Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump gaat 'losbandige' zuidgrens VS op 30 juni bezoeken

Trump gaat 'losbandige' zuidgrens VS op 30 juni bezoeken

WASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse president Donald Trump is van plan om op 30 juni, samen met de gouverneur van Texas Greg Abbott, een bezoek te brengen aan de zuidgrens van de Verenigde Staten. Zowel de oud-president als Abbott hebben zich beklaagd over het toenemende aantal immigranten in de VS sinds het aantreden van Trumps opvolger Joe Biden.

"We zijn van een beveiligde grens waar de hele wereld jaloers op was naar een losbandige grens gegaan waar mensen wereldwijd medelijden mee hebben", zei Trump in een verklaring waarin hij aankondigde de uitnodiging van Abbott om de grens te bezoeken, te accepteren. "Het kabinet van Biden heeft de sterkste en veiligste grens in de Amerikaanse geschiedenis van mij geërfd. In slechts enkele weken hebben ze echter de ergste crisis aan de grens in de Amerikaanse geschiedenis veroorzaakt", aldus Trump.

Sinds Biden de restricties op immigratie die waren ingesteld door zijn voorganger heeft teruggedraaid, heeft het aantal migranten aan de Amerikaanse zuidgrens het hoogste niveau bereikt in twee decennia tijd. Tussen maart en mei werden ruim een half miljoen mensen opgepakt en teruggestuurd naar Mexico, nadat ze illegaal de grens over probeerden te steken.

Trump stond als president onder meer bekend om zijn strenge immigratiebeleid. Zo wilde hij een muur bouwen langs de gehele zuidgrens van de VS. Op de eerste dag van zijn ambtsperiode liet Biden de financiering van de bouw van de muur stopzetten.

Abbott maakte vorige week bekend dat Texas zelf alsnog een grensmuur wil bouwen. Het is nog onduidelijk hoe de gouverneur dit hoopt te realiseren.

Meer uit Buitenland

Officiële onderhandelingen EU-toetreding Oekraïne kunnen verder

NICOSIA (ANP) - De officiële onderhandelingen voor Oekraïense toetreding tot de EU kunnen verder, meldt EU-voorzitter Cyprus op X. Nu Hongarije zijn veto heeft ingetrokken, is het volgens Cyprus mogelijk om de voorbereidingen in gang te zetten voor de eerste onderhandelingshoofdstukken. Behalve voor Oekraïne geldt dat ook voor Moldavië; het kandidaat-lidmaatschap van die twee landen is aan elkaar gekoppeld.

3 uur geleden
Hongarije en Oekraïne bereiken akkoord over rechten diaspora

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Péter Magyar zegt een overeenkomst te hebben gesloten met Oekraïne over de rechten van de Hongaarse minderheid in dat land. In een videoboodschap op Facebook roemt hij het resultaat van die wekenlange onderhandelingen.

5 uur geleden
Duitsland grijpt naast zetel VN-Veiligheidsraad

NEW YORK (ANP/DPA) - Duitsland grijpt naast een zetel in de VN-Veiligheidsraad. Bij stemmingen in New York verloor de Bondsrepubliek in de eerste ronde van Portugal en Oostenrijk. Duitse media noemen het een flinke nederlaag, juist omdat Duitsland zich wilde positioneren als een belangrijke speler op het wereldtoneel.

7 uur geleden
Netanyahu: VS en Israël klaar voor militaire actie tegen Iran

JERUZALEM (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zijn de Amerikaanse en Israëlische strijdkrachten klaar om de militaire actie tegen Iran voort te zetten, maar is dat een beslissing van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zei Netanyahu in een interview met de Amerikaanse televisiezender CNBC.

8 uur geleden
WHO-baas: steeds meer grip op ebola in Afrika

GENÈVE (ANP/RTR) - Medische teams beginnen grip te krijgen op de ebolauitbraak in Congo en omliggende landen. Dat zei de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, tijdens een persconferentie. "De uitbraak had een voorsprong, en we lopen nog altijd achter, maar onder leiding van de Democratische Republiek Congo zijn we nu aan het inlopen", aldus Ghebreyesus.

9 uur geleden
VS willen minder luchtmacht en marine reserveren voor Europa

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten willen minder vliegtuigen, drones en marineschepen achter de hand houden voor de verdediging van Europa. Ze hebben bondgenoten laten weten dat die daar moeten inspringen, zegt de commandant van de Amerikaanse troepen in Europa.

11 uur geleden
Britse premier bezorgd over betrokkenen helikopterongeluk Devon

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft in het parlement zijn zorgen geuit over betrokkenen bij een ongeluk met een marinehelikopter in het zuidwesten van Engeland. Rond 04.00 uur plaatselijke tijd is in het graafschap Devon een helikopter neergestort in een weiland. De wijde omgeving is afgezet en er is vrijwel niets bekendgemaakt over het toestel. Premier Starmer beloofde dat te zijner tijd meer bekendgemaakt wordt.

11 uur geleden