Trump gaat 'losbandige' zuidgrens VS op 30 juni bezoeken
WASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse president Donald Trump is van plan om op 30 juni, samen met de gouverneur van Texas Greg Abbott, een bezoek te brengen aan de zuidgrens van de Verenigde Staten. Zowel de oud-president als Abbott hebben zich beklaagd over het toenemende aantal immigranten in de VS sinds het aantreden van Trumps opvolger Joe Biden.
"We zijn van een beveiligde grens waar de hele wereld jaloers op was naar een losbandige grens gegaan waar mensen wereldwijd medelijden mee hebben", zei Trump in een verklaring waarin hij aankondigde de uitnodiging van Abbott om de grens te bezoeken, te accepteren. "Het kabinet van Biden heeft de sterkste en veiligste grens in de Amerikaanse geschiedenis van mij geërfd. In slechts enkele weken hebben ze echter de ergste crisis aan de grens in de Amerikaanse geschiedenis veroorzaakt", aldus Trump.
Sinds Biden de restricties op immigratie die waren ingesteld door zijn voorganger heeft teruggedraaid, heeft het aantal migranten aan de Amerikaanse zuidgrens het hoogste niveau bereikt in twee decennia tijd. Tussen maart en mei werden ruim een half miljoen mensen opgepakt en teruggestuurd naar Mexico, nadat ze illegaal de grens over probeerden te steken.
Trump stond als president onder meer bekend om zijn strenge immigratiebeleid. Zo wilde hij een muur bouwen langs de gehele zuidgrens van de VS. Op de eerste dag van zijn ambtsperiode liet Biden de financiering van de bouw van de muur stopzetten.
Abbott maakte vorige week bekend dat Texas zelf alsnog een grensmuur wil bouwen. Het is nog onduidelijk hoe de gouverneur dit hoopt te realiseren.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Iran heeft in de nacht van zondag op maandag gedreigd met vergelding vanwege de Amerikaanse aanval op het onder Iraanse vlag varende vrachtschip Touska.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse leiders keren zich tegen een tweede onderhandelingsronde met de Verenigde Staten, meldden staatsmedia zondagavond. Dat gebeurde enkele uren nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangekondigd dat er nieuwe onderhandelingen zouden plaatsvinden in Pakistan om een eind te maken aan de oorlog.
1 uur geledenSOFIA (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig president Rumen Radev, die zich verzet tegen sancties tegen Rusland en militaire steun aan Oekraïne, heeft de overwinning geclaimd in de Bulgaarse parlementsverkiezingen. Hij beloofde vernieuwing na jaren van politieke impasse en corruptie.
2 uur geledenHANNOVER (ANP/DPA) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft uitgehaald naar de Verenigde Staten vanwege de oorlog die het land samen met Israël voert tegen Iran. "Waanzin", aldus de Braziliaan, in een toespraak bij de opening van Hannover Messe, een grote handelsbeurs in de Duitse stad.
3 uur geledenHOUSTON (ANP) - Een van de wetenschappelijke instrumenten aan boord van de ruimtesonde Voyager 1 is uitgeschakeld. Het apparaat heeft vrijwel onafgebroken metingen verricht sinds de lancering in 1977. Zeven andere meetinstrumenten waren eerder al uitgezet, twee doen het nog. Volgens de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA moet de stap energie aan boord sparen en het leven van de verkenner zo lang mogelijk rekken.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse marine heeft "een gat in de machinekamer" geschoten van een onder Iraanse vlag varend vrachtschip, schrijft president Donald Trump op Truth Social. Het schip zou volgens Trump geprobeerd hebben de Amerikaanse zeeblokkade bij de Straat van Hormuz te doorbreken. "En dat is voor het schip niet goed afgelopen."
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël heeft zijn leger geïnstrueerd om met "volle kracht" op te treden tegen dreigingen die uitgaan van Libanon, ondanks het daar geldende staakt-het-vuren, en huizen met de grond gelijk te maken die door Hezbollah worden gebruikt. Dat heeft de Israëlische minister van Defensie Israel Katz verklaard.
5 uur geleden