Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump en Saudische kroonprins sluiten miljardendeals

Trump en Saudische kroonprins sluiten miljardendeals

DUBAI (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Saudische kroonprins Mohammed bin Salman hebben dinsdag een belangrijke economische samenwerkingsovereenkomst ondertekend. Volgens de president, die deze week een bezoek brengt aan het Midden-Oosten, gaat Saudi-Arabië 600 miljard dollar (531 miljard euro) investeren in de Verenigde Staten.

"De deals versterken de Amerikaanse energiezekerheid, de defensie-industrie, onze technologische positie en de toegang tot wereldwijde infrastructuur en strategische grondstoffen", staat in een verklaring van het Witte Huis. Saudi-Arabië gaat onder meer 20 miljard dollar investeren in AI-datacenters en energie-infrastructuur in de Verenigde Staten.

Ook is afgesproken dat het Saudische staatsinvesteringsfonds Boeing-toestellen gaat bestellen ter waarde van 4,8 miljard dollar. Daarnaast kondigden het Amerikaanse chipconcern Nvidia en Saudi-Arabië een reeks samenwerkingen aan om de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie (AI) en cloudtoepassingen in het koninkrijk te versterken. Die deals maken deel uit van een bredere strategie van Saudi-Arabië om zijn economie minder afhankelijk te maken van olie.

De VS en Saudi-Arabië ondertekenden dinsdag ook een groot defensieakkoord, dat volgens het Witte Huis de grootste wapendeal "in de geschiedenis" is. Daarmee is een bedrag gemoeid van bijna 142 miljard dollar. Saudi-Arabië wordt hiermee voorzien van "ultramoderne militaire uitrusting," aldus het Witte Huis. Ook maakte de regering van Trump bekend dat staatsolieconcern Saudi Aramco een extra 3,4 miljard dollar gaat investeren in zijn raffinaderij in Texas.

Meer uit Financieel

Frankrijk dreigt met ban Shein bij verkoop kindsekspoppen

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk dreigt de toegang voor Shein te blokkeren als de Chinese webwinkel opnieuw sekspoppen verkoopt die op kinderen lijken. Shein haalde de producten uit zijn webshop na druk van Franse toezichthouders.

32 minuten geleden
Accountant ontdekt fouten in jaarrekening Ebusco

DEURNE (ANP) - De in moeilijkheden verkerende bussenfabrikant Ebusco heeft eindelijk een controleverklaring over de jaarrekening van 2024 binnen. De accountant heeft verschillende fouten ontdekt in de boekhouding, waaronder rekenfouten bij de salarissen en onjuiste verwijzingen. Maar volgens Ebusco hadden deze geen invloed op eerder gemelde cijfers over het eigen vermogen van het bedrijf en het jaarresultaat.

50 minuten geleden
PostNL bij dalers op Damrak na groter verlies

AMSTERDAM (ANP) - PostNL behoorde maandag tot de dalers op de Amsterdamse beurs. Het postbedrijf leed afgelopen kwartaal meer verlies. Ook nam de totale hoeveelheid te bezorgen brieven en andere poststukken verder af, ondanks dat de verkiezingen voor extra post zorgden. Volgens PostNL onderstrepen de cijfers "de dringende noodzaak tot wijzigingen in de postwetgeving". Het aandeel zakte ruim 1 procent.

54 minuten geleden
Mensen vragen meer hypotheken aan, aankoopwaarde bereikt record

DE MEERN (ANP) - Huizenkopers en -bezitters hebben de afgelopen maand iets meer hypotheken aangevraagd. In oktober waren dit er 52.196, ruim 4 procent meer dan in oktober vorig jaar. Dit meldt het Hypotheken Data Netwerk (HDN), dat naar eigen zeggen bijna alle hypotheekaanvragen in Nederland registreert.

1 uur geleden
Ryanair vervoert recordaantal passagiers in eerste jaarhelft

DUBLIN (ANP/BLOOMBERG) - De Ierse luchtvaartmaatschappij Ryanair heeft in de eerste helft van het boekjaar een recordaantal passagiers vervoerd. De grootste luchtvaartmaatschappij van Europa profiteerde onder meer van verbeterde leveringen van nieuwe Boeing-toestellen en de aanhoudend sterke vraag naar vliegtickets.

2 uur geleden
Opnieuw verbetering bedrijfsomstandigheden Nederlandse industrie

ZEIST (ANP) - De bedrijfsomstandigheden in de Nederlandse industrie zijn in oktober voor de vijfde maand op rij verbeterd. De verbetering was wel minder groot dan eerder, door een kleinere groei van de productie en het aantal nieuwe orders. Dat meldt de Nederlandse Vereniging voor Inkoopmanagement (Nevi) op basis van haar maandelijkse peiling.

2 uur geleden
Groter verlies voor PostNL terwijl postvolume verder slinkt

DEN HAAG (ANP) - PostNL heeft afgelopen kwartaal een groter verlies in de boeken gezet. Hoewel de Tweede Kamerverkiezingen voor extra post zorgden, daalde de totale hoeveelheid te bezorgen brieven en andere poststukken verder. Dit werd niet in gelijke mate gecompenseerd door de pakketdivisie. Volgens PostNL onderstrepen de cijfers bij de posttak "de dringende noodzaak tot wijzigingen in de postwetgeving".

2 uur geleden