Trump geeft Biden en Harris de schuld voor mogelijke moordpoging
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump zegt dat het door president Joe Biden en vicepresident Kamala Harris komt dat mensen hem zouden willen vermoorden. Hij wijst naar de "retoriek" van de twee Democraten, na een aanslag op zijn leven in juli en een mogelijke moordpoging op zondag bij zijn golfbaan.
De verdachte van zondag "geloofde de woorden van Biden en Harris en handelde daarnaar", zei Trump in een interview met Fox News. "Hun retoriek zorgt ervoor dat ik beschoten word, terwijl ik juist degene ben die het land gaat redden." Ryan Wesley Routh werd door de beveiliging van Trump gespot in een bosje bij de golfbaan waar hij aan het spelen was. De Secret Service opende het vuur op Routh, die later kon worden opgepakt. Volgens de FBI lijkt het erop dat hij van plan was Trump te doden.
Trump zei dat Biden en Harris "zeer opruiende taal" gebruiken en suggereerde dat hijzelf zich nu nog inhoudt. "Ik kan die taal ook gebruiken, veel beter zelfs, maar ik doe het niet."
Biden en Harris noemen Trump vaak een "gevaar voor de democratie", onder meer omdat hij weigerde de verkiezingsuitslag van 2020 te accepteren en nepnieuws verspreidt. Ze hebben het incident bij de golfbaan beiden veroordeeld en zijn "opgelucht" dat Trump ongedeerd is.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Veiligheidsgaranties voor Oekraïne zijn van cruciaal belang voor zowel Oekraïne als de rest van Europa, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag. Het gaat wat haar betreft om troepen en militaire capaciteit, zodat Oekraïne in staat is zichzelf te verdedigen. Als de Russen de Donbas in handen krijgen, "is het fort gevallen en gaan ze door met het innemen van heel Oekraïne. En als Oekraïne valt, zijn andere regio's in gevaar", zei Kallas bij aankomst in Brussel.
29 minuten geledenPROVIDENCE (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse autoriteiten laten de man vrij die was aangehouden na de dodelijke schietpartij op Brown University. "Ik denk dat het eerlijk is om te zeggen dat er geen reden is om hem als mogelijke verdachte te beschouwen", zei procureur-generaal Peter Neronha van Rhode Island tegen de pers. Hij wilde niet in detail treden over hoe het onderzoek ervoor staat. "Het is duidelijk dat de moordenaar nog rondloopt en daarom gaan we het plan van aanpak niet prijsgeven."
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse acteur en regisseur Rob Reiner (78) en zijn vrouw Michele zijn zondag dood aangetroffen in hun huis in Los Angeles. Dat heeft de familie laten weten aan nieuwszender CNN. De politie gaat uit van een misdrijf. Volgens entertainmentsite People melden meerdere bronnen dat de zoon van het stel hierbij betrokken was. Hij zou worden verhoord, maar de politie heeft dat nog niet bevestigd.
2 uur geledenHONGKONG (ANP) - De Brits-Hongkongse mediamagnaat Jimmy Lai is maandag door het Hooggerechtshof van Hongkong schuldig bevonden aan samenzwering met buitenlandse mogendheden en het publiceren van opruiend materiaal. De veroordeling valt onder de nationale veiligheidswet die China in 2020 aan Hongkong oplegde en kan uitmonden in een levenslange gevangenisstraf.
3 uur geledenSYDNEY (ANP/AFP) - De Australische premier Anthony Albanese heeft maandag gepleit voor strengere wapenwetten, een dag nadat bij een aanslag op een joodse viering bij Bondi Beach bij Sydney vijftien mensen om het leven kwamen.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - In het huis van de Amerikaanse acteur en regisseur Rob Reiner in Los Angeles zijn zondag twee mensen dood aangetroffen. Dat melden Amerikaanse media, waaronder NBCLA.
3 uur geledenSYDNEY (ANP) - Een inzamelingsactie voor Ahmed al Ahmed, de man die een van de schutters ontwapende bij de dodelijke aanslag op een joods feest op Bondi Beach in Sydney, heeft inmiddels ruim 340.000 Australische dollar (zo'n 193.000 euro) opgebracht.
5 uur geleden