Trump gaat met China praten over aanstaande heffingen
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat "waarschijnlijk in de komende 24 uur" met Beijing praten over de heffingen op Chinese goederen. Hij waarschuwde daarbij dat hij de importheffingen voor het Aziatische land mogelijk nog verhoogt tot boven de aangekondigde 10 procent.
Vanaf 4 februari gelden er importheffingen van 25 procent voor Canada en 10 procent voor China, bovenop de eerdere heffingen voor dat land. Eerder op maandag kwamen de VS en Mexico overeen om importheffingen van 25 procent voor dat land met een maand op te schorten. Mexico had toegezegd om 10.000 soldaten neer te zetten aan de grens met de VS om de stroom van illegale drugs in te dammen.
Pakketjes die per post uit China en Canada worden verzonden naar de Verenigde Staten moeten vanaf dinsdag een formele douane-inspectie ondergaan door de nieuwe importheffingen die dan ingaan, meldde de Amerikaanse douane en grensbewaking maandag al.
Ook staat er nog een gesprek met de Canadese premier Justin Trudeau op de planning.
Meer uit Financieel
NYON (ANP/BLOOMBERG) - Nike is in exclusieve onderhandelingen om de wedstrijdballen te maken die gebruikt worden in de mannenedities van de Champions League en andere Europese voetbaltoernooien voor clubs. Daarmee neemt het Amerikaanse sportkledingconcern mogelijk een contract over dat zijn Duitse rivaal Adidas al een kwart eeuw in handen heeft.
10 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden winst gesloten. Een dag eerder noteerde de AEX-index nog stevige winsten doordat beleggers opgelucht reageerden op een staakt-het-vuren dat de Verenigde Staten, Israël en Iran aankondigden. Maar er is veel onzekerheid rond die wapenstilstand.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI schort ambitieuze plannen voor uitbreiding van zijn datacenters in het Verenigd Koninkrijk op, maakte het bedrijf bekend. Het Britse Stargate-project dreigt volgens het bedrijf achter ChatGPT te duur te worden door hoge energiekosten en regelgeving. Voor de regering van premier Keir Starmer is het een tegenvaller, want in zijn plannen voor economische groei spelen AI en datacenters een belangrijke rol.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Gasunie-dochter Hynetwork en het Belgische Fluxys hydrogen gaan een waterstofverbinding tussen Nederland en België aanleggen. Daarover hebben ze een overeenkomst ondertekend. Volgens een verklaring moet de verbinding rond 2030 klaar zijn.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Luchtvaartmaatschappij Lufthansa schrapt vrijdag enkele honderden vluchten vanwege de staking van cabinepersoneel in Duitsland. Op de luchthaven van Frankfurt is 75 procent van de bijna 350 geplande vluchten geannuleerd. Daarnaast zijn tientallen vluchten uit het vliegschema van andere grote luchthavens zoals Hamburg en Berlijn gehaald.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV opent een meldpunt voor zwangere vrouwen die discriminatie ervaren. Met het meldpunt wil de vakbond meer ervaringen bundelen om zo druk op werkgevers en politiek op te voeren om er iets aan te doen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verwacht door de oorlog in het Midden-Oosten op korte termijn voor 20 miljard tot 50 miljard dollar aan verzoeken om financiële steun te krijgen. Topvrouw Kristalina Georgieva heeft dit donderdag gezegd. Ze benadrukte dat de 191 aangesloten landen op het kredietfonds kunnen rekenen als ze hulp nodig hebben.
3 uur geleden