Trump en Starmer ondertekenen technologiepact
ELLESBOROUGH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Britse premier Keir Starmer hebben hun technologiepact officieel ondertekend. De Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk spreken daarin af samen te werken aan onderzoek naar kunstmatige intelligentie, quantumcomputers en kernenergie.
Trump en Starmer zetten hun handtekening tijdens een bezoek van de Amerikaanse president aan het Verenigd Koninkrijk. Tijdens het staatsbezoek kondigden veel grote Amerikaanse techbedrijven investeringen van miljarden dollars aan in het Verenigd Koninkrijk. Onder andere AI-chipbedrijf Nvidia en softwareconcern Microsoft beloofden geld te steken in de Britse economie.
In de door Trump en Starmer ondertekende intentieverklaring beloven de landen een werkgroep op te zetten op ministerieel niveau. Die groep moet dienen als "strategisch forum" dat samenwerkingen begeleidt, prioriteiten stelt en gezamenlijke projecten overziet. Over een jaar overleggen de landen over een eventuele volgende fase.
Speciale band
Eerder deze week maakte de Britse regering bekend dat bedrijven uit de VS 150 miljard pond (173 miljard euro) investeren in het Verenigd Koninkrijk. Zo zegde investeerder Blackstone 100 miljard pond toe voor de komende tien jaar. Inlichtingenbedrijf Palantir kondigde aan 1,5 miljard pond in Britse activiteiten te steken. Britse bedrijven als farmaceut GSK en olieconcern BP benadrukten hun investeringen in de VS.
Op het buitenverblijf van de premier, Chequers, benadrukten Trump en Starmer de speciale band die de VS en het Verenigd Koninkrijk volgens hen hebben. "Dit is een geweldige dag voor die bijzondere relatie", zei Starmer. Trump sprak van een "onbreekbare band die we hebben, los van wat we vandaag doen".
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Supermarktconcern Ahold Delhaize was woensdag de sterkste stijger in de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn en webwinkel bol kwam met kwartaalresultaten die goed werden ontvangen door beleggers. Het aandeel ging kort na opening meer dan 4 procent omhoog.
23 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Novo Nordisk heeft woensdag voor de vierde keer zijn omzetverwachting voor dit jaar verlaagd. De Deense farmaceut denkt dat zijn middelen tegen diabetes en obesitas minder goed verkopen dan voorzien. Novo Nordisk kampt met groeiende concurrentie van zijn populaire diabetesmedicijn Ozempic en afslankmedicijn Wegovy.
56 minuten geledenZAANDAM (ANP) - Ahold Delhaize, eigenaar van onder meer Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol, heeft iets meer omzet behaald in het afgelopen kwartaal. De groei werd vooral gedreven door de eerdere overname van de Roemeense supermarktketen Profi. Ook de onlineverkopen van boodschappen droegen bij aan de groei.
59 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De vluchten op Brussels Airport worden woensdagochtend weer hervat. De luchthaven sloot dinsdagavond twee keer omdat drones in de omgeving waren gesignaleerd. Wel zijn veertig vluchten geschrapt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De leverancier van onder meer chat- en betalingsdiensten CM.com heeft een overnamebod ontvangen van het Amsterdamse softwarebedrijf Bird met een totale waarde van 165,8 miljoen euro in contanten. Dat bod ligt 20 procent hoger dan de slotkoers van CM.com op de aandelenbeurs in Amsterdam dinsdag.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen gesloten. De zorgen dat de beurzen en vooral de grote techbedrijven te hard in waarde zijn gestegen door het optimisme rond kunstmatige intelligentie (AI), laaiden weer op. Ook zijn beleggers bezorgd over de hoge uitgaven door bedrijven aan AI.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever verwacht de afsplitsing van zijn ijstak op 6 december af te ronden. Dat heeft het Britse was- en levensmiddelenconcern dinsdag bekendgemaakt. De tijdlijn voor de afsplitsing moest worden herzien door de sluiting van de Amerikaanse overheid.
12 uur geleden