Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump: geen overlevenden bij vliegcrash, wijst naar Democraten

Trump: geen overlevenden bij vliegcrash, wijst naar Democraten

WASHINGTON (ANP) - Alle inzittenden van het vliegtuig en de helikopter die tegen elkaar aan vlogen in Washington D.C. zijn omgekomen, zegt de Amerikaanse president Donald Trump. Hij sprak van een "echte tragedie". Trump zei grondig uit te zoeken wat er is gebeurd, maar wees al naar de Democraten en het diversiteitsbeleid bij de overheid.

"We zijn hier om de tranen weg te vegen en om toewijding, liefde en ondersteuning te bieden", aldus Trump. "Op dit soort momenten verdwijnen de verschillen tussen Amerikanen."

Trump uitte uitgebreid kritiek op de vorige presidenten Barack Obama en Joe Biden, en zei dat de veiligheid in de luchtvaart onder druk staat doordat er diversiteitsbeleid gevoerd zou zijn. Volgens Trump staat de kwaliteit van de luchtverkeersleiding daardoor onder druk. Hij benadrukte ook dat de helikopter van alles had kunnen doen om de botsing te voorkomen.

'Gezond verstand'

Een groot deel van de persconferentie ging over diversiteitsbeleid en andere beleidskeuzes uit het verleden die de veiligheid aangetast zouden hebben. Nadat Trump dat punt zelf gemaakt had, deden de ministers van Vervoer Sean Duffy en Defensie Pete Hegseth en vervolgens vicepresident J.D. Vance hetzelfde. Geen van hen kwam met bewijs.

Trump erkende dat niet zeker is dat de luchtverkeersleiding een fout heeft gemaakt. Ook is niet bekend of de helikopterpiloot iets verkeerd heeft gedaan. Gevraagd waarom Trump desondanks het diversiteitsbeleid erbij haalde, zei hij: "Omdat ik gezond verstand heb. Helaas hebben veel mensen dat niet."

Nachtkijker

Een van de dingen die nog worden uitgezocht, is of de helikopterpiloot op het moment van het ongeluk een nachtkijker gebruikte. Die zou mogelijk het zicht beperkt hebben.

Volgens Trump zaten aan boord van het vliegtuig naast Amerikanen en Russen ook mensen uit een aantal andere landen. Die landen worden op de hoogte gesteld, aldus de president. Details worden volgens hem later bekendgemaakt.

Meer uit Buitenland

Trump na gesprek met Zelensky: we komen dichter bij einde oorlog

MAR-A-LAGO (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat het einde van de oorlog in Oekraïne dichterbij is gekomen na zijn gesprekken met de Russische en de Oekraïense president zondag. Trump zei tijdens een persconferentie met Volodymyr Zelensky dat nog niet alle kwesties opgelost zijn, maar dat beide partijen steeds dichter bij een deal komen.

2 uur geleden
Regeringspartij Kosovo wint verkiezingen, mogelijk einde impasse

PRISTINA (ANP/RTR) - De partij van premier Albin Kurti heeft bij de Kosovaarse verkiezingen ongeveer de helft van de stemmen gekregen, blijkt uit de voorlopige uitslagen. Dat betekent dat die waarschijnlijk een nieuwe regering kan vormen en er een einde kan komen aan de politieke impasse die al maanden duurt.

2 uur geleden
Houthi's: Israëlische aanwezigheid in Somaliland zou doelwit zijn

SANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische Houthi's hebben gewaarschuwd dat ze iedere Israëlische aanwezigheid in Somaliland als een militair doelwit zullen beschouwen. Somaliland ligt vlak bij het gebied dat de Houthi's in Jemen onder controle hebben, aan de overkant van de Golf van Aden.

2 uur geleden
Kremlin: Rusland en VS eens dat bestand oorlog zou verlengen

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het telefoongesprek tussen Vladimir Poetin en Donald Trump had volgens het Kremlin een "vriendelijke toon". Topadviseur Joeri Oesjakov zei dat de twee presidenten het eens zijn dat er een definitieve oplossing moet komen voor de oorlog in Oekraïne en dat een tijdelijk bestand het conflict alleen maar zou verlengen.

5 uur geleden
Trump denkt dat Poetin oprecht vrede wil

MAR-A-LAGO (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat Poetin oprecht vrede wil. "Beide presidenten willen een deal sluiten", zei Trump toen hij de Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontving op zijn landgoed Mar-a-Lago.

5 uur geleden
Trump meldt 'zeer productief' telefoongesprek met Poetin

PALM BEACH (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump meldt op Truth Social dat hij een "goed en zeer productief" telefoongesprek heeft gevoerd met de Russische president Vladimir Poetin. Hij zei niet waarover de twee spraken.

7 uur geleden
Doden bij protesten in Syrië na bomaanslag op moskee

LATAKIA (ANP/AFP) - In Syrië zijn zeker drie doden gevallen bij protesten van de alawitische minderheid in het land. Duizenden alawieten gingen de straat op om te protesteren tegen een bomaanslag op een alawitische moskee afgelopen vrijdag. Op meerdere plekken liep het uit op confrontaties met tegendemonstranten en veiligheidstroepen van de regering.

7 uur geleden