Trump geeft al overwinningsspeech op Super Tuesday
PALM BEACH (ANP) - De stembureaus in Californië en Alaska zijn nog niet gesloten op Super Tuesday, maar voormalig president Donald Trump heeft zijn overwinningsspeech al gegeven. "Het was een geweldige dag", zei hij tegen aanhangers in Florida.
Trump wist in de meeste staten waar dinsdag voorverkiezingen waren ruim te winnen. Zijn enige uitdager, oud-gouverneur van South Carolina Nikki Haley, won alleen in Vermont. Trump zet zo een grote stap in de richting van een definitieve nominatie als presidentskandidaat voor de Republikeinse partij.
In zijn overwinningstoespraak sprak Trump niet over Haley, maar keek hij vooruit naar de algemene verkiezingen in november. Hij voorspelde "heel snel" eenheid binnen de Republikeinse partij en haalde stevig uit naar Biden, die hij verantwoordelijk acht voor de hoge inflatie en de oorlogen in Oekraïne en Israël. Hij beloofde ook een harder migratiebeleid.
President Joe Biden, zo goed als zeker de tegenstander van Trump in november, liet dinsdag in een verklaring weten dat zijn rivaal "vastbesloten is onze democratie te vernietigen". En: "Zullen we vooruitgang blijven boeken of zullen we toestaan dat Donald Trump ons leidt naar de chaos, verdeeldheid en obscurantisme die zijn ambtstermijn definieerden?"
Meer uit Buitenland
BELFAST (ANP/AFP) - De voormalige leider van de pro-Britse partij DUP in Noord-Ierland, Jeffrey Donaldson (63), is schuldig bevonden aan achttien zedenmisdrijven, waaronder verkrachting.
41 minuten geledenBRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - België heeft maandag vijf visa afgegeven voor een delegatie van de Taliban. Die komt voor een EU-overleg naar Brussel, waar veel ophef is ontstaan over het geplande bezoek. Het bezoek vindt volgens diplomatieke bronnen en diverse media mogelijk dinsdag plaats.
56 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse premier Sébastien Lecornu overlegt dinsdagochtend met betrokken ministers over de gevolgen van de ernstige hittegolf. Voor een groot deel van het land is vanwege de hitte code rood van kracht.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse muziekproducent Clive Davis is maandag op 94-jarige leeftijd overleden in zijn woning in New York. Dat heeft zijn familie bevestigd aan The New York Times. De voormalige platenbaas werd eerder deze maand opgenomen vanwege gezondheidsproblemen.
3 uur geledenRAS LAFFAN (ANP/AFP/RTR) - Bij een grote ontploffing in een industriële zone in Qatar zijn zeker dertien doden en 66 gewonden gevallen. De explosie was zondag bij aardgasbedrijf Barzan in de industriewijk Ras Laffan, waar het grootste centrum voor vloeibaar aardgas ter wereld is gevestigd. De export van vloeibaar aardgas wordt niet door dit incident getroffen en er zijn geen gevaarlijke stoffen vrijgekomen, aldus de autoriteiten.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse politicus Andy Burnham is in het Britse parlement beëdigd als parlementariër. Dit betekent dat hij officieel Keir Starmer op kan volgen als premier. Burnham won de verkiezing in het district Makerfield vorige week. Hij stelde zich speciaal verkiesbaar om het binnen zijn Labour-partij op te kunnen nemen tegen Starmer.
5 uur geledenBÜRGENSTOCK (ANP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft gezegd dat de Straat van Hormuz geopend wordt en dat Iran inspecteurs van het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) uitnodigt voor nieuwe inspecties, mogelijk deze week al.
7 uur geleden