'Trump gaat verkiezingen verliezen'
WASHINGTON (ANP) - Hoogleraar geschiedenis Allan Lichtman, die sinds de herverkiezing van Ronald Reagan in 1984 iedere winnaar van de Amerikaanse presidentsverkiezingen juist heeft voorspeld, zegt in een interview met CNN dat Donald Trump "dit jaar het Witte Huis zal verliezen."
Lichtman baseert zijn voorspelling op een model van 13 sleutels die voor elke verkiezing als waar of niet waar kunnen worden beantwoord. Deze sleutels in zijn systeem omvatten factoren als de economie, het functioneren, sociale onrust en schandalen, evenals het persoonlijke charisma van de kandidaten.
"Het geheim is dat je het grote plaatje van de bestaande kracht en prestaties in de gaten houdt. En let niet op de peilingen, de experts, de dagelijkse ups en downs van de campagne. Dat is wat de sleutels meten. Het grote geheel", legde Lichtman uit.
Na 2016 waren Amerikanen op hun hoede voor presidentiële voorspellingsmodellen, omdat toen Trump tegen alle verwachtingen in won. Maar "het afwijzen van Lichtmans bevindingen lijkt alsof je je hoofd in het spreekwoordelijke zand steekt", zei CNN's hoofdredacteur Chris Cillizza.
Hoewel Lichtman al sinds 1982 verkiezingen voorspelt, legde hij uit dat hij nog steeds elke vier jaar evenveel druk voelt. "Ik ben 73 jaar oud", zei hij tegen CNN. "Maar elke keer krijg ik zonder uitzondering vlinders."
In 2000 voorspelde Lichtman overigens dat Al Gore de verkiezingen zou winnen. Hoewel Gore de meeste stemmen kreeg, verloor hij uiteindelijk het presidentschap aan George W. Bush omdat die de meeste kiesmannen verwierf. Lichtman blijft achter de geldigheid van zijn voorspelling staan.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben Colombia's grootste drugskartel Clan del Golfo bestempeld als terroristische organisatie. In een verklaring noemt buitenlandminister Marco Rubio de groepering een "gewelddadige en machtige criminele organisatie" die voornamelijk leeft van cocaïnehandel en verantwoordelijk is voor terroristische aanslagen in Colombia.
1 uur geledenHELSINKI (ANP) - De EU-landen aan de Russische grens mogen niet alleen opdraaien voor hun veiligheid, vinden ze. Acht 'oostflankstaten' vragen de Europese Unie om hun verdediging tegen Rusland "onmiddellijk" en met voorrang te versterken.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR/AFP) - Een Britse man die in mei met een auto inreed op feestvierders in Liverpool, is veroordeeld tot 21,5 jaar gevangenisstraf. Er vielen 134 gewonden, onder wie acht kinderen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Techmiljardair Elon Musk is begonnen met het financieren van Republikeinse campagnes voor de belangrijke tussentijdse verkiezingen van volgend jaar. Bronnen zeggen tegen nieuwssite Axios dat Musk flinke cheques uitschrijft en duidelijk heeft gemaakt dat Republikeinen nog meer geld tegemoet kunnen zien.
4 uur geledenKABUL (ANP) - Meer dan 17 miljoen mensen in Afghanistan worden deze winter geconfronteerd met acute voedselonzekerheid, waarschuwt het Wereldvoedselprogramma (WFP) van de VN. Dat zijn 3 miljoen mensen meer dan vorig jaar.
5 uur geledenROME (ANP) - Toeristen moeten vanaf begin volgend jaar gaan betalen voor een bezoek aan de beroemde Trevifontein in Rome. De entree bedraagt dan 2 euro, berichten Italiaanse media als Sky TG24 en Corriere della Sera.
5 uur geledenHAIDERABAD (ANP/RTR) - De omgekomen schutter van de aanslag op het Australische Bondi Beach, Sajid Akram, was afkomstig uit de Zuid-Indiase stad Haiderabad. Dat heeft de Indiase politie bekendgemaakt.
5 uur geleden