Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump feliciteert Johnson met overwinning

Trump feliciteert Johnson met overwinning

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Britse premier Boris Johnson gefeliciteerd met zijn verkiezingsoverwinning. Johnson won met zijn Conservatieve Partij de meerderheid in het Britse Lagerhuis, waardoor hij zijn brexitdeal ongestoord door het parlement kan loodsen.

"Ik feliciteer Boris Johnson met zijn geweldige overwinning", twitterde Trump vrijdag. "Groot-Brittannië en de Verenigde Staten zijn nu vrij om na de brexit een enorme nieuwe handelsdeal te sluiten. Die deal heeft de potentie om nog groter en lucratiever te zijn dan welke deal dan ook met de Europese Unie. Gefeliciteerd Boris!"

Naast de Conservatieve Partij heeft de Scottish National Party (SNP) van Nicola Sturgeon ook goede zaken gedaan tijdens de verkiezingen. Labour van Jeremy Corbyn werd de grote verliezer. Volgens de prognose krijgt die partij niet meer dan 191 zetels. Corbyn sprak van een "teleurstellende nacht".

Meer uit Buitenland

Dodental door aardbevingen Venezuela opgelopen tot bijna 2600

CARACAS (ANP/AFP) - De aardbevingen in Venezuela hebben zeker 2595 mensen het leven gekost. Dat meldde waarnemend president Delcy Rodríguez in een persconferentie, waarin ze verzekerde dat "niemand in massagraven terecht zal komen".

2 uur geleden
Locatie en tijdstip bruiloft Taylor Swift bekend in New York

De bruiloft van zangeres Taylor Swift en American football-speler Travis Kelce begint vrijdag om 17.00 uur lokale tijd in New York en duurt tot in de vroege ochtenduren van zaterdag. Dat meldden diverse Amerikaanse media nadat The Associated Press een kopie had bemachtigd van een door de stad afgegeven vergunning.

6 uur geleden
Ex-olympisch kanoër aangeklaagd voor vernieling Reflecting Pool

WASHINGTON (ANP) - Een man die wordt verdacht van het beschadigen van de Reflecting Pool in Washington is aangeklaagd voor het vernielen van eigendom, maakte openbaar aanklager Jeanine Pirro donderdag bekend. De 67-jarige David Hearn, een voormalig olympisch kanoër, ontkende eerder met opzet iets kapot gemaakt te hebben.

8 uur geleden
Vrachtwagen met VN-hulpgoederen aangevallen in Soedan

DARFUR (ANP/AFP) - Een vrachtwagen die werd gebruikt door de Verenigde Naties om hulpgoederen te vervoeren is aangevallen met een drone in Soedan. Daarbij is 50 ton aan hulpgoederen verloren gegaan, meldt de VN.

9 uur geleden
Duizenden mensen geëvacueerd om natuurbranden in Zuid-Frankrijk

SAINTE-MARIE-LA-MER (ANP/AFP) - In het zuiden van Frankrijk zijn bijna 3000 mensen geëvacueerd om natuurbranden. De brandweer probeert met blushelikopters en blusvliegtuigen het vuur bij de plaatsen Sainte-Marie-la-Mer en Canet-en-Roussillon onder controle te krijgen.

10 uur geleden
Britse MAFS-deelnemer opgepakt op verdenking van verkrachting

LONDEN (ANP) - Een deelnemer aan de Britse versie van het realityprogramma Married at First Sight is aangehouden op verdenking van verkrachting. Dat heeft de Metropolitan Police bevestigd aan BBC News. De verdachte is inmiddels op borgtocht vrijgelaten in afwachting van verder onderzoek.

12 uur geleden
Rode Kruis: veel hulpgoederen vernietigd bij Russische aanvallen

KYIV (ANP) - Bij Russische aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv is een grote hoeveelheid hulpgoederen van het Rode Kruis verloren gegaan. Een van de belangrijkste opslaglocaties met daarin hulpgoederen met een waarde van meer dan 1,5 miljoen euro werd volledig verwoest, aldus het Rode Kruis.

13 uur geleden