Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump gaat bescherming honderdduizenden migranten verder beperken

Trump gaat bescherming honderdduizenden migranten verder beperken

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat door met het beperken van de speciale bescherming van honderdduizenden migranten. Het Hooggerechtshof in Washington had hem hierover onlangs op de vingers getikt. De rechters willen een betere onderbouwing, maar Trump kondigt nu al verdere maatregelen aan.

De president wil dat alle lopende en nieuwe aanvragen voor de bescherming tegen uitzetting worden afgewezen. Verlengingen worden van geval tot geval bekeken en duren nog maar een jaar, geen twee meer, melden Amerikaanse media.

Einde aan beschermingsprogramma

Trump wil het liefst een einde aan het zogenoemde DACA-beschermingsprogramma. De regeling voorkomt de uitzetting van migranten die als kind naar de Verenigde Staten zijn gekomen. Deze zogenoemde Dreamers (dromers) zijn voor de wet illegaal.

DACA, ingevoerd door president Obama, is zijn opvolger Trump een doorn in het oog. Volgens hem kunnen honderdduizenden Amerikanen geen banen krijgen omdat die worden ingepikt door DACA-illegalen.

De migranten kunnen via DACA een speciale status krijgen die ze tijdelijk tegen uitzetting beschermt. Ze mogen werken, maar kunnen geen Amerikaans staatsburger worden.

Meer uit Buitenland

Von der Leyen spreekt steun uit voor Cyprus na aanval

BRUSSEL (ANP) - Na de droneaanval op een Britse luchtmachtbasis op Cyprus heeft Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen gebeld met de Cypriotische president Nikos Christodoulides, schrijft ze op X.

33 minuten geleden
Legerleider Israël: strijd tegen Hezbollah kan dagen duren

TEL AVIV (ANP/AFP) - De gevechten tussen Israël en de Libanese militante groepering Hezbollah kunnen nog "vele dagen" duren, zei de Israëlische legerleider Eyal Zamir maandag.

46 minuten geleden
Tientallen doden bij Israëlische aanval op Libanon

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Bij de Israëlische luchtaanvallen op Libanon zijn maandag al zeker 31 doden en 149 gewonden gevallen, hebben de autoriteiten van het aangevallen land bekendgemaakt. Het Israëlische leger voert aanvallen uit in heel Zuid-Libanon en de zuidelijke voorsteden van Beiroet na beschietingen door militie Hezbollah.

1 uur geleden
Iran zet vergeldingsaanvallen voort op Golfregio en Israël

DUBAI (ANP/AFP/RTR) - Voor de derde dag op rij heeft Iran maandag aanvallen uitgevoerd op de Golfregio en Israël als vergelding voor het Amerikaans-Israëlische offensief.

1 uur geleden
Iran wijst onderhandelingen met VS van de hand

TEHERAN (ANP) - Iran zal niet onderhandelen met de Verenigde Staten. Dat zei de Iraanse hoogste veiligheidsfunctionaris Ali Larijani maandag op X.

2 uur geleden
Milei wil alliantie met VS verankeren als nationaal beleid

BUENOS AIRES (ANP/AFP) - De Argentijnse president Javier Milei wil de "strategische alliantie" met de Verenigde Staten onder bondgenoot Donald Trump in "nationaal beleid" verankeren. Dat zei hij zondag in zijn jaarlijkse rede voor het parlement.

2 uur geleden
Trump: drie kandidaten op het oog voor nieuw leiderschap Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt drie kandidaten op het oog te hebben voor het leiderschap van Iran na de dood van de opperste leider ayatollah Ali Khamenei. Wie dat zijn, wil hij nog niet zeggen. "Laten we eerst de klus afmaken", zei hij zondag in een telefonisch interview met The New York Times, zo'n 36 uur na het begin van het Amerikaans-Israëlische offensief tegen Iran.

2 uur geleden