'Trump gaat weer bijeenkomsten organiseren voor zijn achterban'
WASHINGTON (ANP) - Donald Trump gaat weer bijeenkomsten organiseren voor zijn achterban, meldt persbureau Bloomberg. Een persoon die bekend is met de plannen van de Amerikaanse oud-president zegt dat de eerste twee evenementen al in juni zullen plaatsvinden.
De rally's werden eerder gehouden tijdens Trumps presidentschap en verkiezingscampagnes. Het is volgens de bron nog niet bekend waar de nieuwe bijeenkomsten worden gehouden. Dat wordt nog bepaald door het team van Trump.
Met de bijeenkomsten krijgt de oud-president een groot platform waarmee hij weer direct kan communiceren met zijn achterban. Sinds de bestorming van het parlementsgebouw door zijn aanhangers is hij niet meer welkom op sociale media als Facebook en Twitter. Trump plaatst sindsdien zijn uitlatingen op zijn eigen website en af en toe worden die ook gedeeld door conservatieve tv-zenders.
De 74-jarige Trump heeft nog niet bekendgemaakt of hij in 2024 weer mee wil doen aan de presidentsverkiezingen, maar zinspeelt wel op een nieuwe deelname. De oud-president heeft nog veel steun binnen de Republikeinse partij. Een Trump-criticus binnen de partij, Liz Cheney, verloor woensdag een belangrijke functie in de fractie in het Huis van Afgevaardigden. De ex-president steunde het idee om haar te laten vervangen door Elise Stefanik, die het in de afgelopen jaren meermaals voor hem opnam.
Meer uit Buitenland
PYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Koreaans leider Kim Jong-un heeft het negende congres van de regerende Arbeiderspartij geopend tijdens een grote ceremonie in Pyongyang, meldt het staatspersagentschap KCNA.
24 minuten geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse regering waarschuwt voor deepfakebeelden van president Jennifer Simons. Op de beelden die rondgaan op sociale media wordt Simons neergezet alsof zij het volk toespreekt, waarbij ze opmerkelijke en onjuiste uitspraken doet. De regering benadrukt dat dergelijke video's strafbaar zijn.
3 uur geledenMINSK (ANP) - Belarus kreeg niet tijdig de benodigde visa om donderdag bij de bijeenkomst van Donald Trumps Vredesraad in Washington te zijn. Dat schrijft het ministerie van Buitenlandse Zaken van dat land op X. Onder meer de minister van dat departement, Maxim Ryzhenkov, zou aanwezig zijn.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - NASA heeft een kritisch rapport gepubliceerd over de mislukte ruimtemissie met de Boeing Starliner in 2024, waarbij twee astronauten in de ruimte vastkwamen te zitten. Zij moesten hierdoor ruim negen maanden op ruimtestation ISS doorbrengen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt de arrestatie van de voormalige Britse prins Andrew "triest". Dat zei Trump tegen verslaggevers aan boord van Air Force One.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump krijgt van de rechter een week de tijd om te reageren op het verwijt dat in de rechtszaak die hij aanspande tegen de belastingdienst IRS sprake is van belangenverstrengeling.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De voormalige Britse prins Andrew Mountbatten-Windsor heeft het politiebureau weer verlaten, melden journalisten ter plekke. De politie van Thames Valley bevestigt tegenover de BBC dat hij is vrijgelaten, maar dat het onderzoek nog loopt.
5 uur geleden