Trump haalt nationale garde weg uit Washington
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag de terugtrekking bevolen van de militairen van de nationale garde uit Washington. Hij zei dat de situatie nu onder controle is na dagen van protesten in verband met de dood van de zwarte Amerikaan George Floyd.
"Ik heb zojuist onze nationale garde bevolen om te beginnen met het terugtrekken uit Washington DC nu alles perfect onder controle is", twitterde hij. "Ze zullen naar huis terugkeren, maar kunnen snel terugkomen als het nodig is. Veel minder demonstranten gisteravond (zaterdag) dan verwacht," voegde hij eraan toe.
In Washington en andere steden werd de nationale garde ingezet in verband met de vele protesten tegen racisme en politiegeweld. De lokale autoriteiten in Washington zitten in hun maag met de aanwezigheid van de nationale garde en ook de federale politiediensten. De politie van Washington zou niet goed zijn geïnformeerd over welke instanties nu allemaal waken over de veiligheid.
De nationale garde (National Guard) behoort tot de reservestrijdkrachten van de VS. Staten kunnen besluiten een beroep te doen op de gardisten bij natuurrampen en andere noodsituaties.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - In Warschau zijn donderdag twee door de Europese Commissie gecharterde vluchten geland met 303 EU-burgers die vastzaten in het Midden-Oosten. Afgelopen maandag haalde de Commissie al 356 EU-burgers met gecharterde vluchten weg uit het Midden-Oosten.
12 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP/DPA) - Israël heeft opnieuw doelen aangevallen in Iran. De krijgsmacht (IDF) zegt dat Taleqan onder vuur is genomen. Die locatie is ook door westerse landen in verband gebracht met het Iraanse nucleaire programma.
16 minuten geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël neemt grondgebied van Libanon in als de Libanese regering niet voorkomt dat de beweging Hezbollah aanvallen op Israël uitvoert.
38 minuten geledenGENÈVE (ANP) - Zo'n 3,2 miljoen mensen zijn in Iran op de vlucht geslagen voor de recente aanvallen, schat de VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR. De meesten zijn vanuit de grote stad richting landelijke gebieden in het noorden van het land getrokken. Ze zoeken daar tijdelijk een veilig heenkomen. Hun aantal zal volgens de organisatie verder oplopen.
46 minuten geledenKYIV (ANP) - De Verenigde Staten hebben vorig jaar een aanbod van Oekraïne laten liggen om onder meer onderscheppingsdrones te leveren, zegt president Volodymyr Zelensky. Om zulke verdedigingswapens tegen bijvoorbeeld Iraanse Shaheds zitten de VS en zijn bondgenoten in het Midden-Oosten te springen sinds Iran ze met vergeldingsaanvallen bestookt.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Moslimextremisten die twee jaar geleden 149 concertgangers doodden in de buurt van Moskou moeten levenslang de gevangenis in. De terreuraanslag op Crocus City Hall was de bloedigste in Rusland in tientallen jaren.
1 uur geledenROME (ANP) - Een Italiaanse militaire basis in Irak is getroffen door een raket, meldt het ministerie van Defensie in Rome. "Er zijn geen slachtoffers of gewonden onder het Italiaanse personeel. Iedereen is veilig", aldus minister van Defensie Guido Crosetto in een korte schriftelijke verklaring. De commandant van het kamp zei op de televisie dat nog onderzocht wordt of misschien sprake was van een drone.
2 uur geleden