wilde doen.
Spijt dat hij niet heeft doorgezet heeft Trump naar eigen zeggen niet. Wel haalde hij in het vraaggesprek opnieuw uit naar Mattis, door hem "erg overschat, een slecht persoon, een vreselijke generaal en een slechte leider" te noemen. Mattis nam in december 2018 ontslag uit onvrede over Trumps besluit om de Amerikaanse troepen uit Syrië terug te trekken.
In een boek uit 2018 schreef journalist Bob Woodward dat Trump bij Mattis had aangedrongen op een plan om Assad te liquideren na chemische aanvallen op burgers door het Syrische leger, maar dat Mattis de boot afhield. De VS vuurden uiteindelijk wel kruisraketten af op Syrië. Trump zei in september 2018 dat het doden van Assad niet eens in overweging was genomen. Het boek noemde hij " fictie" .
Meer uit Buitenland
SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - AI-systemen van ChatGPT-maker OpenAI hebben al in mei honderden schadelijke softwarepakketten geüpload naar het platform RubyGems. Dat zeggen AI-onderzoekers. Het incident gebeurde twee maanden voordat AI-systemen van OpenAI tijdens veiligheidstests inbraken bij het programmeursplatform Hugging Face.
2 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Caracas en Paramaribo halen de vriendschapsbanden aan en gaan nauwer samenwerken. Tijdens een staatsbezoek van waarnemend president Delcy Rodríguez van Venezuela aan Suriname zijn afspraken gemaakt over de gezamenlijke aanpak van onder meer onderwijs, toerisme, landbouw en de ontwikkeling van olie en gas. Dat maakten de Surinaamse president Jennifer Simons en haar Venezolaanse ambtsgenoot vrijdag bekend in Paramaribo.
10 uur geledenARLINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bij het Pentagon stilgestaan bij de aanslagen van 11 september 2001. "We weten 25 jaar na de aanslagen dat de wereld nooit meer zal terugkeren naar hoe het was op die prachtige en vredige dinsdagochtend", zei hij.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - In New York is de herdenking begonnen van de aanslagen op het World Trade Center van 11 september 2001. Alle nog levende oud-presidenten en de huidige vicepresident JD Vance waren daarbij aanwezig. President Donald Trump ontbrak. Volgens The New York Times was hij aanvankelijk wel van plan om te komen, maar veranderde hij zijn plannen toen bleek dat hij geen toespraak mocht houden.
12 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse prinses Astrid is vrijdag op 94-jarige leeftijd overleden. Dat meldt het Noorse hof. Astrid was de oudere zus van de onlangs overleden koning Harald.
12 uur geledenPERIM (ANP/AFP/RTR) - De Houthi's hebben het Jemenitische eiland Perim in de zeestraat Bab al-Mandeb veroverd, meldden Jemenitische regeringsbronnen en ooggetuigen aan internationale persbureaus. Daardoor controleren ze nu vrijwel al het gebied rondom die belangrijke zeestraat.
14 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - Nepal schat dat ruim 4,1 miljard euro nodig is voor de wederopbouw van het door overstromingen getroffen gebied in het land. Door het natuurgeweld van eind augustus zijn in Nepal zeker 1385 doden gevallen.
15 uur geleden