Trump: explosie Beiroet lijkt 'vreselijke aanval'
WASHINGTON (ANP) - Hoewel nog weinig bekend is over de toedracht van de verwoestende explosie in de haven van de Libanese hoofdstad Beiroet, denkt de Amerikaanse president Donald Trump dat het om een aanval gaat. Bij de explosie zijn tientallen doden en duizenden gewonden gevallen.
"De Verenigde Staten staan klaar om Libanon te helpen", zei Trump. "Het ziet er uit als een vreselijke aanval." Volgens Trump zouden Amerikaanse militaire experts denken dat het gaat om "een soort bom".
De Libanese president Michel Aoun heeft bevestigd dat ongeveer 2700 ton ammoniumnitraat de zware explosie zou hebben veroorzaakt. Het spul zou jaren geleden in beslag zijn genomen en in de haven zijn opgeslagen.
Meer uit Buitenland
RAFAH (ANP) - Via de Rafah-grensovergang zijn maandag 150 Palestijnen vanuit Gaza naar Egypte gereisd, meldden Egyptische grensbeambten aan persbureau AFP. Het ging om vijftig mensen die medische hulp nodig hebben, met elk twee begeleiders. Daarnaast mochten vijftig Palestijnen vanuit Egypte het gebied in. De grens is sinds 14.00 uur weer gesloten voor de dag.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Russische opmars in Oekraïne versnelde vorige maand. Dat concludeert persbureau AFP op basis van gegevens van denktank ISW. De Russische krijgsmacht veroverde ondanks de ijskoude winter een gebied van 481 vierkante kilometer, tegenover 244 vierkante kilometer in december.
1 uur geledenNUUK (ANP/RTR) - De Groenlandse premier Jens-Frederik Nielsen heeft gewaarschuwd dat de Verenigde Staten nog steeds proberen om zijn eiland onder controle te krijgen. Hoewel de Amerikaanse president Donald Trump vorige maand een militaire overname uitsloot, wil hij Groenland volgens Nielsen nog steeds hebben.
1 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse politie heeft zondagavond Marius Borg Høiby, de zoon van kroonprinses Mette-Marit, opgepakt. Dat hebben de advocaat van Høiby en de politie van Oslo maandag bevestigd aan het Noorse persbureau NTB. Er zijn nieuwe aanklachten tegen hem ingediend, namelijk bedreiging met een mes, mishandeling en het schenden van een contactverbod.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie verwerpt het besluit van Iran om legers van EU-landen voortaan als terroristische groeperingen te bestempelen, laat een woordvoerder weten. Iran nam dat besluit als vergelding nadat de EU vorige week besloot de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) op de terreurlijst te zetten. Dat deed de EU vanwege de duizenden doden die zijn gevallen door hard ingrijpen van het Iraanse regime bij protesten.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zijn militaire leiders opdracht gegeven te reageren op een reeks aanvallen op de Oekraïense logistiek. Vooral de spoorweginfrastructuur ligt onder vuur, meldt hij op X. "Er waren met name aanvallen in de regio Dnipro en in Zaporizja, specifiek gericht op spoorwegfaciliteiten."
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Een veroordeelde Britse seriemoordenaar, bekend als de Suffolk Strangler, heeft toegegeven schuldig te zijn aan nog een moord. Het 17-jarige slachtoffer, Victoria Hall, werd in 1999 ontvoerd en gedood.
3 uur geleden