Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump gaat bescherming honderdduizenden migranten verder beperken

Trump gaat bescherming honderdduizenden migranten verder beperken

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat door met het beperken van de speciale bescherming van honderdduizenden migranten. Het Hooggerechtshof in Washington had hem hierover onlangs op de vingers getikt. De rechters willen een betere onderbouwing, maar Trump kondigt nu al verdere maatregelen aan.

De president wil dat alle lopende en nieuwe aanvragen voor de bescherming tegen uitzetting worden afgewezen. Verlengingen worden van geval tot geval bekeken en duren nog maar een jaar, geen twee meer, melden Amerikaanse media.

Einde aan beschermingsprogramma

Trump wil het liefst een einde aan het zogenoemde DACA-beschermingsprogramma. De regeling voorkomt de uitzetting van migranten die als kind naar de Verenigde Staten zijn gekomen. Deze zogenoemde Dreamers (dromers) zijn voor de wet illegaal.

DACA, ingevoerd door president Obama, is zijn opvolger Trump een doorn in het oog. Volgens hem kunnen honderdduizenden Amerikanen geen banen krijgen omdat die worden ingepikt door DACA-illegalen.

De migranten kunnen via DACA een speciale status krijgen die ze tijdelijk tegen uitzetting beschermt. Ze mogen werken, maar kunnen geen Amerikaans staatsburger worden.

Meer uit Buitenland

Netanyahu: oorlog met Iran pas voorbij als uranium weg is

TEL AVIV (ANP/AFP) - De Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran is pas voorbij als de Iraanse voorraad verrijkt uranium is "verwijderd". Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een fragment van het Amerikaanse programma 60 Minutes van CBS. "Het is nog niet voorbij, want er is nog steeds nucleair materiaal", benadrukt Netanyahu.

1 uur geleden
Iran stuurt reactie op Amerikaans vredesvoorstel naar Pakistan

TEHERAN (ANP) - Iran heeft een reactie op het Amerikaanse voorstel om de oorlog te beëindigen naar bemiddelaar Pakistan gestuurd. Dat meldt het Iraanse persbureau IRNA. Volgens het plan zou de huidige fase van de onderhandelingen uitsluitend gericht zijn op het "beëindigen van de vijandelijkheden in de regio", aldus het persbureau.

6 uur geleden
Qatar: vrachtschip voor de kust aangevallen door drone

DOHA (ANP/AFP) - Qatar meldt dat zondagochtend een vrachtschip voor zijn kust is aangevallen door een drone. Er ontstond een kleine brand, die inmiddels is geblust. Er zijn geen slachtoffers gevallen.

7 uur geleden
Duitse regering sceptisch over voorstel Poetin voor EU-gesprekken

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering is sceptisch over de suggestie van de Russische president Vladimir Poetin dat de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder gesprekken met de Europese Unie zou kunnen bemiddelen. Regeringsbronnen noemen het "niet geloofwaardig".

7 uur geleden
Rusland en Oekraïne beschuldigen elkaar van schenden bestand

MOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.

9 uur geleden
Israël deporteert twee activisten van Global Sumud Flotilla

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.

13 uur geleden
Duitsland en Canada verdiepen samenwerking

TORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.

18 uur geleden