Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump: geen overlevenden bij vliegcrash, wijst naar Democraten

Trump: geen overlevenden bij vliegcrash, wijst naar Democraten

WASHINGTON (ANP) - Alle inzittenden van het vliegtuig en de helikopter die tegen elkaar aan vlogen in Washington D.C. zijn omgekomen, zegt de Amerikaanse president Donald Trump. Hij sprak van een "echte tragedie". Trump zei grondig uit te zoeken wat er is gebeurd, maar wees al naar de Democraten en het diversiteitsbeleid bij de overheid.

"We zijn hier om de tranen weg te vegen en om toewijding, liefde en ondersteuning te bieden", aldus Trump. "Op dit soort momenten verdwijnen de verschillen tussen Amerikanen."

Trump uitte uitgebreid kritiek op de vorige presidenten Barack Obama en Joe Biden, en zei dat de veiligheid in de luchtvaart onder druk staat doordat er diversiteitsbeleid gevoerd zou zijn. Volgens Trump staat de kwaliteit van de luchtverkeersleiding daardoor onder druk. Hij benadrukte ook dat de helikopter van alles had kunnen doen om de botsing te voorkomen.

'Gezond verstand'

Een groot deel van de persconferentie ging over diversiteitsbeleid en andere beleidskeuzes uit het verleden die de veiligheid aangetast zouden hebben. Nadat Trump dat punt zelf gemaakt had, deden de ministers van Vervoer Sean Duffy en Defensie Pete Hegseth en vervolgens vicepresident J.D. Vance hetzelfde. Geen van hen kwam met bewijs.

Trump erkende dat niet zeker is dat de luchtverkeersleiding een fout heeft gemaakt. Ook is niet bekend of de helikopterpiloot iets verkeerd heeft gedaan. Gevraagd waarom Trump desondanks het diversiteitsbeleid erbij haalde, zei hij: "Omdat ik gezond verstand heb. Helaas hebben veel mensen dat niet."

Nachtkijker

Een van de dingen die nog worden uitgezocht, is of de helikopterpiloot op het moment van het ongeluk een nachtkijker gebruikte. Die zou mogelijk het zicht beperkt hebben.

Volgens Trump zaten aan boord van het vliegtuig naast Amerikanen en Russen ook mensen uit een aantal andere landen. Die landen worden op de hoogte gesteld, aldus de president. Details worden volgens hem later bekendgemaakt.

Meer uit Buitenland

Trump zegt dat hij NAVO sterker heeft gemaakt

WASHINGTON (ANP) - De NAVO is veel sterker dan een jaar geleden en dat komt volgens de Amerikaanse president Donald Trump door zijn beleid. Hij noemde als voorbeeld dat NAVO-landen nu naar defensieuitgaven van 5 procent van het bruto binnenlands product per jaar gaan. Hij erkende dat er momenteel problemen zijn, maar er komen volgens hem ook oplossingen die zijn regering én de NAVO heel gelukkig zullen maken.

11 minuten geleden
Trump wil niet afreizen naar Parijs voor toekomstige G7-top

WASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is niet geïnteresseerd om af te reizen naar Parijs voor een bijeenkomst van de G7. Dat zei de Amerikaanse president in reactie op vragen van journalisten tijdens zijn persmoment rond zijn eenjarige jubileum van zijn tweede termijn als president.

40 minuten geleden
Trump zinspeelt op rol voor María Corina Machado in Venezuela

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zou de Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado "graag" een rol geven in dat land. Dat zei hij tijdens een persconferentie in Washington rond zijn eenjarig jubileum in zijn tweede termijn als president.

44 minuten geleden
Gouverneur Walz en andere functionarissen in Minnesota gedagvaard

MINNEAPOLIS (ANP/RTR) - De gouverneur van Minnesota, Tim Walz, en andere hooggeplaatste personen in de staat hebben dagvaardingen ontvangen, meldt een functionaris van het ministerie van Justitie aan persbureau Reuters. Volgens CBS News hebben de dagvaardingen te maken met een strafonderzoek naar het hinderen van federale agenten.

1 uur geleden
VN-rapport waarschuwt voor gevolgen 'bankroet' watersysteem

RICHMOND HILL (ANP) - Het wereldwijde watersysteem verkeert niet alleen in crisis, maar is op veel plaatsen ronduit "failliet", volgens een dinsdag verschenen VN-rapport. "Dit rapport vertelt een ongemakkelijke waarheid: veel regio's leven boven hun hydrologische stand en veel kritieke watersystemen zijn al bankroet", vat hoofdauteur Kaveh Madani van het VN-instituut voor Water, Milieu en Gezondheid de boodschap samen.

2 uur geleden
Le Pen bestrijdt veroordeling in hoger beroep

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse politicus Marine Le Pen heeft in hoger beroep opnieuw bestreden dat ze schuldig is aan het sjoemelen met Europese gelden. Daarvoor werd ze eerder veroordeeld tot een celstraf.

2 uur geleden
Brussel wil landen verplichten bedrijven te weren van 5G-netwerk

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil EU-lidstaten kunnen verplichten risicovolle ict-leveranciers uit 5G-netwerken te weren, bevestigt Eurocommissaris Henna Virkkunen (Technologische soevereiniteit). Eerder op dinsdag presenteerde de Europese Commissie een voorstel voor een nieuw maatregelenpakket voor cyberveiligheid. Daarmee zouden landen en ict-leveranciers uit die landen kunnen worden aangemerkt als "hoog risico" voor de Europese cyberveiligheid en zo worden geweerd van Europese ict-netwerken, verduidelijkt de Eurocommissaris.

2 uur geleden