Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump en twee van zijn kinderen stemmen in met getuigenverklaring

Trump en twee van zijn kinderen stemmen in met getuigenverklaring

NEW YORK (ANP/RTR) - De voormalige Amerikaanse president Donald Trump en twee van zijn volwassen kinderen, Donald jr. en Ivanka, zullen vanaf 15 juli onder ede een getuigenis afleggen. Uit een justitieel document dat woensdag is gepubliceerd, blijkt dat zij daarmee hebben ingestemd. Het is onderdeel van het civiele onderzoek dat de staat New York heeft ingesteld naar de zakelijke praktijken van Trump.

De Trumps hebben tot 13 juni de tijd bij de hoogste instantie van de staat, het hof van beroep, verder uitstel te vragen van welke getuigenis dan ook. Als die rechtbank dat toestaat, wordt hun verklaring opgeschort.

Trumps poging onder de getuigenis uit te komen mislukte. Hij, zijn zoon en dochter betoogden dat zij inbreuk zouden maken op hun grondwettelijke rechten door een verklaring af te leggen in een civiele zaak. Hun woorden zouden namelijk kunnen worden gebruikt in het daarmee verband houdende strafrechtelijke onderzoek dat wordt geleid door de officier van justitie in Manhattan, Alvin Bragg.

De procureur-generaal van de staat New York, Letitia James, zegt dat meer dan drie jaar onderzoek bewijs heeft opgeleverd dat de Trump Organization, die hotels, golfbanen en onroerend goed exploiteert, de waarde van bezittingen verkeerd heeft opgegeven om ervan te profiteren, bijvoorbeeld door belastingvoordeel en gunstige leningen te verkrijgen. Trump ontkent iets fout te hebben gedaan en noemt het onderzoek politiek gemotiveerd. Hij is Republikein, James is Democraat.

Meer uit Buitenland

Zelensky biedt ook Bahrein dronedeal aan

MANAMA (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft ook Bahrein een dronedeal aangeboden. Zelensky meldde op X dat hij de Golfstaat bezoekt en daar een "productief gesprek" heeft gehad met de koning, Hamad bin Isa Al Khalifa.

32 minuten geleden
VS: weer rustiger in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De situatie in de Straat van Hormuz is volgens de VS na de beschietingen van maandag niet verder geëscaleerd. "Tot nu toe is het vandaag rustiger", zei de hoogste Amerikaanse militair, generaal Dan Caine. Hij sprak de verwachting uit dat de VS de komende dagen meer schepen kunnen assisteren die door de oorlog zijn gestrand in het Midden-Oosten.

46 minuten geleden
Parlement stemt Roemeense regering weg na motie van wantrouwen

BOEKAREST (ANP/AFP) - Het Roemeense parlement heeft de regering weggestemd. De sociaaldemocratische PSD trok zich vorige maand al terug uit de coalitie omdat de regering van minister-president Ilie Bolojan van plan was om impopulaire bezuinigingen door te voeren. De partij kwam daarna met de radicaal-rechtse AUR met een motie van wantrouwen.

1 uur geleden
Starmer waarschuwt Iran na incidenten rond Joodse gemeenschap

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Britse premier Keir Starmer waarschuwt dat het niet zonder gevolgen blijft als duidelijk wordt dat een ander land achter het belagen van de Britse Joodse gemeenschap zit. "Onze boodschap aan Iran of aan elk ander land dat geweld, haat of verdeeldheid in de samenleving zou willen aanwakkeren, is dat dit niet getolereerd zal worden", verklaarde hij op een bijeenkomst met vertegenwoordigers van allerlei sectoren.

1 uur geleden
Zweden komt met nieuwe buitenlandse inlichtingendienst

STOCKHOLM (ANP/RTR/AFP) - Zweden gaat een nieuwe inlichtingendienst oprichten die zich bezighoudt met buitenlandse kwesties. De dienst krijgt de naam Zweedse buitenlandse inlichtingendienst ('Sveriges utrikes underrättelsetjänst'), afgekort UND.

2 uur geleden
Oekraïne meldt aanval met eigen raketten op industrie Rusland

KYIV (ANP) - Oekraïne heeft diep in Rusland doelen bestookt met de eigen Flamingo-kruisraketten. Die legden een afstand af van meer dan 1500 kilometer, meldt president Volodymyr Zelensky.

2 uur geleden
Opnieuw brandincident in Londen, nu bij voormalige synagoge

LONDEN (ANP) - De Britse antiterreurpolitie stelt een onderzoek in naar brandstichting bij een voormalige synagoge in Londen. "Dit incident volgt op een aantal brandstichtingen en pogingen tot brandstichting gericht tegen Joodse Londenaren in het noordwesten van de stad, en we zullen mogelijke verbanden onderzoeken zodra het onderzoek van start gaat", meldt een hoge politiemedewerker.

3 uur geleden