Trump gaat met China praten over aanstaande heffingen
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat "waarschijnlijk in de komende 24 uur" met Beijing praten over de heffingen op Chinese goederen. Hij waarschuwde daarbij dat hij de importheffingen voor het Aziatische land mogelijk nog verhoogt tot boven de aangekondigde 10 procent.
Vanaf 4 februari gelden er importheffingen van 25 procent voor Canada en 10 procent voor China, bovenop de eerdere heffingen voor dat land. Eerder op maandag kwamen de VS en Mexico overeen om importheffingen van 25 procent voor dat land met een maand op te schorten. Mexico had toegezegd om 10.000 soldaten neer te zetten aan de grens met de VS om de stroom van illegale drugs in te dammen.
Pakketjes die per post uit China en Canada worden verzonden naar de Verenigde Staten moeten vanaf dinsdag een formele douane-inspectie ondergaan door de nieuwe importheffingen die dan ingaan, meldde de Amerikaanse douane en grensbewaking maandag al.
Ook staat er nog een gesprek met de Canadese premier Justin Trudeau op de planning.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Financiële instellingen moeten meer doen om beter bestand te zijn tegen geopolitieke risico's, zoals de dreigingen van de Amerikaanse president Donald Trump om Groenland in te nemen. Dat heeft directeur toezicht Steven Maijoor van De Nederlandsche Bank (DNB) tegen journalisten gezegd.
30 minuten geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Chinezen hebben aanzienlijk meer uitgegeven in de vakantieperiode rond het Chinese Nieuwjaar dan vorig jaar. Het aantal reizen en hotelovernachtingen steeg flink. Ook verkochten winkeliers meer. Dit gebeurde wel na stimulering door de overheid.
1 uur geledenPANAMA-STAD (ANP/BLOOMBERG) - APM Terminals, onderdeel van de Deense containerrederij A.P. Møller-Maersk, neemt tijdelijk de werkzaamheden in de havens van Panama over van het Hongkongse conglomeraat CK Hutchison. De stap volgt op de nietigverklaring door het Panamese Hooggerechtshof van de contracten van CK Hutchison voor de exploitatie van de havens van Balboa en Cristóbal, aan beide uiteinden van het Panamakanaal.
1 uur geledenDELFT (ANP) - Betalen of niet betalen, dat zijn de enige twee keuzes die telecomprovider Odido heeft na het dreigement van cybercriminele groep ShinyHunters om de gestolen data openbaar te maken. Dat zegt universitair hoofddocent Rolf van Wegberg van de TU Delft, die onderzoek doet naar hoe cybercriminelen hun geld verdienen.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse overheid wil dat Netflix, Disney+, Amazon Prime Video en andere streamingdiensten zich aan dezelfde toegankelijkheids- en inhoudsregels gaan houden die gelden voor traditionele omroepen zoals de BBC. Die regels zijn opgesteld door mediatoezichthouder Ofcom en bepalen onder meer dat schadelijk taalgebruik en gewelddadig of aanstootgevend materiaal gemeden moet worden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL verwacht de komende tijd met veel minder postbezorgers te werken. Volgens vakbond FNV gaat het om een krimp met 2000 tot 3000 banen, bevestigt vakbondsbestuurder Pieter Beuzenberg na een bericht van het FD. Vanaf juli mag PostNL langer doen over het bezorgen van post en daardoor zijn er minder bezorgers nodig.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van de bitcoin is dinsdag verder gedaald, waardoor de grootste digitale munt afstevent op de slechtste maand sinds 2022. In dat jaar vielen enkele cryptobedrijven om.
3 uur geleden