Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump: geen overlevenden bij vliegcrash, wijst naar Democraten

Trump: geen overlevenden bij vliegcrash, wijst naar Democraten

WASHINGTON (ANP) - Alle inzittenden van het vliegtuig en de helikopter die tegen elkaar aan vlogen in Washington D.C. zijn omgekomen, zegt de Amerikaanse president Donald Trump. Hij sprak van een "echte tragedie". Trump zei grondig uit te zoeken wat er is gebeurd, maar wees al naar de Democraten en het diversiteitsbeleid bij de overheid.

"We zijn hier om de tranen weg te vegen en om toewijding, liefde en ondersteuning te bieden", aldus Trump. "Op dit soort momenten verdwijnen de verschillen tussen Amerikanen."

Trump uitte uitgebreid kritiek op de vorige presidenten Barack Obama en Joe Biden, en zei dat de veiligheid in de luchtvaart onder druk staat doordat er diversiteitsbeleid gevoerd zou zijn. Volgens Trump staat de kwaliteit van de luchtverkeersleiding daardoor onder druk. Hij benadrukte ook dat de helikopter van alles had kunnen doen om de botsing te voorkomen.

'Gezond verstand'

Een groot deel van de persconferentie ging over diversiteitsbeleid en andere beleidskeuzes uit het verleden die de veiligheid aangetast zouden hebben. Nadat Trump dat punt zelf gemaakt had, deden de ministers van Vervoer Sean Duffy en Defensie Pete Hegseth en vervolgens vicepresident J.D. Vance hetzelfde. Geen van hen kwam met bewijs.

Trump erkende dat niet zeker is dat de luchtverkeersleiding een fout heeft gemaakt. Ook is niet bekend of de helikopterpiloot iets verkeerd heeft gedaan. Gevraagd waarom Trump desondanks het diversiteitsbeleid erbij haalde, zei hij: "Omdat ik gezond verstand heb. Helaas hebben veel mensen dat niet."

Nachtkijker

Een van de dingen die nog worden uitgezocht, is of de helikopterpiloot op het moment van het ongeluk een nachtkijker gebruikte. Die zou mogelijk het zicht beperkt hebben.

Volgens Trump zaten aan boord van het vliegtuig naast Amerikanen en Russen ook mensen uit een aantal andere landen. Die landen worden op de hoogte gesteld, aldus de president. Details worden volgens hem later bekendgemaakt.

Meer uit Buitenland

VN-rapporteur Palestijnse gebieden opnieuw op sanctielijst VS

WASHINGTON (ANP) - De VS hebben de VN-rapporteur voor de mensenrechten in de bezette Palestijnse gebieden, Francesca Albanese, opnieuw op een sanctielijst van individuen gezet. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Financiën.

6 minuten geleden
Israël verklaart zuiden van Libanon tot 'gevechtszone'

BEIROET (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft heel Zuid-Libanon verklaard tot "gevechtszone" en inwoners opgeroepen te evacueren. Dat meldt de Arabischtalige woordvoerder van de IDF op X.

4 uur geleden
Oeganda sluit grens met Congo vanwege ebola-uitbraak

KAMPALA (ANP/AFP/RTR) - Oeganda sluit de grens met de Democratische Republiek Congo om de verspreiding van ebola tegen te gaan, laat de Oegandese regering weten. In Congo zijn meer dan 900 vermoedelijke ebolagevallen en meer dan 220 sterfgevallen. Oeganda heeft zeven gevallen van ebola en een sterfgeval gemeld.

7 uur geleden
Hamas bevestigt dood militaire leider door aanval Israël

GAZA-STAD (ANP/RTR) - De Palestijnse beweging Hamas bevestigt de dood van de militair leider Mohammed Odeh. Eerder zeiden Israëlische vertegenwoordigers al dat hij was omgekomen bij een aanval van het Israëlische leger (IDF) op Gaza-Stad.

8 uur geleden
Israël beveelt evacuatie van Zuid-Libanese stad Tyrus

TYRUS (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht heeft woensdag de evacuatie bevolen van de Zuid-Libanese stad Tyrus en omgeving. Er zijn plannen om daar doelen van Hezbollah aan te vallen, aldus een legerwoordvoerder op X.

8 uur geleden
Twee kinderen na treinongeluk België mogelijk snel uit ziekenhuis

BUGGENHOUT (ANP) - Twee van de vijf kinderen die dinsdag zwaargewond raakten bij het ongeluk tussen een trein en een schoolbusje in België, kunnen mogelijk binnenkort het ziekenhuis verlaten. Dat zegt de directrice van de school waar de kinderen op zitten tegen VRT Nieuws. "Maar helaas zijn er nog drie leerlingen die nog heel ernstig gewond zijn en die nog veel zorgen nodig hebben."

11 uur geleden
Eerste Laotianen in overstroomde grot na week gevonden

VIENTIANE (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben in Laos vijf van de zeven mensen gevonden die een week geleden vast kwamen te zitten in een overstroomde grot. De Laotianen waren op zoek naar goud.

11 uur geleden