Trump: geen overlevenden bij vliegcrash, wijst naar Democraten
WASHINGTON (ANP) - Alle inzittenden van het vliegtuig en de helikopter die tegen elkaar aan vlogen in Washington D.C. zijn omgekomen, zegt de Amerikaanse president Donald Trump. Hij sprak van een "echte tragedie". Trump zei grondig uit te zoeken wat er is gebeurd, maar wees al naar de Democraten en het diversiteitsbeleid bij de overheid.
"We zijn hier om de tranen weg te vegen en om toewijding, liefde en ondersteuning te bieden", aldus Trump. "Op dit soort momenten verdwijnen de verschillen tussen Amerikanen."
Trump uitte uitgebreid kritiek op de vorige presidenten Barack Obama en Joe Biden, en zei dat de veiligheid in de luchtvaart onder druk staat doordat er diversiteitsbeleid gevoerd zou zijn. Volgens Trump staat de kwaliteit van de luchtverkeersleiding daardoor onder druk. Hij benadrukte ook dat de helikopter van alles had kunnen doen om de botsing te voorkomen.
'Gezond verstand'
Een groot deel van de persconferentie ging over diversiteitsbeleid en andere beleidskeuzes uit het verleden die de veiligheid aangetast zouden hebben. Nadat Trump dat punt zelf gemaakt had, deden de ministers van Vervoer Sean Duffy en Defensie Pete Hegseth en vervolgens vicepresident J.D. Vance hetzelfde. Geen van hen kwam met bewijs.
Trump erkende dat niet zeker is dat de luchtverkeersleiding een fout heeft gemaakt. Ook is niet bekend of de helikopterpiloot iets verkeerd heeft gedaan. Gevraagd waarom Trump desondanks het diversiteitsbeleid erbij haalde, zei hij: "Omdat ik gezond verstand heb. Helaas hebben veel mensen dat niet."
Nachtkijker
Een van de dingen die nog worden uitgezocht, is of de helikopterpiloot op het moment van het ongeluk een nachtkijker gebruikte. Die zou mogelijk het zicht beperkt hebben.
Volgens Trump zaten aan boord van het vliegtuig naast Amerikanen en Russen ook mensen uit een aantal andere landen. Die landen worden op de hoogte gesteld, aldus de president. Details worden volgens hem later bekendgemaakt.
Meer uit Buitenland
MANILLA (ANP) - Alles wijst er op dit moment op dat Thomas Markle, de vader van Meghan, mogelijk "een zedendelinquent van de ergste soort" is. Dat zegt Jonvic Remulla, de Filipijnse minister van Binnenlandse Zaken, tegen de Britse krant The Guardian. Volgens hem zal een volledig forensisch onderzoek "uitsluitsel geven".
11 minuten geledenVADUZ (ANP) - In Liechtenstein is gedemonstreerd tegen het besluit van erfprins Alois om de versoepeling van de abortuswetgeving tegen te houden. Zo'n 250 mensen marcheerden naar het kasteel van Vaduz, de residentie van het Liechtensteinse vorstenhuis.
28 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft tijdens de demonstraties van zaterdag 1314 mensen aangehouden, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken. Daarnaast raakten 53 agenten gewond bij confrontaties en werden 24 winkels geplunderd.
2 uur geledenTRAPPES (ANP/AFP) - De hechtenis van de verdachte van een schietpartij bij Parijs is om psychiatrische redenen opgeheven, meldt de antiterrorismeafdeling van het Franse OM. Er vindt nu psychiatrisch onderzoek plaats. Door het geweld van vrijdag viel een dode en raakten vijf mensen gewond.
3 uur geledenBERCHTESGADEN (ANP/DPA) - De brand in het voormalige theehuis van Adolf Hitler, bekend als het Adelaarsnest, is in de nachtelijke uren opgelaaid. Het heeft "opnieuw kamerhoog gebrand", aldus de Duitse politie. De brandweer rukte uit en bluste de brand.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - In het centrum van Barcelona hebben jongeren zaterdagmiddag en -avond winkels geplunderd en containers en auto's in brand gestoken. Dat melden verschillende Spaanse media, waaronder El Confidencial.
6 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - De Westelijke Jordaanoever wordt afgesloten tijdens de parlementaire verkiezingen in Israël dinsdag. Dat kondigde het Israëlische leger in de nacht van zaterdag op zondag aan.
6 uur geleden