Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump geeft eerste reeks interviews sinds vertrek uit Witte Huis

Trump geeft eerste reeks interviews sinds vertrek uit Witte Huis

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump heeft woensdagavond op de Amerikaanse televisie zijn eerste interviews gegeven sinds hij op 20 januari uit het Witte Huis vertrok. Trump liet zich interviewen door Fox News, Newsmax en OAN, allemaal zenders die hem gunstig gezind zijn, om te spreken over het overlijden van de conservatieve radiopresentator Rush Limbaugh.

Trump gebruikte het gesprek met Newsmax om uit te halen naar Twitter, dat hem van het platform haalde na de dodelijke bestorming van het Capitool door zijn aanhangers op 6 januari. Trump zei dat Twitter "saai" was geworden sinds hij in de ban is gedaan.

Toen hem werd gevraagd of hij weer actief wil worden op sociale media zei Trump te "onderhandelen met een aantal mensen". "Er is ook de mogelijkheid om een eigen website bouwen", aldus Trump, die erop leek te wijzen dat zijn aanhang zal zorgen voor voldoende bezoekers.

Biden

Behalve Twitter kreeg ook president Joe Biden het te verduren. Trump noemde hem "mentaal weg". Trump wilde niet ingaan op de vraag of hij zich in 2024 weer verkiesbaar stelt voor het presidentschap. "Dat zal ik nog niet zeggen, maar we hebben enorm veel steun", zei hij. "Ik ben de enige die met impeachment te maken krijgt, van wie de populariteitscijfers stijgen."

Sinds Trump het Witte Huis heeft verlaten verblijft hij in zijn resort Mar-a-Lago in Florida. De voormalige president blijft volharden in zijn ongefundeerde claims van verkiezingsfraude door de Democraten, die voor zijn aanhangers de reden waren om in januari het parlement aan te vallen.

Meer uit Buitenland

Trump sluit staakt-het-vuren in Iran uit

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit een bestand in Iran uit. Volgens hem zijn Israël en de Verenigde Staten aan de winnende hand in de oorlog en is er dus geen reden om te stoppen.

2 uur geleden
VS sturen 2500 extra mariniers naar Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.

6 uur geleden
Regering VS wil geld terug van Harvard-universiteit

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.

7 uur geleden
Khamenei schuift aanvallen op Turkije en Oman af op Israël

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leider Mojtaba Khamenei heeft ontkend dat zijn land verantwoordelijk is voor raket- en droneaanvallen op Turkije en Oman. Volgens hem zijn die aanvallen "onder valse vlag" opgezet door Israël, bedoeld om verdeeldheid in het Midden-Oosten te zaaien.

7 uur geleden
Levenslang voor Franse jihadist om genocide op Jezidi's

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse jihadist Sabri Essid is bij verstek veroordeeld tot levenslang voor zijn rol bij de misdaden van Islamitische Staat (IS) tegen de Jezidi-minderheid in Irak. Hij werd schuldig bevonden aan onder meer genocide en misdaden tegen de menselijkheid, omdat hij deel zou hebben genomen aan de handel in tot slaaf gemaakte Jezidi's.

7 uur geleden
Acteur Chuck Norris (86) overleden

HONOLULU (ANP/AFP) - Acteur Chuck Norris is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat maakte zijn familie vrijdag bekend. Norris geldt als een van de grote actiehelden van de jaren tachtig.

9 uur geleden
Trump noemt bondgenoten 'lafaards' om Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op sociale media hard uitgehaald naar bondgenoten die niet bijdragen aan het heropenen van de Straat van Hormuz. Hij maakte ze in hoofdletters uit voor lafaards. "We zullen dit onthouden."

9 uur geleden