Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump en twee van zijn kinderen stemmen in met getuigenverklaring

Trump en twee van zijn kinderen stemmen in met getuigenverklaring

NEW YORK (ANP/RTR) - De voormalige Amerikaanse president Donald Trump en twee van zijn volwassen kinderen, Donald jr. en Ivanka, zullen vanaf 15 juli onder ede een getuigenis afleggen. Uit een justitieel document dat woensdag is gepubliceerd, blijkt dat zij daarmee hebben ingestemd. Het is onderdeel van het civiele onderzoek dat de staat New York heeft ingesteld naar de zakelijke praktijken van Trump.

De Trumps hebben tot 13 juni de tijd bij de hoogste instantie van de staat, het hof van beroep, verder uitstel te vragen van welke getuigenis dan ook. Als die rechtbank dat toestaat, wordt hun verklaring opgeschort.

Trumps poging onder de getuigenis uit te komen mislukte. Hij, zijn zoon en dochter betoogden dat zij inbreuk zouden maken op hun grondwettelijke rechten door een verklaring af te leggen in een civiele zaak. Hun woorden zouden namelijk kunnen worden gebruikt in het daarmee verband houdende strafrechtelijke onderzoek dat wordt geleid door de officier van justitie in Manhattan, Alvin Bragg.

De procureur-generaal van de staat New York, Letitia James, zegt dat meer dan drie jaar onderzoek bewijs heeft opgeleverd dat de Trump Organization, die hotels, golfbanen en onroerend goed exploiteert, de waarde van bezittingen verkeerd heeft opgegeven om ervan te profiteren, bijvoorbeeld door belastingvoordeel en gunstige leningen te verkrijgen. Trump ontkent iets fout te hebben gedaan en noemt het onderzoek politiek gemotiveerd. Hij is Republikein, James is Democraat.

Meer uit Buitenland

Levenslange celstraf voor dodelijke steekpartij in Mannheim

MANNHEIM (ANP/AFP/RTR) - Een Duitse rechtbank heeft een Afghaanse man veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf voor een dodelijke steekpartij in Mannheim. Door het geweld in mei vorig jaar stierf een agent en raakten vijf andere personen gewond.

19 minuten geleden
Netanyahu bevestigt 'intensieve operatie' in Gaza-Stad

JERUZALEM (ANP/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu bevestigt dat Israël in Gaza-Stad een "intensieve operatie" is begonnen, melden Israëlische media. Internationale media hebben bericht dat Israël daar een grondoffensief is begonnen.

56 minuten geleden
Israël woedend na beschuldiging van genocide

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft woedend gereageerd op een VN-onderzoekscommissie die stelt dat Israël genocide pleegt in de Gazastrook. Het onderzoek is "vertekend en onjuist", aldus het ministerie van Buitenlandse Zaken, dat oproept tot de opheffing van de commissie.

59 minuten geleden
VN-onderzoekscommissie: Israël pleegt genocide in Gaza

GENÈVE (ANP/RTR/AFP) - Een onderzoekscommissie van de Verenigde Naties stelt dat Israël genocide pleegt in de Gazastrook. Het land heeft meermaals ontkend zich schuldig te maken aan genocide en veroordeelt het rapport van de commissie.

1 uur geleden
Israëlische dirigent definitief geweerd door Belgisch festival

GENT (ANP/BELGA) - Een concert met de Israëlische dirigent Lahav Shani op het Gent Festival van Vlaanderen wordt definitief geannuleerd. Dat besloot de raad van bestuur van het festival in de nacht van maandag op dinsdag. Het plan om de dirigent te weren leidde eerder tot kritiek, onder meer van de Belgische premier Bart De Wever.

1 uur geleden
Israëlische minister: Gaza staat in brand

TEL AVIV (ANP/DPA) - "Gaza staat in brand", verklaarde de Israëlische minister van Defensie Israel Katz dinsdag. Hij belooft dat Israël "niet zal opgeven of terugdeinzen voordat de missie is voltooid". Het doel is de vrijlating van gijzelaars en het verslaan van Hamas, aldus Katz.

1 uur geleden
Trump en Zelensky ontmoeten elkaar mogelijk volgende week

TEL AVIV (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump ontmoet volgende week waarschijnlijk zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky, zegt de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio. Trump hoopt volgens hem nog op een vredesakkoord waarbij ook de Russische president Vladimir Poetin betrokken is.

2 uur geleden