Trump en twee van zijn kinderen stemmen in met getuigenverklaring
NEW YORK (ANP/RTR) - De voormalige Amerikaanse president Donald Trump en twee van zijn volwassen kinderen, Donald jr. en Ivanka, zullen vanaf 15 juli onder ede een getuigenis afleggen. Uit een justitieel document dat woensdag is gepubliceerd, blijkt dat zij daarmee hebben ingestemd. Het is onderdeel van het civiele onderzoek dat de staat New York heeft ingesteld naar de zakelijke praktijken van Trump.
De Trumps hebben tot 13 juni de tijd bij de hoogste instantie van de staat, het hof van beroep, verder uitstel te vragen van welke getuigenis dan ook. Als die rechtbank dat toestaat, wordt hun verklaring opgeschort.
Trumps poging onder de getuigenis uit te komen mislukte. Hij, zijn zoon en dochter betoogden dat zij inbreuk zouden maken op hun grondwettelijke rechten door een verklaring af te leggen in een civiele zaak. Hun woorden zouden namelijk kunnen worden gebruikt in het daarmee verband houdende strafrechtelijke onderzoek dat wordt geleid door de officier van justitie in Manhattan, Alvin Bragg.
De procureur-generaal van de staat New York, Letitia James, zegt dat meer dan drie jaar onderzoek bewijs heeft opgeleverd dat de Trump Organization, die hotels, golfbanen en onroerend goed exploiteert, de waarde van bezittingen verkeerd heeft opgegeven om ervan te profiteren, bijvoorbeeld door belastingvoordeel en gunstige leningen te verkrijgen. Trump ontkent iets fout te hebben gedaan en noemt het onderzoek politiek gemotiveerd. Hij is Republikein, James is Democraat.
Meer uit Buitenland
AIR FORCE ONE (ANP/AFP) - Foto's van blauwe plekken op de hand van Donald Trump leidden onlangs tot hernieuwde speculaties over de gezondheid van de 79-jarige Amerikaanse president. Trump wuifde die aan boord van het presidentiële vliegtuig Air Force One weg: hij zou simpelweg zijn hand aan een tafel hebben gestoten.
59 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - De elektriciteitsvoorziening in Oekraïne kende donderdag de grootste problemen sinds de grootschalige stroomuitval in november 2022 door Russische aanvallen. De situatie blijft "uiterst moeilijk", aldus minister van Energie Denys Sjmyhal.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Volgens EU-buitenlandchef Kaja Kallas hebben de betrekkingen met de VS deze week een behoorlijke klap gekregen vanwege de situatie rondom Groenland. "En die onderlinge meningsverschillen komen vooral Rusland en China ten goede", zei ze voorafgaand aan overleg met de EU-leiders.
4 uur geledenDAVOS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is onderweg van het World Economic Forum (WEF) naar Washington, meldt hij op zijn eigen platform Truth Social. Trump schrijft dat hij een "ongelooflijke tijd" heeft gehad in Davos, waar hij een toespraak gaf en met NAVO-chef Mark Rutte afspraken maakte over Groenland.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne moet weer de belangrijkste prioriteit worden, zei de Poolse premier Donald Tusk. "Dit is een cruciale kwestie voor de veiligheid van Europa", zei Tusk bij aankomst in Brussel voor de ingelaste EU-top met regeringsleiders. "Het mag niet zo zijn dat Oekraïne, door zowel noodzakelijke als onnodige afleidingen en emoties, naar de achtergrond is verdwenen."
4 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Ruim 134.000 mensen zijn ontheemd in het noordoosten van Syrië na gevechten en een bestand tussen het regeringsleger en Koerdische strijders. In drie dagen is het aantal ontheemden in de provincie Hasakeh gestegen tot zeker 134.803 personen, vergeleken met 5725 geregistreerde gevallen zondag, meldt de Internationale Organisatie voor Migratie van de Verenigde Naties.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron zegt "uiterst waakzaam" te blijven, ook nu de ergste crisis over Groenland voorbij lijkt te zijn. Dat zei hij voorafgaand aan overleg met de EU-leiders in Brussel. "We staan klaar om de middelen die tot onze beschikking staan te gebruiken, mochten we opnieuw het doelwit van bedreigingen worden", zei hij.
5 uur geleden