Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump feliciteert Johnson met overwinning

Trump feliciteert Johnson met overwinning

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Britse premier Boris Johnson gefeliciteerd met zijn verkiezingsoverwinning. Johnson won met zijn Conservatieve Partij de meerderheid in het Britse Lagerhuis, waardoor hij zijn brexitdeal ongestoord door het parlement kan loodsen.

"Ik feliciteer Boris Johnson met zijn geweldige overwinning", twitterde Trump vrijdag. "Groot-Brittannië en de Verenigde Staten zijn nu vrij om na de brexit een enorme nieuwe handelsdeal te sluiten. Die deal heeft de potentie om nog groter en lucratiever te zijn dan welke deal dan ook met de Europese Unie. Gefeliciteerd Boris!"

Naast de Conservatieve Partij heeft de Scottish National Party (SNP) van Nicola Sturgeon ook goede zaken gedaan tijdens de verkiezingen. Labour van Jeremy Corbyn werd de grote verliezer. Volgens de prognose krijgt die partij niet meer dan 191 zetels. Corbyn sprak van een "teleurstellende nacht".

Meer uit Buitenland

Zelensky: dit jaar 745 vierkante kilometer heroverd op Rusland

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat zijn land dit jaar 745 vierkante kilometer aan grondgebied heeft heroverd op Rusland. Het gaat volgens hem om 26 dorpen in de regio's Donetsk, Zaporizja en Dnipropetrovsk.

8 minuten geleden
Tientallen landen veroordelen Iraanse executies

PARIJS (ANP/AFP) - De Europese Unie en 26 landen hebben de Iraanse executies van demonstranten veroordeeld. Dat schrijven de landen, waaronder Nederland, het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk, in een gezamenlijke verklaring.

46 minuten geleden
Landen in conflict mogen Eurovisie Songfestival niet organiseren

GENÈVE (ANP) - Landen in een gewapend conflict of in een gevoelige geopolitieke situatie die het Eurovisie Songfestival winnen, mogen niet automatisch meer de volgende editie organiseren. Dat heeft de European Broadcasting Union woensdag bekendgemaakt. Tot nu toe was het zo dat de winnaar van het Eurovisie Songfestival het jaar daarna het evenement organiseert. Door de nieuwe regels zou een songfestival in Israël op dit moment niet kunnen vanwege de oorlog in Gaza.

53 minuten geleden
Belangrijkste luchthaven Sicilië langer dicht om uitbarsting Etna

CATANIA (ANP/RTR) - De belangrijkste luchthaven van Sicilië, bij Catania, blijft langer dicht vanwege de uitbarsting van vulkaan de Etna. Tot zeker donderdag 16.00 uur wordt het vliegverkeer in het oosten van het eiland opgeschort.

57 minuten geleden
Russische drones weerhouden NAVO niet van steun Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De NAVO-landen laten zich door het binnenvliegen van Russische drones en raketten niet weerhouden van het steunen van Oekraïne, stellen ze. Hoe onverantwoordelijk en gevaarlijk de luchtruimschendingen door Rusland ook zijn.

1 uur geleden
IJsland verwacht 80.000 bezoekers voor totale zonsverduistering

REYKJAVIK (ANP/RTR) - Tienduizenden mensen maken zich woensdag in IJsland op om de totale zonsverduistering te bekijken. Het is de eerste in Europa in 27 jaar, en de eerste in IJsland sinds 1954. Het land, dat ongeveer 400.000 inwoners telt, verwacht tot 80.000 bezoekers voor het natuurverschijnsel.

2 uur geleden
Universiteit Cambridge over schandaal rond professor: een dwaling

CAMBRIDGE (ANP/AFP) - De topbestuurder van de Universiteit van Cambridge heeft het schandaal rond een zwarte professor een "dwaling" genoemd en belooft grondig onderzoek. Een hoogleraar onderwijssociologie nam vorige week ontslag na beschuldigingen van plagiaat in zijn proefschrift.

2 uur geleden