Trump geeft alsnog noodhulp aan Californië na bosbranden
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft alsnog een verzoek van Californië om aanvullende noodhulp, vanwege bosbranden die de staat in september teisterden, goedgekeurd. Daarmee draaide hij een eerdere afwijzing van zijn regering terug. De toewijzing komt na ingrijpen van de gouverneur van de staat en de leider van de Republikeinen in het Huis van Afgevaardigden.
In een mail zegt een woordvoerder van het Witte Huis dat de Californische gouverneur Gavin Newsom en Kevin McCarthy, een Californische Republikein in het Huis van Afgevaardigden, "een overtuigende zaak hadden gepresenteerd" om goedkeuring van de hulp te verkrijgen.
Newsom zei in een persbericht dat hij "dankbaar was voor (Trump's) snelle reactie". Hij had de president in september gevraagd om een grote ramp te verklaren in zeven counties die waren getroffen door branden die eerder die maand waren begonnen.
Trump had in augustus een belangrijke rampverklaring afgegeven voor sommige delen van de staat, zodat er federale hulp mogelijk is voor mensen en overheden die getroffen zijn door de branden. Maar de volgende maand deden zich nog een aantal grote branden in Californië voor, die aanleiding gaven tot een nieuw hulpverzoek van de staat. In Californië is dit jaar zo'n 1,6 miljoen hectare grond verbrand, waardoor een eerder record werd verbroken en voor 229 miljoen dollar (195 miljoen euro) aan schade werd aangericht.
Eerder op vrijdag zei het Amerikaanse federale bureau voor rampenbestrijding dat de branden die in september ontstonden niet ernstig genoeg waren om tot "grote ramp" te worden verklaard.
Meer uit Buitenland
PARIJS/WARSCHAU (ANP/RTR/DPA) - In veel Europese landen wordt met zorg gekeken naar de verkiezingswinst van Alternative für Deutschland (AfD) in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt. Ideologische bondgenoten vieren de overwinning, terwijl Franse en Poolse ministers spreken van een "zorgwekkend signaal".
4 minuten geledenGAZA-STAD (ANP) - De hulpverlening aan de Gazastrook heeft volgens het Rode Kruis een kritiek dieptepunt bereikt. De hulporganisatie meldt dat de Palestijnse Rode Halve Maan in augustus slechts 93 pallets met hulpgoederen ontving, het laagste maandelijkse aantal sinds het ingaan van het staakt-het-vuren in oktober vorig jaar.
24 minuten geledenMAAGDENBURG (ANP) - De radicaalrechtse partij Alternative für Deutschland (AfD) heeft bij de verkiezingen in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt net geen absolute meerderheid behaald. Uit de voorlopige resultaten blijkt dat AfD 43,8 procent van de stemmen kreeg. Dat is twee keer zo veel als tijdens de verkiezingen van 2021.
4 uur geledenMIAMI (ANP/AFP/RTR) - Bij een ongeluk met een vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air op het Miami International Airport zijn zondag minstens vijf mensen om het leven gekomen. Dat heeft de burgemeester van de stad in de Amerikaanse staat Florida bevestigd. Vijf anderen raakten gewond, van wie drie in kritieke toestand verkeren.
8 uur geledenSANTA MARIA CANCHESDA (ANP/AFP/DPA) - Bij een ontploffing van vuurwerk in een kerk tijdens een dorpsfeest in Mexico zijn minstens tien mensen omgekomen en meer dan zestig mensen gewond geraakt. Dat meldt de regering van de centraal gelegen Mexicaanse staat Mexico.
9 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Een vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air, een Boeing 767, is zondag aan het einde van een landingsbaan op Miami International Airport doorgeschoten. Het vliegtuig raakte daarbij meerdere voertuigen en vloog in brand.
10 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Fabien Roussel is net als in 2022 de kandidaat van de Franse Communistische Partij (PCF) in de Franse presidentsverkiezingen van 2027. Dat heeft hij bekendgemaakt op de Franse zender TF1. Roussel is burgemeester van Saint-Amand-les-Eaux, een plaats nabij de grens met België.
10 uur geleden