Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump gaat 'losbandige' zuidgrens VS op 30 juni bezoeken

Trump gaat 'losbandige' zuidgrens VS op 30 juni bezoeken

WASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse president Donald Trump is van plan om op 30 juni, samen met de gouverneur van Texas Greg Abbott, een bezoek te brengen aan de zuidgrens van de Verenigde Staten. Zowel de oud-president als Abbott hebben zich beklaagd over het toenemende aantal immigranten in de VS sinds het aantreden van Trumps opvolger Joe Biden.

"We zijn van een beveiligde grens waar de hele wereld jaloers op was naar een losbandige grens gegaan waar mensen wereldwijd medelijden mee hebben", zei Trump in een verklaring waarin hij aankondigde de uitnodiging van Abbott om de grens te bezoeken, te accepteren. "Het kabinet van Biden heeft de sterkste en veiligste grens in de Amerikaanse geschiedenis van mij geërfd. In slechts enkele weken hebben ze echter de ergste crisis aan de grens in de Amerikaanse geschiedenis veroorzaakt", aldus Trump.

Sinds Biden de restricties op immigratie die waren ingesteld door zijn voorganger heeft teruggedraaid, heeft het aantal migranten aan de Amerikaanse zuidgrens het hoogste niveau bereikt in twee decennia tijd. Tussen maart en mei werden ruim een half miljoen mensen opgepakt en teruggestuurd naar Mexico, nadat ze illegaal de grens over probeerden te steken.

Trump stond als president onder meer bekend om zijn strenge immigratiebeleid. Zo wilde hij een muur bouwen langs de gehele zuidgrens van de VS. Op de eerste dag van zijn ambtsperiode liet Biden de financiering van de bouw van de muur stopzetten.

Abbott maakte vorige week bekend dat Texas zelf alsnog een grensmuur wil bouwen. Het is nog onduidelijk hoe de gouverneur dit hoopt te realiseren.

Meer uit Buitenland

Human Rights Watch beschuldigt Israël van nieuw oorlogsmisdrijf

BEIROET (ANP) - Human Rights Watch beschuldigt Israël opnieuw van een oorlogsmisdrijf. Volgens onderzoek van de mensenrechtenorganisatie heeft Israël bij een aanval in Zuid-Libanon "illegaal witte fosformunitie gebruikt". Blootstelling aan witte fosfor kan niet alleen leiden tot verminking, maar soms ook de dood tot gevolg hebben.

1 uur geleden
Nipte overwinning voor Groenen in Baden-Württemberg

STUTTGART (ANP/DPA) - De Groenen hebben in de Duitse deelstaat Baden-Württemberg een nipte overwinning behaald op de CDU van bondskanselier Friedrich Merz. Volgens de maandagochtend gepubliceerde voorlopige uitslag behaalden de Groenen 30,2 procent van de stemmen tegenover 29,7 procent voor de CDU.

3 uur geleden
Zes doden bij Israëlische aanvallen in Gazastrook

GAZA-STAD (ANP) - Bij twee Israëlische aanvallen in Gaza zijn zondag zes Palestijnen omgekomen. Onder de doden zijn twee minderjarigen. Dat melden lokale gezondheidsautoriteiten. Het waren volgens hen de dodelijkste aanvallen in Gaza sinds het begin van de oorlog tussen Israël, de Verenigde Staten en Iran.

5 uur geleden
Opnieuw doden door Amerikaanse aanval op vermeende drugsboot

WASHINGTON (ANP) - Bij een Amerikaanse aanval op een boot in de oostelijke Stille Oceaan zijn zondag zes mensen omgekomen. Volgens het Amerikaanse leger was de boot betrokken bij drugshandel.

5 uur geleden
Europa verdrievoudigt wapenimport en blijft vooral in VS kopen

STOCKHOLM (ANP) - Europese landen hebben hun wapenimporten de afgelopen jaren verdrievoudigd. Het overgrote deel komt uit de Verenigde Staten, dat zijn export naar Europa zelfs nog meer zag groeien, becijferde onderzoeksinstituut SIPRI.

8 uur geleden
Treinstation Glasgow gesloten om grote brand, geen treinverkeer

GLASGOW (ANP) - Een grote brand nabij het centraal station van Glasgow heeft zondagavond voor grote problemen gezorgd voor treinreizigers, met tientallen annuleringen tot gevolg. Dat melden Britse media waaronder BBC en Sky News.

10 uur geleden
Mojtaba Khamenei nieuwe opperste leider van Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - Mojtaba Khamenei, een van de zonen van Ali Khamenei, is gekozen tot nieuwe opperste leider van Iran. Dat heeft de daartoe bevoegde Assemblee van Experts bekendgemaakt via Iraanse staatsmedia. Volgens ayatollah Hosseinali Eshkevari wordt de naam Khamenei als leider van Iran daarmee doorgezet.

11 uur geleden