Trump haalt 76 miljoen dollar op tijdens conventie
WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump en de Republikeinse Partij hebben 76 miljoen dollar (ongeveer 64 miljoen euro) opgehaald tijdens de nominatieconventie die donderdagavond eindigde. Daarmee verslaan ze de Democraten die tijdens hun conventie van vorige week 70 miljoen dollar bijeenbrachten.
Trump zamelde zijn geld in via zijn campagne, het Republikeinse Nationale Comité en twee fondsenwervende organisaties: Trump Victory en Trump Make America Great Again.
De Trump-campagne beweerde ook dat de conventie 147,9 miljoen keer bekeken was op televisie en online, 25,9 miljoen meer dan bij de Democraten. Volgens tv-meetbureau Nielsen keken echter meer televisiekijkers naar de Democraten dan naar de Republikeinen.
Ongeveer 23,8 miljoen Amerikanen hebben volgens Nielsen donderdagavond tijdens de acceptatiespeech van Trump ingeschakeld. Zijn Democratische rivaal Joe Biden trok een week eerder tijdens zijn toespraak meer tv-kijkers: 24,6 miljoen.
Trump is erin geslaagd zijn tegenstander voor te blijven bij het inzamelen van fondsen voor de presidentsverkiezingen op 3 november, hoewel Biden de kloof aanzienlijk heeft gedicht. Eind juli hadden de Republikeinen meer dan 300 miljoen dollar in hun oorlogskas, de Democraten 294 miljoen. Campagnes en partijcomités rapporteren op 20 september de officiële cijfers over fondsenwerving aan de federale verkiezingscommissie.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese president Xi Jinping heeft tijdens een overleg met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gewaarschuwd voor "botsingen en zelfs conflicten" als verkeerd wordt omgegaan met Taiwan, melden Chinese staatsmedia. Beijing ziet Taiwan als een afvallige provincie, terwijl Washington als bondgenoot wapens levert aan de regering in Taipei.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - Het overleg tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping is na ruim twee uur afgelopen, meldt een functionaris van het Witte Huis. Zij hadden het donderdag in Beijing over onder meer Taiwan en handel.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv heeft te maken met een grote Russische aanval, meldt de burgemeester van de stad, Vitali Klitsjko. "De vijand valt Kyiv aan met drones en ballistische raketten", schrijft de burgemeester op Telegram.
3 uur geledenBEIJING (ANP) - De Chinese leider Xi Jinping heeft de Amerikaanse president Donald Trump donderdag met een handdruk in Beijing verwelkomd. De twee leiders zijn bij elkaar gekomen voor een topontmoeting over onder meer Iran, handel en Taiwan.
3 uur geledenHAVANA (ANP) - Cuba heeft helemaal geen diesel en stookolie meer, zei de minister van Energie en Mijnbouw van het land. De hoofdstad Havana heeft te maken met de ergste stroomuitval in tientallen jaren door een Amerikaanse blokkade die het eiland van brandstof heeft afgesneden.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zetten voor het oplossen van de vastgelopen situatie rond de Straat van Hormuz in op de steun van China. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken in gesprek met Fox News aan boord van de Air Force One, onderweg naar China.
6 uur geledenPARK CITY (ANP) - Een Amerikaanse vrouw die een kinderboek over rouw schreef nadat ze haar echtgenoot had vergiftigd, is veroordeeld tot levenslang zonder mogelijkheid tot vervroegde vrijlating. Dat melden Amerikaanse media.
6 uur geleden