Trump geeft Biden en Harris de schuld voor mogelijke moordpoging
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump zegt dat het door president Joe Biden en vicepresident Kamala Harris komt dat mensen hem zouden willen vermoorden. Hij wijst naar de "retoriek" van de twee Democraten, na een aanslag op zijn leven in juli en een mogelijke moordpoging op zondag bij zijn golfbaan.
De verdachte van zondag "geloofde de woorden van Biden en Harris en handelde daarnaar", zei Trump in een interview met Fox News. "Hun retoriek zorgt ervoor dat ik beschoten word, terwijl ik juist degene ben die het land gaat redden." Ryan Wesley Routh werd door de beveiliging van Trump gespot in een bosje bij de golfbaan waar hij aan het spelen was. De Secret Service opende het vuur op Routh, die later kon worden opgepakt. Volgens de FBI lijkt het erop dat hij van plan was Trump te doden.
Trump zei dat Biden en Harris "zeer opruiende taal" gebruiken en suggereerde dat hijzelf zich nu nog inhoudt. "Ik kan die taal ook gebruiken, veel beter zelfs, maar ik doe het niet."
Biden en Harris noemen Trump vaak een "gevaar voor de democratie", onder meer omdat hij weigerde de verkiezingsuitslag van 2020 te accepteren en nepnieuws verspreidt. Ze hebben het incident bij de golfbaan beiden veroordeeld en zijn "opgelucht" dat Trump ongedeerd is.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP) - Personeelsleden van de Amerikaanse ambassade in Jeruzalem mogen van de ambassadeur vertrekken in verband met de spanningen in de regio. Ambassadeur Mike Huckabee dringt er wel op aan dat mensen die liever weggaan uit Israël, dat beter vrijdag nog kunnen doen.
41 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran roept de VS opnieuw op zijn "buitensporige eisen" te laten vallen als het een deal met Teheran wil bereiken. Dat zegt buitenlandminister Abbas Araghchi. Afvaardigingen van de twee landen spraken elkaar donderdag in Genève, onder bemiddeling van Oman.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rond de kerncentrale in het Oekraïense Zaporizja is een bestand afgesproken, om kabels te kunnen repareren. De kerncentrale is al sinds kort na de inval in Oekraïne in 2022 in Russische handen.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse Labourpartij heeft een pijnlijke nederlaag geleden in Gorton and Denton, een kiesdistrict bij Manchester dat traditioneel een Labour-bolwerk is. De Green Party won de tussentijdse verkiezingen, terwijl Labour zelfs naar de derde plaats zakte, achter de radicaalrechtse partij Reform UK van Nigel Farage.
6 uur geledenISLAMABAD (ANP/AFP) - De Pakistaanse minister van Defensie heeft in de nacht van donderdag op vrijdag de "open oorlog" verklaard aan de Afghaanse Taliban-regering. De buurlanden voeren al dagen dodelijke aanvallen uit op elkaars grondgebied.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Melania Trump zit volgende week een vergadering van de VN-Veiligheidsraad voor. Het is de eerste keer dat een first lady een dergelijke functie bekleedt. Melania zal "de rol van onderwijs benadrukken bij het bevorderen van tolerantie en wereldvrede", meldt haar kantoor in een verklaring.
14 uur geledenGENÈVE (ANP) - De Amerikaanse en Oekraïense delegaties die donderdag hebben overlegd in Genève hebben na afloop van hun gesprek gebeld met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Hij schrijft op X dat er een "grote bereidheid" is voor een volgende bijeenkomst, waar ook de Russen zouden moeten aansluiten.
15 uur geleden