Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump gaat tekeer tegen Biden in eerste speech na debat

Trump gaat tekeer tegen Biden in eerste speech na debat

MIAMI (ANP) - De Republikeinse presidentskandidaat Donald Trump is dinsdagavond (lokale tijd) genadeloos tekeergegaan tegen president Joe Biden, die sinds een zwak optreden in een debat met hem onder druk staat zich terug te trekken als de Democratische presidentskandidaat. Trumps toespraak in Miami voor eigen supporters was zijn eerste publieke optreden sinds het debat tussen de twee.

"Het is de grootste doofpotoperatie in de politieke geschiedenis", zei Trump aan het begin van een 75 minuten durende toespraak, die bijna geheel gericht was op zijn 81-jarige verkiezingsrivaal. "Zoals jullie weten zijn de Democraten allemaal samenzweerders in het sinistere complot om het Amerikaanse publiek te bedriegen over de cognitieve capaciteiten van de man in het Witte Huis."

Commentatoren hadden opgemerkt hoe de 78-jarige Trump zich de afgelopen dagen relatief rustig had gehouden, terwijl Biden zijn best deed het Amerikaanse publiek te overtuigen dat hij geschikt is voor een nieuwe ambtstermijn als president. Nu typeerde hij Biden echter als een "corrupte, incompetente, cognitief gehandicapte" leider, die geen idee heeft waarmee hij bezig is.

Golf

In een typisch Trump-toespraak, bij tijd en wijlen onnavolgbaar en incoherent en vol overdrijvingen en onwaarheden, beschuldigde Trump Biden ervan regelmatig afwezig te zijn in het Witte Huis. Op die momenten zou de regering geleid worden door zijn zoon Hunter, met de hulp van First Lady Jill Biden.

In een wat luchtiger moment daagde Trump Biden uit voor een nieuw debat zonder moderators, waarin "de sterkste man zal blijven staan". Ook daagde hij Biden uit voor een rondje golf. "Het zal een van de meest bekeken sportevenementen in de geschiedenis zijn", zei hij. "Ik geef Joe Biden zelfs tien slagen voorsprong. Als hij wint, geef ik een miljoen dollar aan een goed doel van zijn keuze. En ik wed dat hij dit aanbod niet aanneemt."

Meer uit Buitenland

Netanyahu: oorlog met Iran pas voorbij als uranium weg is

TEL AVIV (ANP/AFP) - De Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran is pas voorbij als de Iraanse voorraad verrijkt uranium is "verwijderd". Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een fragment van het Amerikaanse programma 60 Minutes van CBS. "Het is nog niet voorbij, want er is nog steeds nucleair materiaal", benadrukt Netanyahu.

1 uur geleden
Iran stuurt reactie op Amerikaans vredesvoorstel naar Pakistan

TEHERAN (ANP) - Iran heeft een reactie op het Amerikaanse voorstel om de oorlog te beëindigen naar bemiddelaar Pakistan gestuurd. Dat meldt het Iraanse persbureau IRNA. Volgens het plan zou de huidige fase van de onderhandelingen uitsluitend gericht zijn op het "beëindigen van de vijandelijkheden in de regio", aldus het persbureau.

5 uur geleden
Qatar: vrachtschip voor de kust aangevallen door drone

DOHA (ANP/AFP) - Qatar meldt dat zondagochtend een vrachtschip voor zijn kust is aangevallen door een drone. Er ontstond een kleine brand, die inmiddels is geblust. Er zijn geen slachtoffers gevallen.

6 uur geleden
Duitse regering sceptisch over voorstel Poetin voor EU-gesprekken

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering is sceptisch over de suggestie van de Russische president Vladimir Poetin dat de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder gesprekken met de Europese Unie zou kunnen bemiddelen. Regeringsbronnen noemen het "niet geloofwaardig".

7 uur geleden
Rusland en Oekraïne beschuldigen elkaar van schenden bestand

MOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.

9 uur geleden
Israël deporteert twee activisten van Global Sumud Flotilla

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.

12 uur geleden
Duitsland en Canada verdiepen samenwerking

TORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.

18 uur geleden