Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump feliciteert Johnson met overwinning

Trump feliciteert Johnson met overwinning

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Britse premier Boris Johnson gefeliciteerd met zijn verkiezingsoverwinning. Johnson won met zijn Conservatieve Partij de meerderheid in het Britse Lagerhuis, waardoor hij zijn brexitdeal ongestoord door het parlement kan loodsen.

"Ik feliciteer Boris Johnson met zijn geweldige overwinning", twitterde Trump vrijdag. "Groot-Brittannië en de Verenigde Staten zijn nu vrij om na de brexit een enorme nieuwe handelsdeal te sluiten. Die deal heeft de potentie om nog groter en lucratiever te zijn dan welke deal dan ook met de Europese Unie. Gefeliciteerd Boris!"

Naast de Conservatieve Partij heeft de Scottish National Party (SNP) van Nicola Sturgeon ook goede zaken gedaan tijdens de verkiezingen. Labour van Jeremy Corbyn werd de grote verliezer. Volgens de prognose krijgt die partij niet meer dan 191 zetels. Corbyn sprak van een "teleurstellende nacht".

Meer uit Buitenland

Nobelinstituut: Machado komt toch naar Oslo, niet voor uitreiking

OSLO (ANP/RTR/AFP) - María Corina Machado komt toch naar de Noorse hoofdstad Oslo, maar niet op tijd om zelf haar Nobelprijs voor de Vrede in ontvangst te nemen. Volgens het Nobelinstituut is de Venezolaanse oppositiepolitica veilig.

20 minuten geleden
UNESCO erkent Italiaanse keuken als immaterieel erfgoed

NEW DELHI (ANP) - De Italiaanse keuken is door UNESCO aangemerkt als immaterieel cultureel erfgoed dat beschermd moet worden. Italië had zijn culinaire traditie voorgelegd aan UNESCO omdat die belangrijk is voor de Italiaanse cultuur, manier van leven en ook de omgang met ingrediënten. Daar bleek men het bij een UNESCO-bijeenkomst in India over eens te zijn.

54 minuten geleden
Doden en gewonden bij instorting gebouw in het Marokkaanse Fez

FEZ (ANP/RTR) - In het Marokkaanse Fez zijn in de nacht van dinsdag op woensdag ten minste negentien mensen omgekomen bij de instorting van twee gebouwen, meldt het Marokkaanse staatspersbureau. Ook vielen er minstens zestien gewonden. Het is niet duidelijk hoe zij eraan toe zijn.

2 uur geleden
Instituut: Europa vult weggevallen steun voor Oekraïne niet aan

KIEL (ANP) - De extra militaire steun van Europese landen voor Oekraïne is vooralsnog lang niet genoeg om het wegvallen van Amerikaanse steun goed te maken, zegt het Duitse Kiel Institute dat daarover cijfers bijhoudt. De eerste helft van dit jaar werd een recordhoeveelheid beloofd, maar na de zomer is de steun enorm afgenomen. De verschillen tussen Europese landen worden groter.

3 uur geleden
Veel meer kinderen van Deense spermadonor met genafwijking

KOPENHAGEN (ANP) - Een Deense spermadonor met een ernstige genetische mutatie heeft bijna drie keer zoveel kinderen verwekt als bekend, volgt uit onderzoek van veertien Europese omroepen, waaronder de NOS en Nieuwsuur. Het gaat niet om 67 maar om 197 kinderen. Mogelijk ligt het werkelijke aantal hoger.

4 uur geleden
Machado is niet in Oslo om Nobelprijs in ontvangst te nemen

OSLO (ANP/AFP/RTR) - De Venezolaanse oppositiepolitica María Corina Machado is niet aanwezig bij de uitreiking van haar Nobelprijs voor de Vrede, later woensdag in Oslo. Het Nobelinstituut zegt tegen de Noorse publieke omroep NRK niet te weten waar zij is, maar dat ze in ieder geval niet in Noorwegen is.

4 uur geleden
Honderdduizenden langs grens Cambodja en Thailand geëvacueerd

PHNOM PENH (ANP/AFP) - Meer dan honderdduizend Cambodjanen zijn geëvacueerd uit het grensgebied tussen Cambodja en Thailand. Ruim twintigduizend families zijn ondergebracht in schuilplekken of bij familieleden thuis, meldt het ministerie van Defensie. Aan de Thaise kant zijn 400.000 mensen geëvacueerd, aldus het Thaise ministerie van Defensie.

7 uur geleden