Trump geeft Biden en Harris de schuld voor mogelijke moordpoging
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump zegt dat het door president Joe Biden en vicepresident Kamala Harris komt dat mensen hem zouden willen vermoorden. Hij wijst naar de "retoriek" van de twee Democraten, na een aanslag op zijn leven in juli en een mogelijke moordpoging op zondag bij zijn golfbaan.
De verdachte van zondag "geloofde de woorden van Biden en Harris en handelde daarnaar", zei Trump in een interview met Fox News. "Hun retoriek zorgt ervoor dat ik beschoten word, terwijl ik juist degene ben die het land gaat redden." Ryan Wesley Routh werd door de beveiliging van Trump gespot in een bosje bij de golfbaan waar hij aan het spelen was. De Secret Service opende het vuur op Routh, die later kon worden opgepakt. Volgens de FBI lijkt het erop dat hij van plan was Trump te doden.
Trump zei dat Biden en Harris "zeer opruiende taal" gebruiken en suggereerde dat hijzelf zich nu nog inhoudt. "Ik kan die taal ook gebruiken, veel beter zelfs, maar ik doe het niet."
Biden en Harris noemen Trump vaak een "gevaar voor de democratie", onder meer omdat hij weigerde de verkiezingsuitslag van 2020 te accepteren en nepnieuws verspreidt. Ze hebben het incident bij de golfbaan beiden veroordeeld en zijn "opgelucht" dat Trump ongedeerd is.
Meer uit Buitenland
SYDNEY (ANP) - De man die ervan wordt beschuldigd het vuur te hebben geopend op een joodse viering op Bondi Beach in Sydney, is maandag voor het eerst in de rechtszaal verschenen. De 24-jarige Naveed Akram was via een videoverbinding te zien.
32 minuten geledenCOURMAYEUR (ANP) - In Italië is een persoon omgekomen door een lawine, meldt nieuwssite RAI News. Twee mensen raakten zwaargewond. Zij zijn naar het ziekenhuis in Aosta gebracht.
15 uur geledenJERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische regering heeft ingestemd met omstreden plannen om de controle over de bezette Westelijke Jordaanoever uit te breiden. Vorige week ging het Israëlische veiligheidskabinet al akkoord, wat leidde tot kritiek uit onder meer de Europese Unie en het Verenigd Koninkrijk.
15 uur geledenBRATISLAVA (ANP/AFP) - De VS zien geen reden de conclusies uit het Europese rapport naar de doodsoorzaak van de Russische oppositieleider Aleksej Navalny in twijfel te trekken. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio tijdens een gezamenlijke persconferentie met de Slowaakse premier Robert Fico in antwoord op vragen uit de zaal.
15 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense oud-minister Herman Haloesjtsjenko is in de nacht van zaterdag op zondag opgepakt terwijl hij het land probeerde te verlaten. Volgens nieuwssite Ukrainska Pravda is de oud-minister, die in verband wordt gebracht met een grote corruptiezaak, op de grens uit een trein gehaald.
18 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Europese Unie wil nog geen datum noemen waarop Oekraïne EU-lid kan worden, denkt buitenlandchef Kaja Kallas. Oekraïne wil een datum vastleggen in een vredesregeling met Rusland, waarover nu wordt onderhandeld. Het land ziet dat als een van de 'veiligheidsgaranties' die het tegen Rusland moeten beschermen.
18 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook zijn zondag zeker elf mensen gedood door Israëlische aanvallen, meldt de Palestijnse burgerbeschermingsdienst. Het Israëlische leger zegt dat de aanval werd uitgevoerd als reactie op schendingen van het staakt-het-vuren.
19 uur geleden