Trump haalt ook bakzeil in Michigan
LANSING (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft weer een nederlaag geleden in een rechtszaak die was aangespannen tegen de uitslag van de verkiezingen. Zijn team wilde via de rechter in Michigan voorkomen dat Joe Biden tot winnaar in die staat werd uitgeroepen maar haalde bakzeil.
Het kamp-Trump eiste dat eerst werd geverifieerd dat alle uitgebrachte stemmen wettig zijn. De staatsrechtbank van Michigan weigerde dat vrijdag.
De zaak was een van de vele juridische stappen van de Trump-campagne in de hoop om de Republikeinse president aan de macht te houden nadat zijn uitdager Joe Biden tot winnaar van de verkiezingen is uitgeroepen. Rechtbanken in Michigan en Georgia hebben al meerdere rechtszaken niet-ontvankelijk verklaard die door de Trump-campagne waren aangespannen.
Meer uit Buitenland
STOCKHOLM (ANP) - De Nobelprijs voor de Literatuur gaat dit jaar naar de Canadese auteur Anne Carson (76). De Zweedse Academie, die de prijs toekent, prijst de auteur om haar "vindingrijke oeuvre", waarmee ze "nieuwe vormen heeft gecreëerd voor hedendaagse literatuur".
30 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement weigert de Russische Doema te erkennen na de "nepverkiezingen" in september, stelt het in een verklaring die donderdag is aangenomen. Het roept de EU-lidstaten op dat ook te doen en "af te zien van elk officieel contact met de nieuw samengestelde Staatsdoema en haar leden".
32 minuten geledenLONDEN (ANP) - Opnieuw is een verdachte rond het incident bij de Britse luchtmachtbasis RAF Fairford op borgtocht vrijgelaten. De autoriteiten melden dat het gaat om een 22-jarige Brit. Eerder werden zes andere arrestanten in de zaak ook al vrijgelaten.
59 minuten geledenKRAMATORSK (ANP/AFP) - Bij een Russische aanval op twee bussen in Kramatorsk, in het oosten van Oekraïne, zijn zeker dertig doden gevallen. Ook raakten voor zover bekend achttien mensen gewond. Dat meldt het regionale OM. Eerder was nog sprake van twaalf doden en veertien gewonden. Vermoedelijk werd een glijbom gebruikt bij de aanval, voegt de aanklager toe. Onduidelijk is of het gaat om een aanval op de stad of de gelijknamige oblast.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Een 24-jarige medewerker van de Britse koninklijke marine is in hechtenis genomen omdat hij voor een buitenlandse mogendheid gespioneerd zou hebben. Verdachte Teddy Young werd in mei 2025 ook al aangehouden in het kader van dit onderzoek. Hij is donderdag weer opgepakt en in Londen in hechtenis genomen.
2 uur geledenLESZCZYDOL-NOWINY (ANP/RTR) - Een ex-scholier van een basisschool in Polen heeft volgens media een leraar en een conciërge neergestoken. De conciërge is korte tijd later aan zijn verwondingen overleden. De directeur van de onderwijsinstelling schoot te hulp en is ook gewond geraakt. De 15-jarige aanvaller is volgens de Poolse minister van Binnenlandse Zaken, Marcin Kierwinski, door de politie gearresteerd.
2 uur geledenSEOUL (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Zuid-Korea roept zijn ambassadeur terug uit Oekraïne. Dat meldt het land te midden van een diplomatieke rel met Kyiv.
2 uur geleden