Trump: geen Cubaanse rum, sigaren en hotels meer voor Amerikanen
VERKIEZINGEN VSWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn burgers woensdag verboden om nog langer Cubaanse rum of sigaren te importeren of om in Cubaanse hotels die in staatshanden zijn te verblijven. Met de nieuwe maatregelen tegen Cuba hoopt Trump de fel anticommunistische Cubaans-Amerikaanse gemeenschap in Florida, een cruciale staat bij de komende verkiezingen, voor zich te winnen. Sinds Trump aan de macht is, is er een ommekeer gekomen in de toenadering die de Verenigde Staten onder president Barack Obama zochten met voormalige koudeoorlogsvijand Cuba.
Trumps medewerkers denken dat de harde stellingname tegen het communistische regime op het Caraïbische eiland het goed doet bij de Cubaans-Amerikaanse gemeenschap in Zuid-Florida. In die staat gaat het momenteel gelijk op tussen Trump en zijn Democratische uitdager Joe Biden.
"Vandaag, als onderdeel van onze voortdurende strijd tegen communistische onderdrukking, kondig ik aan dat het ministerie van Financiën Amerikaanse reizigers zal verbieden om te verblijven in eigendommen van de Cubaanse overheid", zei Trump op een bijeenkomst in het Witte huis. "We leggen ook de import van alcohol en Cubaanse tabak verder aan banden", zei Trump in een ceremonie ter ere van veteranen die meededen aan de mislukte invasie van Cuba in de Varkensbaai in 1961, die door de VS werd gesteund.
Trumps maakt daarmee beleid van zijn voorganger Obama ongedaan. Die stond Amerikanen toe om, voor eigen gebruik, weer zoveel Cubaanse rum en sigaren mee terug te nemen als ze in hun persoonlijke bagage kunnen meenemen. In de nieuwe situatie mogen Amerikanen de gerenommeerde Cubaanse genotsmiddelen nog wel kopen, maar niet meer mee naar huis nemen.
De Cubaanse ambassade in Washington keurt het besluit af en wijst erop dat de sancties die eerder zestig jaar lang golden nooit hun doel bereikten. De maatregelen zullen geen directe gevolgen hebben voor de Cubaanse economie omdat buitenlanders vanwege de coronapandemie niet naar het eiland mogen afreizen.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben 379 politieke gevangenen amnestie verleend. Dat heeft een parlementariër die toezicht houdt op het proces gezegd, nadat vrijdag een amnestiewet werd aangenomen die al werd verwacht sinds het afzetten van ex-president Nicolás Maduro.
2 uur geledenST. ANTON AM ARLBERG (ANP/DPA) - Het aantal skiërs dat vrijdag in Oostenrijk door lawines is omgekomen, is volgens lokale autoriteiten opgelopen tot vijf. Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk leek aanvankelijk twee mensen het leven te hebben gekost. Maar een van de drie gewonden die werden gered, overleed later op de avond alsnog in het ziekenhuis.
4 uur geledenST. ANTON AM ARLBERG (ANP) - Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk heeft vrijdag aan zeker twee mensen het leven gekost. Dat meldt Blick.
13 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering overweegt een wet om Andrew Mountbatten-Windsor uit de lijn van koninklijke troonopvolging te verwijderen. Dit zou volgens een Britse functionaris gebeuren zodra het politieonderzoek naar de banden van Andrew met de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein is afgerond. Hij staat momenteel achtste in lijn.
13 uur geledenSTUTTGART (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz is op het partijcongres van de CDU met 91 procent van de stemmen herkozen als partijvoorzitter. Dat meldt de Frankfurter Allgemeine Zeitung. Zijn herverkiezing kon rekenen op luid applaus uit de zaal. In 2024 en 2022 haalde hij respectievelijk 90 en 94,6 procent van de stemmen.
14 uur geledenKYIV (ANP) - Zowel de Amerikanen als de Russen zetten Oekraïne nog steeds onder druk om de Donbas op te geven, zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een interview met persbureau AFP. Volgens Zelensky houden de twee Kyiv voor dat dit nodig is als Oekraïne wil "dat de oorlog morgen eindigt". Oekraïne heeft nog altijd een deel van de Donbas in handen en heeft meermaals benadrukt niet eenzijdig land te kunnen opgeven.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten willen volgende maand alsnog astronauten rond de maan laten vliegen. Een generale repetitie van de lancering in de afgelopen dagen is goed verlopen, daarom mikt ruimtevaartorganisatie NASA vooralsnog op een vertrek op 6 maart. Dat was al de eerste mogelijkheid om te lanceren. De Artemis II-missie moet de laatste voorbereiding zijn op een nieuwe maanlanding.
15 uur geleden