Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Trump gaat weer bijeenkomsten organiseren voor zijn achterban'

'Trump gaat weer bijeenkomsten organiseren voor zijn achterban'

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump gaat weer bijeenkomsten organiseren voor zijn achterban, meldt persbureau Bloomberg. Een persoon die bekend is met de plannen van de Amerikaanse oud-president zegt dat de eerste twee evenementen al in juni zullen plaatsvinden.

De rally's werden eerder gehouden tijdens Trumps presidentschap en verkiezingscampagnes. Het is volgens de bron nog niet bekend waar de nieuwe bijeenkomsten worden gehouden. Dat wordt nog bepaald door het team van Trump.

Met de bijeenkomsten krijgt de oud-president een groot platform waarmee hij weer direct kan communiceren met zijn achterban. Sinds de bestorming van het parlementsgebouw door zijn aanhangers is hij niet meer welkom op sociale media als Facebook en Twitter. Trump plaatst sindsdien zijn uitlatingen op zijn eigen website en af en toe worden die ook gedeeld door conservatieve tv-zenders.

De 74-jarige Trump heeft nog niet bekendgemaakt of hij in 2024 weer mee wil doen aan de presidentsverkiezingen, maar zinspeelt wel op een nieuwe deelname. De oud-president heeft nog veel steun binnen de Republikeinse partij. Een Trump-criticus binnen de partij, Liz Cheney, verloor woensdag een belangrijke functie in de fractie in het Huis van Afgevaardigden. De ex-president steunde het idee om haar te laten vervangen door Elise Stefanik, die het in de afgelopen jaren meermaals voor hem opnam.

Meer uit Buitenland

Commissie heeft drie opties voor financiële EU-hulp aan Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft donderdag drie opties gepresenteerd om Oekraïne extra financieel te steunen. Een daarvan behelst het ophalen van geld uit de kapitaalmarkt door de EU via bijvoorbeeld obligaties. De tweede optie is dat lidstaten zelf het benodigde kapitaal bijeenbrengen om aan Oekraïne te lenen. De laatste optie lag al op tafel en ligt vooral bij België uiterst gevoelig: het gebruik van de bevroren Russische tegoeden voor een renteloze lening van 141 miljard euro aan Oekraïne.

4 minuten geleden
Zelensky: financiële steun cruciaal voor ons overleven

KYIV (ANP/BLOOMBERG) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky roept Europese bondgenoten op hun verdeeldheid te overwinnen over het gebruik van bevroren Russische tegoeden. Hij noemde het tegenover Bloomberg Television cruciaal voor zijn land dat er voldoende financiële steun komt.

16 minuten geleden
Overheid VS heropend na ondertekening wet door Trump

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een wet ondertekend die de federale overheid tot 30 januari financiert, meldt het Witte Huis. Daarmee is officieel een einde gekomen aan een overheidssluiting van 43 dagen, de langste in de geschiedenis van de Verenigde Staten.

4 uur geleden
Rubio roept op tot inperking wapens voor Soedanese paramilitairen

NIAGARA-ON-THE-LAKE (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, heeft opgeroepen tot internationale actie om wapenleveranties aan de Soedanese Rapid Support Forces (RSF) in te perken. De RSF is sinds april 2023 in oorlog met het leger. Onlangs namen de paramilitairen de belangrijke Soedanese stad el-Fasher in.

4 uur geleden
Politico: Huis stemt volgende week over vrijgave Epstein-dossier

WASHINGTON (ANP) - De Republikeinse voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, Mike Johnson, is van plan volgende week een stemming in te lassen over een maatregel die volledige openbaarmaking van dossiers van het ministerie van Justitie met betrekking tot de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein verplicht stelt. Dat meldt nieuwssite Politico.

7 uur geleden
Huis VS stemt voor wetsvoorstel dat shutdown beëindigt

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft gestemd voor aanname van een wetsvoorstel dat een einde maakt aan de 43 dagen durende overheidssluiting. Maandag was de Senaat al akkoord gegaan met het voorstel.

7 uur geleden
Klimaatdenktank ziet vooruitzichten al vier jaar niet verbeteren

BELÉM (ANP) - Bijgestelde klimaatplannen die landen hebben ingediend bij de VN gaan volgens een analyse van Climate Action Tracker (CAT) niet het gehoopte verschil maken. De wetenschappelijke monitor ziet al vier jaar op rij stagnatie. "De tijd raakt op om een gevaarlijke overschrijding van 1,5 graden opwarming te vermijden", zegt topman Bill Hare van Climate Analytics, een van de onderzoeksinstituten achter de monitor.

8 uur geleden